Dołącz do nas

Piłka nożna

Noty i opisy po Kolejarzu

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Trudno być zadowolonym z meczu z Kolejarzem. Gdyby nie parady Budziłka i snajperski popis Zielińskiego, GieKSa schodziłaby z Bukowej pokonana, bo Kolejarz był drużyną lepszą. Nasza obrona spisała się katastrofalnie – już pal licho złe ustawienie czy kiksy, ale to, że stanęli przy pierwszej bramce i nie zrobili kompletnie nic, aby zapobiec jej utracie woła o pomstę do nieba. Oto jak spisali się zawodnicy we wczroajszym meczu.

Łukasz Budziłek – 7
Gdyby nie golkiper, byłoby pozamiatane. Znów kilkoma świetnymi interwencjami (zwłaszcza jedną po pięknym technicznym strzale rywala) uchronił zespół przed utratą bramek. Oba gole dla Kolejarza padły raczej po błędach obrony niż bramkarza.

Alan Czerwiński – 5,5
Średnia gra na boku obrony, próbował się kilkukrotnie włączyć do akcji ofensywnej, czego efektem było bardzo dobre dośrodkowanie i asysta przy golu Zielińskiego. W utratę drugiej bramki było zamieszanych wielu zawodników, po drodze piłkarze rywali przeszli m.in. Alana. W końcówce, już po doliczonym czasie gry, zagrywa do tyłu do stoperów, za co zresztą strofował go Kazimierz Moskal pokazując, że powinien w tym momencie walnąć do przodu. Ale Alan boi się zagrywać do przodu i 90% jego zagrań idzie do Kamińskiego.

Mateusz Kamiński – 4
Najwięcej aktywów z jego strony było w pretensjach do sędziego po straconych bramkach. Przy pierwszym golu w pewnym momencie stanął (jak cała drużyna), obniżył koncentrację i nie mógł już interweniować na sto procent. Przy drugim nie pokrył rywala, który strzelił bramkę.

Adrian Jurkowski – 4
Przy pierwszej bramce totalna apatia. Stał w polu karnym i tylko patrzył biernie na Trochima, a spokojnie mógł mu przeszkadzać – to on był najbliżej zawodnika rywali. Przy drugim golu kompletne zagubienie w polu karnym, nie wiedział do kogo ma iść…

Rafał Pietrzak – 5
Gdzie był lewy obrońca przy pierwszej bramce? Prawdopodobnie cały czas przy polu karnym przeciwnika. Zawodnik zapędza się do przodu, ale potem nie wraca i tylko tęsknym wzrokiem poszukiwał go Adrian Jurkowski, gdy Trochim przeprowadzał szybką akcję prawą flanką. Ogólnie próby ofensywnej gry w tym meczu były, ale bez efektów.

Tomasz Wróbel – 5,5
Coś tam próbuje, jest umiarkowanie aktywny, ale większych efektów z tego nie ma. Dobra akcja z Czerwińskim na prawej stronie, gdy GKS strzelił pierwszą bramkę.

Sławomir Duda – 5
Dość cichy mecz zawodnika, gra w środku pola umiarkowana, trochę błędów, ale większych kiksów nie było. Anonimowy występ.

Kamil Cholerzyński – 4,5
W pierwszej połowie przeprowadził dwa rajdy, które mogły dawać nadzieję, że to będzie jeden z tych występów zawodnika w rundzie, po którym możemy go bardzo chwalić. Niestety były to jednostkowe przypadki. Poza tym przeciętny mecz, ale zachowanie przy pierwszej bramce, kiedy odwrócił się plecami do akcji rywali po prostu KARYGODNE!

Grzegorz Fonfara – 4
Czy ten zawodnik był na boisku, trudno powiedzieć. Nie wniósł nic, był niewidoczny, anonimowy występ.

Bartłomiej Chwalibogowski – 5
Bartek próbuje z lepszym lub gorszym skutkiem, tym razem efektu nie było. Niezła gra na lewym skrzydle, natomiast zawodnik ostatnio ma tendencję (albo takie zadania) do schodzenia do środa. Szkopuł w tym, że w tym momencie schodzi na swoją słabszą, prawą nogę. W tym momencie proponowalibyśmy, aby Bartłomiej grał na prawej stronie, wtedy po zejściu do środka na lewą nogę będzie miał o 100% większe pole manewru.

Grzegorz Goncerz – 5
Jak zwykle ambicja, ale też niewiele poza tym. Ale w sumie – jakby powiedział Darek Szpakowski – zaliczył asystę przy indywidualnej akcji Michała Zielińskiego. Grzegorz powinien dostać szansę na prawej pomocy, to z tej pozycji pamiętamy go najlepiej.

Elvist Ciku (grał od 46. minuty) – 5
Bardzo dobra pierwsza akcja, na szybkości, energiczna. Potem już tego nie było, a zdarzyło się jedno fatalne podanie do przeciwnika. Trzeba jednak przyznać, że raz czy dwa dobrze zaasekurował defensywę.

Michał Zieliński (grał od 52. minuty) – 8
Brawo Zielu. Wchodzi zawodnik na boisko w mecz, który można określić mianem „marazm”. Zawodnik, który ostatnio jest bardzo krytykowany i to nieraz w niewybredny sposób. Wchodzi i strzela dwie ladne bramki, jak rasowy napastnik, odpowiadając nie słowami – a czynami na krytykę. Tym samym uchronił GKS od porażki.

Radosław Sylwestrzak – niesklas.
Był zamieszany w utratę drugiej bramki. Ponadto średni występ, gorszy niż w Ząbkach, ale też dużo krótszy.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

4 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

4 komentarze

 1. Avatar photo

  młoda

  27 kwietnia 2014 at 15:10

  Moim zdaniem Czerwiński powinien dostać 6 bo po pierwsze w 29′ bardzo dobra interwencja Czerwińskiego,który wślizgiem zatrzymał dośrodkowanie Gryźlaka do Chałasa,po drugie w 49’Czerwiński wraz z Pietrzakiem dobrze interweniowali w obronie i zatrzymywali ataki Kolejarza,po trzecie w 61’po dośrodkowaniu Czerwińskiego Zieliński strzela gola głową,po czwarte w 65’dośrodkowanie Czerwińskiego do Zielińskiego zostaje zatrzymane przez gości co prawda,ale Czerwiński przynajmniej coś próbuje zdziałać jako jedyny z obrony,krótko mówiąc to było dobre dokładnie 36 minut dobrej gry Czerwińskiego niż tej pozostałej trójki razem biorąc,bo KAmiński miał jedną okazję do strzelenia gola ale i tak jej nie wykorzystał.

 2. Avatar photo

  Zbychu

  28 kwietnia 2014 at 09:25

  Przy pierwszej bramce do Zielińskiego dośrodkowywał Wróbel nie Czerwiński !!!

 3. Avatar photo

  Zbychu

  28 kwietnia 2014 at 09:32

  Sorry mój błąd…

 4. Avatar photo

  młoda

  28 kwietnia 2014 at 13:32

  do Zbychu zobacz se materiał filmowy i relacje tekstową na ekstraklasa.net

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klub Piłka nożna

Nowak wyrzucił Szczerbowskiego z szatni piłkarzy!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W piątek w klubie pojawił się Marek Szczerbowski. Najpierw spotkał się z piłkarzami w ich szatni, a następnie miał udać się do trenerów. Został jednak wyrzucony z klubu przez prezesa Krzysztofa Nowaka. Jak do tego doszło?

Szczerbowski pojawił się na Bukowej w piątek przed południem. Dla znających plan dnia prezesa Nowaka było oczywiste, że obecnego sternika GKS Katowice nie będzie wtedy na stadionie. Ocenę tego, jak bardzo pewnie musi się czuć Szczerbowski, skoro wchodzi do klubu w trakcie tygodnia, spotyka się tam ze swoimi byłymi pracownikami i jest spokojny o to, że nie dotrze to do prezesa Nowaka, pozostawiamy Wam. Sielankowa atmosfera została zmącona przez niespodziewane przybycie prezesa Nowaka. Doszło do gwałtownej wymiany zdań i wyrzucania Szczerbowskiego z klubu. Tournée nie miało zakończyć się na szatni piłkarzy, bo w pokoju trenerów prezes Nowak zastał grupę największych beneficjentów Szczerbowskiego. Składała się ona nie tylko z trenera czy dyrektora, ale także dyrektora Akademii Młoda GieKSa Mariusza Pańpucha (wyznaczonego do tej roli przez Szczerbowskiego).

Od dawna informowaliśmy Was o tym, że Szczerbowski nie umie pogodzić się z tym, że musiał odejść z klubu. Wczorajsze wydarzenie to kolejna udokumentowana próba jego wtrącania się do działalności GKS Katowice. O pierwszych większych działaniach mogliśmy się dowiedzieć przy okazji kilku prób zmiany trenera, których podjął się prezes Nowak.

Pierwszą jego poważną propozycją był Marcin Brosz, który był gotów podjąć się misji awansu z GKS Katowice. Były szkoleniowiec Górnika Zabrze przedstawił profesjonalny plan (m.in. na jakie pozycje potrzeba wzmocnień — okazało się, że na większość), ale był on poza naszym zasięgiem finansowym, szczególnie że nad głową wciąż wisiała kilkuset tysięczna odprawa dla Góraka. Umowa nie rozbiła się jednak tylko o pieniądze, a prezes Nowak miał po tej sytuacji ogromne pretensje do Dawida Dubasa, który pełni w klubie rolę dyrektora sportowego (jego awans także odbył się podczas urzędowania Szczerbowskiego).

Tutaj warto przypomnieć kulisy umowy Góraka, która jest tak trudna i kosztowna do zerwania. Po dwuletniej batalii zakończonej awansem do pierwszej ligi umowa Góraka została automatycznie przedłużona o jeden sezon na zapleczu Ekstraklasy — do 30 czerwca 2022 roku. Jednak już w lutym 2022 roku, po rundzie jesiennej, którą zakończyliśmy na 13. miejscu z przewagą 7 punków nad strefą spadkową (ale też mieliśmy o jedno spotkanie rozegrane więcej, więc przewaga mogła stopnieć do 4 punktów), Szczerbowski przedłużył Górakowi umowę o… kolejne dwa lata — do 30 czerwca 2024. Sezon zakończyliśmy ostatecznie na ósmym miejscu, ale zostało ono wywalczone dzięki serii trzech wygranych w meczach… „o nic”. Do połowy rundy wiosennej biliśmy się o utrzymanie, w niektórych momentach wręcz rozpaczliwie (żeby przypomnieć tylko mecz w Olsztynie). W kolejnym sezonie Górak nie zrealizował „ambitnego” celu tj. utrzymania szybciej niż sezon wcześniej, ale pozostał w klubie. O aktualnych rozgrywkach nie ma sensu pisać — każdy może sam ocenić.

Druga próba zmiany szkoleniowca została przez prezesa Nowaka podjęta już dużo bardziej ostrożnie. Stracił on zaufanie do Dubasa, dlatego ten o jego spotkaniach i ustaleniach z trenerem Jarosławem Skrobaczem dowiedział się dopiero wtedy, kiedy „nic nie mogło się wysypać” — na kilka dni przed grudniowym meczem z Chrobrym w Głogowie. W poniedziałek po ostatnim spotkaniu GieKSy w 2023 roku nowym szkoleniowcem miał zostać ogłoszony trener Skrobacz, a sam Górak w SMS-ach żegnał się ze współpracownikami. Wszystko wysypało się jednak w przeddzień meczu w Głogowie, kiedy Górak i Dubas wsparci… Szczerbowskim tak zamieszali w Urzędzie Miasta, że umowa dla nowego szkoleniowca została zablokowana.

Bardzo zastanawia także to, dlaczego z szatni musiał Szczerbowskiego wyrzucić aktualny prezes, a nie sami piłkarze, skoro kilka dni wcześniej odmówili oni spotkania… prezesowi Krzysztofowi Nowakowi bez udziału Rafała Góraka.

Kontynuuj czytanie

Galeria Piłka nożna

Kibice odpalili w Płocku

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do pierwszej galerii z Płocka. GieKSa przegrała z Wisłą 1:2, a zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Pechowa porażka w Płocku

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W sobotnie popołudnie GieKSa pojechała na wyjazdowe spotkanie do Płocka. Była to pierwsza wizyta na nowym stadionie, więc nie trzeba było mobilizować kibiców, którzy w komplecie zjawili się w Płocku.

Pierwszą połowę zaczęli zawodnicy GieKSy, ale przed pierwszym gwizdkiem minutą ciszy został upamiętniony młody kibic, który przegrał walkę z chorobą. W pierwszych minutach oba zespoły badały rywala, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W dziesiątej minucie Shibata dośrodkował z rożnego i zrobiło się zamieszanie w polu karnym Wisły, po czym sędzia czekał na informacje z wozu VAR. Po krótkiej weryfikacji wskazał na jedenasty metr za zagranie ręką. Do karnego podszedł Jędrych i pewnym strzałem tuż przy lewym słupku pokonał bramkarza. Pięć minut później Adrian Błąd został przewrócony na linii pola karnego i sędzia odgwizdał przewinienie. Do wolnego podszedł Shibata, jednak piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 25. minucie Antonii Kozubal faulował rywala na linii pola karnego i sędzia wskazał na jedenasty metr tym razem dla gospodarzy, jednak po informacji z wozu VAR sędzia cofnął piłkę na rzut wolny. Fabian Hiszpański długo przymierzał się do oddania strzału, jednak wszystko na marne, bo piłka zatrzymała się na murze. Chwilę później kibice GieKSy zaprezentowali sektorówkę przedstawiającą kominiarkę w żółto-zielono-czarnych barwach, a całość została uzupełniona racami. Podczas prezentacji oprawy zmienili swój ubiór z czarnego na żółty, co po odsłonięciu dało świetny efekt. W międzyczasie Wisła coraz częściej zaczęła stwarzać sobie okazje pod polem karnym GieKSy. W 42. minucie Antoni Kozubal dopuścił się faulu na dwudziestym metrze, za co zobaczył żółtą kartkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jesper Westermark urwał się obrońcą i doprowadził do wyrównania. W końcówce pierwszej połowy nic godnego uwagi się nie wydarzyło i zespoły schodziły do szatni przy jednobramkowym remisie.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły w takich samych składach, a obraz gry był bardzo podobny jak na początku spotkania i nikt nie chciał zaryzykować. Z upływem kolejnych minut GieKSa częściej zapędzała się pod pole karne gospodarzy i najpierw wywalczyła sobie rzut wolny, a chwilę później rożny, który był powtarzany z powodu nadmiernych przepychanek w polu karnym. W dalszej części spotkania GieKSa skupiła się na posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W 63. minucie Fabian Hiszpański pokusił się o uderzenie zza pola karnego, co sprawiło małe problemu Kudle, ale finalnie zdołał sparować piłkę w bok pola karnego. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania Jime uderzył bardzo nieprzyjemnie między obrońcami, ale bramkarz GieKSy nie dał się zaskoczyć. Chwilę później ten sam zawodnik uderzył z pierwszej piłki minimalnie nad poprzeczką. W końcówce spotkania oba zespoły chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, niestety efekt był całkiem inny i wkradło się sporo niedokładności i chaosu. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia stracił łączność z bazą i przerwał na chwilę mecz, aby naprawić awarię. W doliczonym czasie gry Haglin-Sangre wykorzystał zamieszanie w polu karnym i rzutem na taśmę wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. GieKSa musiała uznać wyższość rywala, mimo że to ona częściej była przy piłce w drugiej połowie. 

24.02.2023, Płock
Wisła Pock – GKS Katowice 2:1 (1:1)
Bramki: Westermark (42), Sangre (90) – Jędrych (14-k).
Wisła Płock: Kamiński – Lorenc (68. Gric), Janus (68. Szwoch), Vallo, Hiszpański, Jime (80. Laskowski), Gerbowski (87. Tomczyk), Jach, Sangre, Westermark (80. Lewadnowski), Szymański.
GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor, Danek – Shibata (66. Aleman), Kozubal, Repka, Błąd (80. Arak) – Bergier (80. Marzec).
Żółte kartki: Szymański, Jach – Kozubal.
Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa).
Widzów: (w tym 755 kibiców GieKSy).

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga