Dołącz do nas

Piłka nożna

Noty i opisy za Flotę

Avatar photo

Opublikowany

dnia

GKS Katowice dość znacząco przeważał w meczu z Flotą, ale nie potrafił sobie stworzyć wielu groźnych sytuacji. Przede wszystkim szwankowały celowniki, ale też momentami gra „po obwodzie” dawała sygnał, że nie zawsze jest pomysł na przedarcie się w pole karne. Zawodnicy spisali się ogólnie średnio – ani źle, ani specjalnie dobrze. Jak wypadli? Poczytajcie.

Łukasz Budziłek – 6,5
Już w pierwszej minucie przydarzył mu się poważny błąd, po którym rywal mógł zdobyć gola. Potem spisywał się bez większych pomyłek. Przesadnie dużo pracy nie miał. Na plus szybkie wznowienia akcji.

Alan Czerwiński – 7
W defensywie zasadniczo bez zarzutu choć na minus krycie na radar (a w zasadzie brak krycia) zawodnika Floty, który strzelił bramkę. Jeśli chodzi o udzielanie się w przodzie, to podoba się u zawodnika obserwowanie co się dzieje na boisku, w polu karnym, ma tendencję do dobrych i celnych podań po ziemi w pole karne – co pokazuje już w nie pierwszym meczu. Tak było m.in. gdy świetnie wyłożył piłkę Wołkowiczowi, choć w tej sytuacji piłka dość dziwnie przeszyła całe pole karne. Ważna interwencja na swojej połowie w dość groźnej sytuacji Floty, która jednocześnie zapoczątkowała bramkową akcję GieKSy.

Mateusz Kamiński – 6,5
Aktywny przy stałych fragmentach gry, udało mu się oddać ze dwa strzały. W defensywie raczej bez większych błędów. Spotkanie bez fajerwerków, takich jak na trybunach, ale poprawne.

Adrian Jurkowski – 6
Twardy zawodnik. Znokautowany przez piłkę dość szybko się pozbierał i grał dalej. Spisywał się solidnie, ale przydarzyły się błędy, jak choćby ten w 15. sekundzie, kiedy nie porozumiał się z Budziłkiem. Także w sytuacji gola dla Floty, nieczysto wybijał głową piłkę – wprost pod nogi rywala.

Rafał Pietrzak – 6,5
Ten zawodnik bardzo często pomaga lewemu pomocnikowi w akcjach ofensywnych. Idzie na obieg, czasem dostaje piłkę, choć koledzy mogliby mu częściej podawać. Brakowało trochę precyzji przy dośrodkowaniach.

Tomasz Wróbel – 6,5
Jak zwykle aktywny, jak zwykle zdarzały się zejścia do środka i bliźniacza akcja do tej z meczu z Puszczą, kiedy zaliczył asystę przy golu Gancarczyka. Mankamentem – celność strzałów, zawodnik dochodzi do naprawdę bardzo dobrych piłek i ostatnio regularnie pudłuje. Brakowało dokładności.

Sławomir Duda – 6,5
Dobra praca w środku pola. Wyprowadzał często akcje GKS z własnej połowy. Na plus próby uderzeń z dystansu w pierwszej połowie – raz po takim strzale był bilard w polu karny, za drugim po rykoszecie piłka spadła na górną siatkę. Brawo za podjęcie decyzji. Nie był to jego wybitny mecz, ale niezły.

Kamil Cholerzyński – 5,5
Dość często przy piłce, aktywny w rozgrywaniu, ale jakoś zupełnie bez błysku. Starał się pomagać na prawym skrzydle. Widzieliśmy lepsze mecze Kamila, a bardziej właściwie – efektywniejsze.

Grzegorz Fonfara – 6
Starał się w środku pola jak mógł, ale tym razem jakiś mało widoczny. Jak jednak w przypadku kolegów, brakowało efektywności w wykończeniach akcji, głównie ostatnim podaniu. Miał też sytuacje, ale pudłował.

Krzysztof Wołkowicz – 5
Zawodnik jest ostatnio w słabszej formie. Notuje sporo strat, niecelnych podań. Nie można odmówić mu chęci. No i w każdym meczu ma „swoją” piłkę meczową – z Wisłą było to uderzenie z dystansu, po którym w konsekwencji dalszej akcji padła bramka. Tym razem dostał piłkę jak na tacy w polu karnym, ale nie zdołał strzelić gola.

Przemysław Pitry – 6,5
Zawodnik często cofa się do linii pomocy, szuka, rozgląda się. Efektem jednego z takich poszukiwań było świetnie podanie prostopadłe do Grzegorza Goncerza, które ten zakończył bramką (wówczas Pitry grał już w pomocy). Ponadto jednak średni występ, bez większego błysku.

Janusz Gancarczyk (grał od 55. minuty) – 7
Wszedł za Wołkowicza i odmienił grę na skrzydle. Był szybki żwawy, od razu próbował z bocznych sektorów boiska przedrzeć się w pole karne i kilka razy mu się to udało. Czasem brakowało dokładności, czasem jednak bardzo dobrze obsługiwał partnerów podaniami. Szkoda sytuacji po szybko wykonanym rzucie wolnym, kiedy uderzył obok słupka. Ale dobra zmiana.

Grzegorz Goncerz (grał od 69. minuty) – niesklas.
Znów wszedł na pierwszą linię ognia i ponownie jako rezerwowy – sprawdził się. Bardzo dobrze wykorzystał idealne podanie Pitrego i lekkim „dziubnięciem” posłał piłkę do siatki. Jak na krótki okres na boisku, to bardzo dużo. Noty nie otrzymuje, bo grał za krótko – ale swoje zrobił.

Michał Zieliński (grał od 88. minuty) – niesklas.
Zmiana na sam koniec, aby rzucić wszystkie siły ofensywne do przodu. Grał jednak za krótko, incydentalne kontakty z piłką.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

1 Komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

1 Komentarz

  1. Avatar photo

    Gerard

    24 listopada 2013 at 14:40

    Wołkowicz ostatnio w słabszej formie? …a kiedy był w lepszej? Przecież ten chop nic nie gra.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Aleksander Paluszek w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice poinformował o podpisaniu umowy z 24-letnim obrońcą Aleksandrem Paluszkiem. Zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem ważnym do 2027 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Paluszek trafił do GieKSy ze Śląska Wrocław, z którym w minionym sezonie spadł z Ekstraklasy. W barwach ekipy z Dolnego Śląska rozegrał 20 meczów i zdobył w nich jedną bramkę. Rok wcześniej sięgnął z nią po wicemistrzostwo Polski.

Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej 24-latek wystąpił w 67 spotkaniach, strzelając pięć goli. Wcześniej reprezentował również Górnik Zabrze.

Życzymy powodzenia i sukcesów w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Hokej

Polscy liderzy zostają

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko i Patryk Wronka przedłużyli swoje kontrakty o dwa lata.

Dla Pasiuta i Fraszki będą to już ósme sezony w GieKSie – choć Fraszko rozpoczął swoją przygodę w Katowicach rok wcześniej, to później na jeden sezon wrócił do Torunia. Nasz kapitan już 369 razy ubierał bluzę GieKSy w oficjalnych meczach, a jego asystent o 2 mniej. Pasiut zdobył 159 goli i zanotował 248 asyst, zaś Fraszko – odpowiednio 150 i 223. Obaj byli kluczowymi postaciami drużyny, która dwukrotnie wygrywała mistrzostwo Polski.

Mniejszy staż w barwach GKS-u ma Wronka, jest za to rekordzistą pod względem powrotów do Katowic – właśnie trwa jego już trzecia przygoda z GieKSą. W złoto-zielono-czarnych kolorach wystąpił 222-krotnie. Zdobył dla nas 87 bramek, a 177 razy asystował. Z GieKSą zdobył swój jedyny do tej pory złoty medal mistrzostw Polski.

Gratulujemy kontraktów!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga