Dołącz do nas

Kibice Piłka nożna

O Warcie na forum

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Dla wszystkich nie odwiedzających naszego forum przedstawiamy kilka opinii kibiców, które się tam pojawiły.

19mÓzg64:
Dziś pierwszy raz od niepamiętnych czasów można było zobaczyć, że większość podań miała jakiś sens – nie było taktyki bij a leć, tylko kombinacyjne podania wprawiające rywali w nerwice. Zwody, utrzymanie piłki  gra na czas, podania za obrońców  atak pozycyjny. Chciało się patrzeć na to spotkanie.

Fuhrer:
Znakomity początek rundy! Nie będę ukrywał, że liczyłem na te zwycięstwa i byłem umiarkowanym optymistą (tak właściwie, to ja przed każdą rundą jestem umiarkowanym optymistą), ale trzeba było jeszcze nasz potencjał i aspiracje przełożyć na punkty. Udało się to. Meczów co prawda nie widziałem, ale wydaje się, że przyszło nam to z pewną łatwością – przyjeżdżamy, inkasujemy trzy punkty i wyjeżdżamy. Oczywiście pisząc o ,,pewnej łatwości” używam skrótu myślowego: wiadomo, że trzeba było się zmagać z walczącymi przeciwnikami, czy też kiepską murawą, ale z relacji z obydwu meczów wynika, że nasze zwycięstwa były w pełni zasłużone.

blazej:
Pisałem o tym wcześniej, że przede wszystkim widać że drużyna jest dużo bardziej dojrzała. Gracze starsi w końcu się wyróżniają i dają  jakość w grze. Kiedyś mieliśmy talenty Sobczaka, Bonka, Sokolowskiego a teraz widać wyraźnie że Fonfara, Pitry dają dużo więcej. Mam nadzieję, że swoje dołoży jeszcze Gancarczyk.
Druga sprawa to drużyna budowana jest z głową, każdy element zaczyna pasować do siebie.Teraz pewnie się jeszcze potkną gdzieś, ale lepiej teraz niż w nowym sezonie.
W lecie zrobi się porządki z niektórymi zawodnikami i przede wszystkim trzeba wykupić Rakelsa. Mega napastnik z niego nie jest jakiś ale gra już u nas długo i zna taktykę itd.
W lecie nie będzie czasu na szukanie i zgrywanie nowych.

Irishman:
Mecz w Krakowie faktycznie zapowiada się pasjonująco i przede wszystkim da odpowiedź, w którym miejscu jesteśmy, bo na razie to ograliśmy kelnerów I ligi i trudno wyciągać z tego jakieś wnioski. No chyba tylko takie, ze my tymi kelnerami jednak nie jesteśmy.

Bhoy:
Kiedy ostatnio wygraliśmy dwa wyjazdy z rzędu? Dwa mecze na zero z tyłu! Jak w Krakowie nie przegramy, to może w końcu frekwencja na Bukowej nie będzie tak słaba, jak jesienią?

RobertSK:
Ktoś kiedyś napisał, że ta runda będzie sprawdzianem dla Góraka. Też tak uważałem i szczerze powiem, nie wierzyłem w jego umiejętności trenerskie. To dopiero drugie spotkanie tej rundy ale broni się wynikami. Duży plus że zwycięstwa są wyjazdowe i na zero z tyłu.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

1 Komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

1 Komentarz

 1. Avatar photo

  Reyes

  10 września 2014 at 21:10

  Hi there everyone, it’s my first pay a visit at this web site, and piece of writing is actually fruitful in favor of me, keep up posting such
  posts.

  Here is my web site minecraft games free

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowski turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z Turnieju Kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę na Bukowej. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Stadion Wideo

Bukowa gotowa na Ekstraklasę!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Przez ostatnie tygodnie na stadionie przy Bukowej toczyły się prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów Ekstraklasy oraz transmisji telewizyjnych. Wybraliśmy się z kamerą na stadion, by sprawdzić, jak po zmianach prezentuje się obiekt. 

Co dokładnie uległo zmianie?

 • na Trybunie Głównej pojawiły się nowe podesty na kamery,
 • utworzono strefę dla wozów transmisyjnych przy sektorze 6,
 • utworzono nowe przejścia pomiędzy sektorem 5 i 6,
 • na górze sektora 3 powstała nowa loża prasowa,
 • powstały nowe miejsca dla komentatorów i statystyków,
 • rozbudowana została trybuna dla kibiców niepełnosprawnych,
 • zwiększono moc oświetlenia jupiterów do 1600 luxów,
 • powiększono sektor C o „połowę sektora D”,
 • powstały nowe podjazdy dla straży pożarnej przy trybunie gości oraz dla zwyżki telewizyjnej pod łukiem.
Kontynuuj czytanie

Felietony Piłka nożna

Słów kilka o zapomnianej premii

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GieKSa po latach banicji awansowała do Ekstraklasy, a wraz z nią powracają  i zwiększają się marzenia o zobaczeniu jednego z Trójkolorowych w barwach Reprezentacji Polski. Banicja poza Ekstraklasą była tak długa, że niewielu pewnie pamięta o zapomnianej premii. Przypomnijmy więc szczegóły.

Cofnijmy się zatem do sezonu 2007/2008. GieKSa po awansie do II ligi (dzisiejsza I liga) szturmem chce zdobyć Ekstraklasę. W rozgrywkach ligowych, oprócz starych dobrych znajomych takich jak Lechia, Arka, Śląsk, Motor, Piast czy Podbeskidzie, rywalizacje prowadzimy z Turem Turek, Kmitą Zabierzów czy Pelikanem Łowicz. Prezesem GieKSy w tamtym okresie był Jan Furtok, a trener Piotr Piekarczyk, którego w trakcie sezonu zmienia Wojciech Osyra.

I liga w tamtym okresie nie jest już dla GieKSy spacerkiem nie tylko na boisku. O ile w III i IV lidze organizacyjnie GieKSa była na wysokim poziomie, o tyle w II lidze było widać jak wiele pracy trzeba włożyć, by równać do najlepszych. Dział marketingu, który liczbowo jeśli chodzi o osoby, był może na podobnym poziomie jak teraz, stara się zdobyć medialność. Jednym z pomysłów jest premia dla piłkarzy. Oddajmy głos dobrze znanemu w kibicowskim świecie GieKSy „Jurkowi” oraz Shellowi, którzy w tamtym okresie „klepnęli” pomysł.

Jurek: „Szczerze mówiąc, mało kto chyba pamięta o tej akcji, ponieważ minęło już wiele lat. Do tej pory jednak nie zostało to zrealizowane, więc chyba można uznać, że premia ciągle obowiązuje. Dla nas w tamtym okresie to był ruch typowo marketingowy. Szukaliśmy możliwości przebicia się do mediów, których wtedy nie było tak wiele jak obecnie. W tamtym okresie był to typowo PR-wy ruch z naszej strony i tak powstała informacja, w której poinformowaliśmy, że zawodnik, który jako pierwszy dostanie powołanie do pierwszej reprezentacji Polski w barwach GieKSy otrzyma premię w wysokości 10.000 złotych„.

Shellu: „Pamiętam ten okres, ponieważ pracowałem wtedy w klubie i tak jak Jurek mówi, był to typowo PR ruch z naszej strony, aczkolwiek nie powiedziałbym, że był on wtedy oderwany od rzeczywistości. W reprezentacjach młodzieżowych mieliśmy zawodnika, który przebijał się do składu i była szansa, że wraz z dobrą grą GieKSy otrzyma powołanie – tym zawodnikiem był Piotr Polczak, który potem powołanie otrzymał, ale już nie w naszych barwach. W późniejszych okresach było ciężko o kolejnych zawodników, którzy mogliby otrzymać takie powołanie, ale również nie było to niemożliwe, co pokazały powołania zawodników z I ligi do kadry. Takiego zaszczytu dostąpił bramkarz Dolcanu Ząbki. Również uważam, że premia się nie przedawniła i w przypadku powołania zawodnika GieKSy powinna obowiązywać”.

Kto twoim zdaniem mógłby być tym pierwszym? 

„Życzeniowo Adrian Błąd – byłaby to piękna klamra jego kariery w GieKSie. Myślę jednak, że obecnie najbliżej będzie któremuś z młodszych zawodników”.

Tym samym pozostaje nam wierzyć, że prezes Nowak będzie kontynuować obietnicę złożoną przez ówczesne władze GieKSy i w przypadku powołania piłkarza GKS Katowice do seniorskie reprezentacji Polski zrealizuje zobowiązanie. Po awansie droga do tego bardzo się skróciła.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga