Piłka nożna
Piekarczyk i Dźwigała o meczu
GKS Katowice przegrał w Ząbkach 0:2. Oto co mieli do powiedzenia na konferencji prasowej obaj szkoleniowcy – Piotr Piekarczyk i Dariusz Dźwigała.
Piotr Piekarczyk (trener GKS Katowice):
Problemem było to, że źle weszliśmy w mecz. Nie skończyło się to bramką, ale straciliśmy ją po rzucie rożnym. Cały plan runął. W środku grając trzema defensywnymi pomocnikami chcieliśmy neutralizować środkową linię przeciwnika i częściej przechwytywać piłki i ewentualnie kontrować. Kilka ich mieliśmy, ale zostały one spartaczone. W późniejszej fazie chciałem wzmocnić linię ataku, ale pierwsza zmiana nic nie wniosła, poza kontrą dla Dolcanu, gdy Jarek miał piłkę na uderzenie, a niepotrzebnie poprawiał. Następne zmiany – w miarę ciut można być zadowolonym z Alexa, który zrobił troszeczkę wiatru, ale nie było to poparte mądrymi zagraniami. Zabrakło atutów piłkarskich. Bałem się o prawą stronę, gdzie grał Alan, ale tutaj było in plus. Co trzy dni mamy mecz i jesteśmy najpierw w Ostródzie, teraz w Ząbkach i widać, że tej świeżości zabrakło, bo szybkościowo odstawaliśmy od Dolcaniu.
Dariusz Dźwigała (trener Dolcanu Ząbki):
Zagraliśmy dzisiaj inaczej, byliśmy zdyscyplinowani jako zespół w grze obronnej, czyli jest to kierunek, zespół widzi, że tak można pracować. Jeśli dołożymy do tego więcej jakości piłkarskiej, to jest to droga do sukcesu. Dyscyplina przez całe spotkanie – z tego jestem bardzo zadowolony. W niektórych przegranych meczach graliśmy jednak lepiej, jeśli chodzi o posiadanie piłki i prowadzenie gry. Dzisiaj nastawiliśmy się na pracę w niskim i średnim pressingu i to był klucz do zwycięstwa.
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


Najnowsze komentarze