Dołącz do nas

Piłka nożna

Pietrzak olewa powroty, Jurkowski ma opóźniony zapłon, Kufel jest bierny

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Wybraliśmy do analizy trzy stracone bramki przez GieKSę. To, co zagrała obrona w Legnicy, to był dramat. Nie chodzi tu w żadnym wypadku o czerwone kartki, choć ta Łukasza Pielorza była punktem zwrotnym, ale o kwestie czysto piłkarskie, ustawiania się, asekuracji. Wnioski z tego są następujące – jak Rafałowi Pietrzakowi nie chciało się wracać do obrony w poprzednim sezonie, tak nie chce mu się dalej i często po prostu „olewa” ten element gry. Adrian Jurkowski ma spóźniony zapłon i zanim zorientuje się, że musi naprawiać to, co zepsuł Pietrzak (czytaj asekurować jego pozycję), to rywal mu odlatuje na kilkanaście metrów. W ten sposób straciliśmy dwie niemal identyczne bramki, gdy za każdym razem naszą młodzież wyprzedzał o lata świetlne weteran Wojciech Łobodziński. Dwa razy to samo i ci sami zawodnicy zamieszani w utratę bramki! Te dwa gole przeplatamy bierną postawą Kamila Cholerzyńskiego, który po prostu dał się przepchnąć rywalowi, przegrał prosty pojedynek fizyczny i Miedź zdobyła gola po rzucie rożnym. Przy innych bramkach Kufel też nie wykazał się nadmiarem aktywności.

1:0 Feruga (27)

1Mie 1-0 1

Zawodnik Miedzi przy piłce na własnej połowie.

1Mie 1-0 2

Zagrywa długą piłkę przed nosem Pietrzaka. Proszę zwrócić uwagę, gdzie znajduje się strzelec bramki Feruga.

1Mie 1-0 3

Jurkowski odsadzony na kilkanaście metrów. A Pietrzak? Jak widać pozostał sobie przy linii bocznej i obserwuje (już z daleka) rozwój wydarzeń. Feruga kompletnie odpuszczony.

1Mie 1-0 4

W bardzo dobrej sytuacji jest Łobodziński (przy piłce). Wraca cała nasza linia obrony (oprócz Pietrzaka). Feruga na razie nam zniknął z kadru. Obrońcy pilnują Lenkiewicza.

1Mie 1-0 5

Łobodziński już przy linii końcowej. Dobiega do niego spóźniony Jurkowski. W polu karnym dwóch naszych zawodników skupia się na jednym rywalu.

1Mie 1-0 6

No może Pielorz kogoś tam jeszcze asekuruje, ale chyba sam nie do końca wie, do którego zawodnika ma podbiec. Moment dośrodkowania Łobodzińskiego. Do kogo? Przecież tam nikogo nie ma. Tak chyba myślą nasi obrońcy.

1Mie 1-0 7

A tu niczym Filip z konopii wyskakuje Feruga. Kompletnie odpuszczony, kompletnie niepilnowany. Pamiętając go z pierwszych obrazków i patrząc na zachowanie naszej defensywy wniosek nasuwa się sam. Feruga od początku do końca nieniepokojony przez nikogo bezkarnie wbiegł w naszą szesnastkę.

1Mie 1-0 8

To pozwala mu tylko przyłożyć nogę.

1Mie 1-0 9

I dać Miedzi prowadzenie. Wcześniej jeszcze zagubiony Cholerzyński próbował blokować strzał, ale bez skutku.

2:0 Szczepaniak (33)

1Mie 2-0 1

Odpocznijmy od Pietrzaka i Jurkowskiego na chwilkę i skupmy się na Cholerzyńskim (1) i Szczepaniaku (2). Rzut rożny dla Miedzi. Kufel patrzy na Szczepaniaka.

1Mie 2-0 2

Moment wykonania rzutu rożnego.

1Mie 2-0 3

Walka o piłkę. Szczepaniak lekko, ale nie przekraczając przepisów, odpycha Cholerzyńskiego.

1Mie 2-0 4

Piłka leci w stronę tych dwóch zawodników.

1Mie 2-0 5

Wyskok do główki.

1Mie 2-0 6

I ewidentna wygrana w tym pojedynku zawodnika Miedzi.

1Mie 2-0 7

Piłka po koźle…

1Mie 2-0 8

…wpada do bramki.

3:1 Lenkiewicz (56)

1Mie 3-1 1

Wracamy do Pietrzaka i Jurkowskiego. Długa piłka zawodnika Miedzi ze swojej połowy. Zobaczmy, gdzie jest strzelec bramki Lenkiewicz.

1Mie 3-1 2

A teraz zwróćmy uwagę na lewego „obrońcę” Pietrzaka. Można by rzec, że został w środku boiska, bo jest odpowiedzialny za Szczepaniaka. Można taką teorię przyjąć – ok. Niestety znów opóźniony zapłon Jurkowskiego powoduje, że Łobodziński uciekł mu na kilometr.

1Mie 3-1 3

Po czerwonej kartce Pielorza przez chwilę środkowego obrońcę gra Duda. Tymczasem Łobo ucieka Jurkowskiemu. A Pietrzak? Mimo, że tradycyjnie olał powrót, to jeszcze odpuszcza Szczepaniaka (!!!), który biegnie w pole karne.

1Mie 3-1 4

Szczepaniak ucieka i jest na wolnej pozycji, aby dostać piłkę. A Pietrzak sobie truchta i patrzy (!!!).

1Mie 3-1 5

Łobodziński zagrywa mocną piłkę w pole karne.

1Mie 3-1 6

Tam na wślizgu do futbolówki dochodzi Lenkiewicz, którego nie dogonił Cholerzyński.

1Mie 3-1 7

I mamy trzecią bramkę dla Miedzi.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klub Piłka nożna

Nowak wyrzucił Szczerbowskiego z szatni piłkarzy!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W piątek w klubie pojawił się Marek Szczerbowski. Najpierw spotkał się z piłkarzami w ich szatni, a następnie miał udać się do trenerów. Został jednak wyrzucony z klubu przez prezesa Krzysztofa Nowaka. Jak do tego doszło?

Szczerbowski pojawił się na Bukowej w piątek przed południem. Dla znających plan dnia prezesa Nowaka było oczywiste, że obecnego sternika GKS Katowice nie będzie wtedy na stadionie. Ocenę tego, jak bardzo pewnie musi się czuć Szczerbowski, skoro wchodzi do klubu w trakcie tygodnia, spotyka się tam ze swoimi byłymi pracownikami i jest spokojny o to, że nie dotrze to do prezesa Nowaka, pozostawiamy Wam. Sielankowa atmosfera została zmącona przez niespodziewane przybycie prezesa Nowaka. Doszło do gwałtownej wymiany zdań i wyrzucania Szczerbowskiego z klubu. Tournée nie miało zakończyć się na szatni piłkarzy, bo w pokoju trenerów prezes Nowak zastał grupę największych beneficjentów Szczerbowskiego. Składała się ona nie tylko z trenera czy dyrektora, ale także dyrektora Akademii Młoda GieKSa Mariusza Pańpucha (wyznaczonego do tej roli przez Szczerbowskiego).

Od dawna informowaliśmy Was o tym, że Szczerbowski nie umie pogodzić się z tym, że musiał odejść z klubu. Wczorajsze wydarzenie to kolejna udokumentowana próba jego wtrącania się do działalności GKS Katowice. O pierwszych większych działaniach mogliśmy się dowiedzieć przy okazji kilku prób zmiany trenera, których podjął się prezes Nowak.

Pierwszą jego poważną propozycją był Marcin Brosz, który był gotów podjąć się misji awansu z GKS Katowice. Były szkoleniowiec Górnika Zabrze przedstawił profesjonalny plan (m.in. na jakie pozycje potrzeba wzmocnień — okazało się, że na większość), ale był on poza naszym zasięgiem finansowym, szczególnie że nad głową wciąż wisiała kilkuset tysięczna odprawa dla Góraka. Umowa nie rozbiła się jednak tylko o pieniądze, a prezes Nowak miał po tej sytuacji ogromne pretensje do Dawida Dubasa, który pełni w klubie rolę dyrektora sportowego (jego awans także odbył się podczas urzędowania Szczerbowskiego).

Tutaj warto przypomnieć kulisy umowy Góraka, która jest tak trudna i kosztowna do zerwania. Po dwuletniej batalii zakończonej awansem do pierwszej ligi umowa Góraka została automatycznie przedłużona o jeden sezon na zapleczu Ekstraklasy — do 30 czerwca 2022 roku. Jednak już w lutym 2022 roku, po rundzie jesiennej, którą zakończyliśmy na 13. miejscu z przewagą 7 punków nad strefą spadkową (ale też mieliśmy o jedno spotkanie rozegrane więcej, więc przewaga mogła stopnieć do 4 punktów), Szczerbowski przedłużył Górakowi umowę o… kolejne dwa lata — do 30 czerwca 2024. Sezon zakończyliśmy ostatecznie na ósmym miejscu, ale zostało ono wywalczone dzięki serii trzech wygranych w meczach… „o nic”. Do połowy rundy wiosennej biliśmy się o utrzymanie, w niektórych momentach wręcz rozpaczliwie (żeby przypomnieć tylko mecz w Olsztynie). W kolejnym sezonie Górak nie zrealizował „ambitnego” celu tj. utrzymania szybciej niż sezon wcześniej, ale pozostał w klubie. O aktualnych rozgrywkach nie ma sensu pisać — każdy może sam ocenić.

Druga próba zmiany szkoleniowca została przez prezesa Nowaka podjęta już dużo bardziej ostrożnie. Stracił on zaufanie do Dubasa, dlatego ten o jego spotkaniach i ustaleniach z trenerem Jarosławem Skrobaczem dowiedział się dopiero wtedy, kiedy „nic nie mogło się wysypać” — na kilka dni przed grudniowym meczem z Chrobrym w Głogowie. W poniedziałek po ostatnim spotkaniu GieKSy w 2023 roku nowym szkoleniowcem miał zostać ogłoszony trener Skrobacz, a sam Górak w SMS-ach żegnał się ze współpracownikami. Wszystko wysypało się jednak w przeddzień meczu w Głogowie, kiedy Górak i Dubas wsparci… Szczerbowskim tak zamieszali w Urzędzie Miasta, że umowa dla nowego szkoleniowca została zablokowana.

Bardzo zastanawia także to, dlaczego z szatni musiał Szczerbowskiego wyrzucić aktualny prezes, a nie sami piłkarze, skoro kilka dni wcześniej odmówili oni spotkania… prezesowi Krzysztofowi Nowakowi bez udziału Rafała Góraka.

Kontynuuj czytanie

Galeria Piłka nożna

Kibice odpalili w Płocku

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do pierwszej galerii z Płocka. GieKSa przegrała z Wisłą 1:2, a zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Pechowa porażka w Płocku

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W sobotnie popołudnie GieKSa pojechała na wyjazdowe spotkanie do Płocka. Była to pierwsza wizyta na nowym stadionie, więc nie trzeba było mobilizować kibiców, którzy w komplecie zjawili się w Płocku.

Pierwszą połowę zaczęli zawodnicy GieKSy, ale przed pierwszym gwizdkiem minutą ciszy został upamiętniony młody kibic, który przegrał walkę z chorobą. W pierwszych minutach oba zespoły badały rywala, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W dziesiątej minucie Shibata dośrodkował z rożnego i zrobiło się zamieszanie w polu karnym Wisły, po czym sędzia czekał na informacje z wozu VAR. Po krótkiej weryfikacji wskazał na jedenasty metr za zagranie ręką. Do karnego podszedł Jędrych i pewnym strzałem tuż przy lewym słupku pokonał bramkarza. Pięć minut później Adrian Błąd został przewrócony na linii pola karnego i sędzia odgwizdał przewinienie. Do wolnego podszedł Shibata, jednak piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 25. minucie Antonii Kozubal faulował rywala na linii pola karnego i sędzia wskazał na jedenasty metr tym razem dla gospodarzy, jednak po informacji z wozu VAR sędzia cofnął piłkę na rzut wolny. Fabian Hiszpański długo przymierzał się do oddania strzału, jednak wszystko na marne, bo piłka zatrzymała się na murze. Chwilę później kibice GieKSy zaprezentowali sektorówkę przedstawiającą kominiarkę w żółto-zielono-czarnych barwach, a całość została uzupełniona racami. Podczas prezentacji oprawy zmienili swój ubiór z czarnego na żółty, co po odsłonięciu dało świetny efekt. W międzyczasie Wisła coraz częściej zaczęła stwarzać sobie okazje pod polem karnym GieKSy. W 42. minucie Antoni Kozubal dopuścił się faulu na dwudziestym metrze, za co zobaczył żółtą kartkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jesper Westermark urwał się obrońcą i doprowadził do wyrównania. W końcówce pierwszej połowy nic godnego uwagi się nie wydarzyło i zespoły schodziły do szatni przy jednobramkowym remisie.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły w takich samych składach, a obraz gry był bardzo podobny jak na początku spotkania i nikt nie chciał zaryzykować. Z upływem kolejnych minut GieKSa częściej zapędzała się pod pole karne gospodarzy i najpierw wywalczyła sobie rzut wolny, a chwilę później rożny, który był powtarzany z powodu nadmiernych przepychanek w polu karnym. W dalszej części spotkania GieKSa skupiła się na posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W 63. minucie Fabian Hiszpański pokusił się o uderzenie zza pola karnego, co sprawiło małe problemu Kudle, ale finalnie zdołał sparować piłkę w bok pola karnego. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania Jime uderzył bardzo nieprzyjemnie między obrońcami, ale bramkarz GieKSy nie dał się zaskoczyć. Chwilę później ten sam zawodnik uderzył z pierwszej piłki minimalnie nad poprzeczką. W końcówce spotkania oba zespoły chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, niestety efekt był całkiem inny i wkradło się sporo niedokładności i chaosu. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia stracił łączność z bazą i przerwał na chwilę mecz, aby naprawić awarię. W doliczonym czasie gry Haglin-Sangre wykorzystał zamieszanie w polu karnym i rzutem na taśmę wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. GieKSa musiała uznać wyższość rywala, mimo że to ona częściej była przy piłce w drugiej połowie. 

24.02.2023, Płock
Wisła Pock – GKS Katowice 2:1 (1:1)
Bramki: Westermark (42), Sangre (90) – Jędrych (14-k).
Wisła Płock: Kamiński – Lorenc (68. Gric), Janus (68. Szwoch), Vallo, Hiszpański, Jime (80. Laskowski), Gerbowski (87. Tomczyk), Jach, Sangre, Westermark (80. Lewadnowski), Szymański.
GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor, Danek – Shibata (66. Aleman), Kozubal, Repka, Błąd (80. Arak) – Bergier (80. Marzec).
Żółte kartki: Szymański, Jach – Kozubal.
Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa).
Widzów: (w tym 755 kibiców GieKSy).

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga