Dołącz do nas

Piłka nożna

Piłkarskie zgliszcza

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po zremisowanym meczu z Odrą Opole doszło w Katowicach do zmiany trenera. Jakub Dziółka miał zadebiutować w meczu z Puszczą Niepołomice. Ciekawiliśmy się, czy dokona zmian w składzie i da zespołowi powiew świeżości. Jak się okazało zmiany dokonał tylko jednej, wymuszonej – Kamińskiego zastąpił Lisowski.

W wietrzne, zimne jesienne południe katowiczanie w obecności niewielkiej liczby zawodników rozpoczęli zmagania. Choć zmagania to zbyt duże słowo, bo obraz pierwszej połowy był dość żenujący. Jeszcze na początku było widać momentami pressing i bieganie, jak w sytuacji, kiedy Śpiącza wywalczył rzut karny. Pewnym egzekutorem w 13. minucie okazał się Błąd. Niestety potem było już gorzej. GieKSa oddała pole i w 26. minucie po fatalnym ustawieniu w polu karnym rywal zdobył gola po wrzucie z autu. Niepilnowany Tomalski otrzymał zgraną głową piłkę trzy metry przed Pawełkiem i bez problemu go pokonał. Końcowe 10 minut należało już do rywali, którzy raz po raz czy to z akcji, czy stałych fragmentów gry siali zamęt pod bramką Pawełka. Na dobrą sprawę mogliśmy stracić gola tuż przed przerwą, ale skończyło się na szczęście remisem. Słabej postawy nie tłumaczy kontuzja Woźniaka, którego zmienił Michalik. Inna sprawa, że trzymanie kulejącego Woźniaka jeszcze 10 minut na boisku tylko mogło pogłębić uraz. Wprowadzony Michalik na skrzydle nie potrafił się kompletnie odnaleźć.

Druga połowa rozpoczęła się odrobinie bardziej ambitnie, ale piłkarsko nadal był dramat, którego ukoronowaniem był strzał z woleja Piesia 20 metrów od bramki. Po przerwie tak naprawdę największą uwagę przyciągały zmiany, były to najbardziej dynamiczne momenty meczu. Bo poza tym mieliśmy jedynie kilka niecelnych uderzeń oraz protesty o rękę w polu karnym Puszczy.

Po żenującym w każdym względzie spotkaniu GKS zremisował z Puszczą 1:1 i przedłużył swoją passę bez wygranej do sześciu. Po trenerze Paszulewiczu zostały zgliszcza, ale kopacze też wiele „dodają” od siebie. W spotkaniu z Puszczą zagrali na totalnie zerowej ambicji.

Wstyd, po prostu wstyd. Trudno się dziwić, że piłkarzy żegnały gwizdy i gromkie „wypierdalać”.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

6 komentarzy
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

6 komentarzy

 1. Avatar photo

  gonik

  23 września 2018 at 14:57

  O co ten lament.. mamy tylko 15 pkt straty do lidera a do 2 tylko 11. Awans pewny jak tylko Błąd skoczy i przyniesie tego bala co go wyp.. za stadion strzelając ponoć na bramkę

 2. Avatar photo

  Były kibic

  23 września 2018 at 15:20

  Kopacze, h*j wam d**ę. Działacze w****rdalać.

 3. Avatar photo

  PanGoroli

  23 września 2018 at 15:30

  Należy się spodziewać ciężkich czasów. nie ma drużyny. Jej budowa, to zacznie się teraz. Teraz widać, ile złego ten katastrofalny trener zrobił w drużynie. Czasy będą ciężki, bo przed nami 2 mecze o 6 punktów każdy, i w tej chwili nie ma przesłanek na to, że ta drużyna zdobędzie w nich choćby p[unkt. Na tą chwilę. I jeśli się tak stanie, to sytuacja w tabeli będzie dramatyczna. Ale, teraz właśnie potrzeba czasu i spokoju. To nie wina piłkarzy, że mieli trenera, który nie miał p[ojęcia o prowadzeniu drużyny piłkarskiej, o trenerce w ogóle. Teraz zaczynają wyciekać szczegóły jego pracy. Panie Bartnik, Janicki, jak mogliście kogoś takiego trzymać tak długo???
  Nasze chłopaki właśnie teraz, jak nigdy, potrzebują wsparcia. Jeszcze raz – drużynę tworzy trener, a paszul tego po prostu nie potrafił i nie zrobił. Na to, by teraz drużyna powstała, potrzeba tygodni. Ale wierzę, że obecnemu trenerowi się to uda. Z tego, co mówił na konfie, to widać, że nie chce pluć na poprzednika, ale wie, co należy zrobić.

 4. Avatar photo

  Mecza

  23 września 2018 at 16:48

  Będzie fizyka to wróci jakość. Co ten „trener” zrobił zespołowi, zostawił na ostatnim miejscu w tabeli a Bartnik mówi że miał sukcesy. W Puszczy widziałem mądrość taktyczną mimo bardzo przeciętnych zawodników. Z gry chyba jesteśmy najsłabsi w tej lidze.

 5. Avatar photo

  Filip

  23 września 2018 at 16:56

  Ze zgliszcz jest jeszcze jakiś gruz…

  Tu nawet tego gruzu nie ma…

 6. Avatar photo

  Ronny64

  23 września 2018 at 22:02

  Ogólnie tragedia tak słabej Gieksy jak w ostatnich meczach to dawno nie było, niby nazwiska i doświadczenie jest a zespołu możemy szukać tylko niewiadomo gdzie. A tak poza tematem co się dzieje z Bronisła skim?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowski turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z Turnieju Kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę na Bukowej. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Stadion Wideo

Bukowa gotowa na Ekstraklasę!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Przez ostatnie tygodnie na stadionie przy Bukowej toczyły się prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów Ekstraklasy oraz transmisji telewizyjnych. Wybraliśmy się z kamerą na stadion, by sprawdzić, jak po zmianach prezentuje się obiekt. 

Co dokładnie uległo zmianie?

 • na Trybunie Głównej pojawiły się nowe podesty na kamery,
 • utworzono strefę dla wozów transmisyjnych przy sektorze 6,
 • utworzono nowe przejścia pomiędzy sektorem 5 i 6,
 • na górze sektora 3 powstała nowa loża prasowa,
 • powstały nowe miejsca dla komentatorów i statystyków,
 • rozbudowana została trybuna dla kibiców niepełnosprawnych,
 • zwiększono moc oświetlenia jupiterów do 1600 luxów,
 • powiększono sektor C o „połowę sektora D”,
 • powstały nowe podjazdy dla straży pożarnej przy trybunie gości oraz dla zwyżki telewizyjnej pod łukiem.
Kontynuuj czytanie

Kibice Piłka nożna

Radomiak Radom kibicowsko

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Warchoły, bo tak potocznie nazywa się kibiców Radomiaka Radom, są naprawdę starą i solidną ekipą kibicowską na piłkarskiej mapie Polski. Ich wizerunkowy problem polegał na tym, że nie grali 36 lat w Ekstraklasie, więc nie było za bardzo możliwości, by o nich usłyszeć. W latach 90., kiedy kształtowały się wszystkie chuligańskie składy, Zieloni grali na poziomie obecnej II i III ligi, siejąc spustoszenie po okolicznych miejscowościach.

Ich żywot na trybunach zapoczątkował się pod koniec lat 70., a na dobre weszli w kibicowską mapę Polski w latach 80. Od zawsze byli pozytywni nastawieni do Legii Warszawa, natomiast wzajemna nienawiść między miastami Kielce – Radom, sprawiła, że z Koroniarzami mają do dziś największą kosę.

W sezonie 1984/1985, który był ich wtedy jednosezonowym epizodem, a my graliśmy ze sobą ostatni raz, zawarli zgodę z Legią, jadąc do stolicy w 1000 głów. Przyjaźń ta nie przetrwała ze względu na ostatnią kolejkę sezonu, w której Legia zremisowała  z Pogonią Szczecin, przez co Portowcy utrzymali się w elicie, zaś Warchoły spadli z ligi.

W 1994 roku była ponowna próba nawiązania sztamy z Legią, jednak kością niezgody była Pogoń, z którą Legioniści kilka miesięcy wcześniej odnowili zgodę i fani z Radomia mieli w pamięci, przez kogo spadli z ligi, więc temat poszedł w zapomnienie.

Przez cały kolejny okres kibicowski fani Radomiaka związali się jedynie układem chuligańskim z GKS-em Bełchatów i Stalą Rzeszów, ale czas zweryfikował, że do siebie nie pasowali i relacje zostały zakończone. Okres bycia osamotnioną ekipą nie oznaczał, że stali w miejscu. Klub się piął w górę i grali na zapleczu Ekstraklasy, a dzięki temu, że polska scena kibicowska się mocno rozwijała, to dorobili się solidnych fan clubów takich ekip jak: Polonia Iłża, Proch Pionki czy Szydłowianka Szydłowiec (wszystkie już wymarły), które w swoim „primie” mocno się udzielały w regionie i trwała ciekawa regionalna rywalizacja z koalicją Broni Radom i Powiślanki Lipsko.

Odnośnie do derbowego rywala – Chłopców z placu Broni, którzy w latach 90. mieli naprawdę solidną bandę i dobrze funkcjonowali. W 2004 roku było apogeum wyjaśnienia kto „nosi spodnie” w mieście. Podczas derbów Broń – Radomiak, Zieloni wjechali na stadion gospodarzy i zajęli ich młyn, śpiewając: „Nie ma już Broni, w Radomiu nie ma już Broni”. Na uratowanie honoru gospodarzy wybiegła garstka kibiców Broni na przegrane starcie, ale było już po wszystkim. Po tym meczu ówczesna zgoda Broni – Hutnik Kraków podziękował im za przyjaźń.

Wiosną 2016 roku Radomiak zawarł układ chuligański z warszawską Legią, a finałem był mecz Radomiak – Siarka Tarnobrzeg jesienią 2017 roku, gdzie ogłoszono kibicowskiej Polsce, że Radom i Warszawę łączy sztama.

Nasze relacje z Radomiakiem ciężko opisać… Ostatni mecz ligowy na Bukowej graliśmy w październiku 1984 roku, czyli chwilę po tym jak Blaszok został oddany do użytku. Wtedy „luksusowa” trybuna i nikt nie zakładał, że będzie to siedlisko jednych z najwierniejszych grup kibicowskich w Polsce, które wyznaczą standardy, czym jest niezłomność w walce o swój klub.

W maju 1996 roku podczas meczu z Legią Warszawa, kiedy dostaliśmy sromotne lanie 0:5, doszło do zakończenia zgody z Avią Świdnik, która przyjeżdżając, usłyszała, że nic już nas nie łączy i nieświadoma tego dnia ekipa Radomiaka zawitała „po zgodę”, ale nie znalazła uznania ani chętnych do przybicia tej relacji, mimo bycia goszczonym wielokrotnie w Katowicach.

Jesienią 1996 roku na Bukowej odbył się mecz reprezentacji Polski z Mołdawią, który wygraliśmy 2:1, a samo spotkanie miało historyczny moment na naszym obiekcie, gdyż został wprowadzony przepis, że na meczach reprezentacji mogą obowiązywać tylko i wyłącznie biało-czerwone barwy, do których oczywiście nie wszyscy się zastosowali. Na Blaszoku (przy pełnym stadionie) zasiadło mnóstwo ekip, ale to chuligani GieKSy byli w tym dniu gospodarzami swojej trybuny i widząc 50-osobową ekipę Radomiaka w sektorze A, stojącą razem ze Stomilem Olsztyn i Polonią Bydgoszcz, wpadli w nich, przez co doszło do mocnej awantury, zaś „goście” musieli zostać wyprowadzeni przez policję ze stadionu. Na „pożegnanie” nasi chuligani wybili szyby w ich autokarze i niemal go wywrócili.

Jesienią 2016 roku los skrzyżował nas w Pucharze Polski, ale wtedy Szaleńcy z Bukowej nie mogli zawitać z powodu „remontu sektora gości”, co w późniejszych latach stało się mottem działaczy z Radomia. Obecnie Radomiak posiada nowy obiekt, powstał sektor gości, ale… nikt na nim nie zasiada. Miasto jest specyficznie uzależnione politycznie od służb mundurowych, które skutecznie wpływają na działaczy, przez co fani Radomiaka na meczach domowych bawią się sami. Jedynie mecz zgodowy z Legią Warszawa ma inny charakter widowiska, przez wspólny doping na jednej trybunie.

Do zobaczenia na Bukowej, bo Warchoły pierwszy i ostatni raz usłyszą huk z Blaszoka!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga