Piłka nożna Wywiady

Pitry: Będę strzelał karne

Po meczu z GKS Tychy rozmawialiśmy z kapitanem GKS w tym meczu – Przemysławem Pitrym.

Czy remis z przebiegu meczu traktujecie w kategoriach porażki czy jest on zadowalający?

Remis nie jest zadowalający, bo mieliśmy karnego, którego mogliśmy wykorzystać, natomiast niepotrzebnie w pierwszej połowie daliśmy się zepchnąć Tychom na 10 minut, co skutkowało utratą bramki. Wydawało się, że kontrolowaliśmy spotkanie po strzeleniu bramki. Musimy szukać punktów dalej na wyjazdach.

Z przebiegu gry była szansa na zwycięstwo, bo gra wyglądała nieco lepiej niż ostatnio?

Wydaje mi się, że mieliśmy kilka sytuacji, ja sam miałem, ale po uderzeniu głową piłka przeleciała obok słupka, także i Raki miał fajną sytuację w drugiej połowie. Po przerwie prowadziliśmy grę na połowie przeciwnika, ale byliśmy narażeni na kontry, na szczęście żadna nie skończyła się finalizacją przez Tychy. Nie ma tragedii, byliśmy umotywowani, chcieliśmy wygrać, ale musimy przyjąć ten punkt z pokorą.

Jesteśmy trochę zaniepokojeni twoją formą, to nie jest dyspozycja z jesieni, widzimy troszeczkę niedokładności w podaniach. Widać też czasem momenty, kiedy jest szansa uderzenia, a jednak brakuje decyzji, taki moment był w tym meczu.

Może zabrakło decyzji, ale ciężko to na szybko analizować, mogłem uderzyć, ale nie strzeliłem i nie chcę robić z tego nie wiadomo jakiej tragedii. Nie podjąłem takiej decyzji, podjąłem inną, być może oddałbym jakiś strzał życia, ale nie naraziłem zespołu na żadną kontrę czy stratę piłki.

Po przestrzelonym przez Denissa Rakelsa rzucie karnym będziesz znów podchodził do jedenastek?

Oczywiście. To jest piłka nożna, nie jestem osobą, która się poddaje, bo nie wykorzystała jednego karnego. To jest sport i myślę, że w następnych meczach będziemy już te karne strzelali.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

GKS Katowice – Lechia Gdańsk Live

07.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: 90. Jędrych

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor (61.Jaroszek), Repka, Rogala– Błąd 89. Shibata), Kozubal, Marzec (52.Aleman) – Bergier (89. Mak)

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi- Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Koperski), Kałahur, Bugaj (86. Fernandez), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69.Sypek), Neugebauer (60. D’arriego)

Żółte kartki:  Jędrych – Zhelizko, Khlan, Koperski

Czerwona kartka: Kuusk

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice Live

01.04.2023 Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 0:4 (0:1)

Bramki: – Kozubal (14), Rogala (49), Marzec (55), Aleman (74)

Zagłębie Sosnowiec: Szewczenko- Suchockyj, Dowhyj, Polarius (65. Valencia), Janota (71. Guezen), Fabry (46. Wrzesiński), Bonecki, Matynia (65. Caliński), Szostek, Rozwandowicz, Sokół (65. Biliński)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski (69. Aleman), Jędrych, Kuusk, Komor, Repka (77. Shibata), Rogala– Błąd (82. Pietrzyk), Kozubal, Marzec (77.Mak) – Bergier (77. Arak)

Żółte kartki: Bonecki, – Błąd,

Czerwona kartka: Bonecki

Sędzia: Łukasz Gajda (Zgierz)

Widzów: 8947

You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

Prima Aprilis w wykonaniu GieKSy

Zapraszamy do pierwszej galerii z Sosnowca. GieKSa w Świętej Wojnie wygrała 4:0, a zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.