Dołącz do nas

Piłka nożna

Plusy i minusy po Arce

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po meczu z Arką Gdynia można wyciągnąć kilka pozytywów, ale też kilka negatywów z tego spotkania. W tym przypadku jednak i plusy i minusy przeplatały się i następowały często jeden po drugim.

Plusy:
+ Reakcja na straconego gola
– nie minęło 120 sekund, kiedy mogliśmy cieszyć się z wyrównania. Była to praktycznie jedyna klarowna sytuacja dla GKS w drugiej połowie i – na szczęście – wykorzystana.

+ Zaangażowanie – było zdecydowanie większe niż w meczu z Wisłą. Niektórzy piłkarze grali ze sporą ambicją, ocierającą się wręcz o pozytywną boiskową agresję.

+ Pitry z przodu – grał bardzo dobrze, nie tylko cofał się po piłki, ale też umiejętnie je rozprowadzał. I przede wszystkim wykreował kilka sytuacji, w tym zaliczył asystę przy golu Zachary.

+ Punkt na Arce – przed sezonem czy nawet kilkoma kolejkami remis w Gdyni przyjęlibyśmy z pełnym zadowoleniem. Arka przecież nie ukrywała swoich aspiracji do powrotu na ekstraklasowe salony.

Minusy:
– Punkt na Arce – bardzo przewrotnie. Przed sezonem bowiem może i byłby to spory sukces, ale z przebiegu meczu Arka biła głową w mur, miała wiele strat, co publiczność kwitowała ironicznym uśmiechem. W Gdyni z rozbitą Arką można było spokojnie wygrać.

– Niezrozumiałe cofnięcie się po przerwie – GKS w pierwszej połowie grał dobrze, wyprowadzał kontry i miał kilka okazji – wydawało się, że mecz pod umiarkowaną kontrolą. Niepotrzebnie więc cofnął się do – momentami rozpaczliwej – obrony, co nigdy nie jest dobre dla zespołu. To doprowadziło w końcu do gola dla Arki. GieKSiarzom chyba zabrakło odwagi, by kontynuować grę opartą na atakowaniu co jakiś czas bramki rywala.

– Interwencje Tomasza Rzepki – doprowadziły kilka razy do zwiększonego tętna. Każde niepewne zagranie potęguje u zawodnika stres i potencjalny następny błąd.

– Żółta kartka Zachary – to powoduje, że z Polonią Bytom pomocnik będzie pauzować. To spora strata dla naszego zespołu, gdyż to Zachara ostatnio strzelił kilka ważnych bramek.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowska galeria z derbów

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do kibicowskiej galerii z derbowego wyjazdu. W Tychach stawiło się 1204 kibiców, w tym wsparcie 5 fanów Banika Ostrava i 34 Górnika Zabrze.

Kontynuuj czytanie

Galeria Piłka nożna

Komplet kibiców na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do obszernej galerii z Bukowej. GieKSa pokonała Wisłę Kraków 5:2, a spotkanie oglądał komplet publiczności. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

GKS Tychy – GKS Katowice Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

10.05.2024 Tychy

GKS Tychy – GKS Katowice 2:3 (2:1)

Bramki: Połap (33), Mikita (45+2) – Jaroszek (18), Repka (61), Arak (90+2)

GKS Tychy: Kikolski – Błachewicz, Machowski, Ertlthaler (67. Szpakowski), Radecki, Połap (82. Wojtuszek), Żytek, Bieroński, Tecław, Mikita, Rumin (67. Śpiączka)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Komor, Repka, Jaroszek (90+3 Janiszewski)– Błąd (90+3 Shibata), Kozubal, Mak (75. Aleman), Marzec (29. Rogala) – Bergier (75. Arak)

Żółte kartki:

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 9691

 

    Kontynuuj czytanie

    Zobacz również

    Made with by Cysiu & Stęga