Dołącz do nas

Piłka nożna

pod\G/lądani: PIETRZAK – Przyczajony I Efektywny Tym Razem Zainicjował Akcję Kufla

Avatar photo

Opublikowany

dnia

dsc_7915Po ostatnim efektownym zwycięstwie nad Olimpią Grudziądz wielu kibiców rozmarzyło się, by taki sam wynik końcowy widniał na tablicy świetlnej w Niecieczy. W tej prowincji znajduje się Termalica – klub, z którym GKS nie odniósł jeszcze zwycięstwa. W zmianie tego niekorzystnego bilansu miał pomóc Rafał Pietrzak, który został desygnowany do gry od pierwszych minut na lewej pomocy, a w ostatnim meczu dał świetną zmianę asystując przy czwartej bramce autorstwa Tomasza Wróbla.

Nominalny lewy obrońca został ustawiony jako lewoskrzydłowy w miejsce Krzysztofa Wołkowicza, a „Wołek” zastępował na prawej stronie Tomasza Wróbla, mającego problemy z mięśniem dwugłowym. 21-latek nie miał za wielu okazji do wykazania się w drugiej linii, ponieważ większość akcji ofensywnych było przeprowadzonych prawą flanką. Jednak jak już był przy piłce to efekt był korzystny. W 6. minucie Pietrzak wyrzucił piłkę zza linii bocznej do Kamila Cholerzyńskiego, a popularny „Kufel” ograł kolejno Piotra Piekarskiego i Jakuba Czerwińskiego, a następnie pokonał Sebastiana Nowaka. Po kilku minutach GKS prowadził 1:0, a Rafał już miał asystę na swoim koncie. W 36. minucie wychowanek Zagłębia Sosnowiec powinien zaliczyć drugą asystę w meczu, jednak po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wołkowicz fatalnie spudłował z kilku metrów przed bramką Nowaka. W tej części spotkania przy stałych fragmentach gry Termaliki był najbardziej wysuniętym zawodnikiem GKS do przodu czyhającym na kontry, lecz ani razu nie miał okazji do wykazania się.

Początek drugiej połowy to prawdziwa nawałnica „Słoników” i rozpaczliwa obrona katowiczan, jednak od czasu do czasu „Trójkolorowi” starali się odpowiadać strzałami z dystansu. Również Pietrzak miał swoją szansę, natomiast jego uderzenie – tak jak w pierwszej połowie – zostało zablokowane. Od 58. minuty grał już na lewej obronie, bowiem na boisku pojawił się Janusz Gancarczyk w miejsce Bartłomieja Chwalibogowskiego. Rola Rafała na boisku zmieniła się diametralnie. Przy stałych fragmentach gry GieKSy 21-latek wraz z Alanem Czerwińskim i Sławomirem Dudą zabezpieczał tyły, a przy szansach dla Termaliki był odpowiedzialny za krycie Dawida Sołdeckiego, który został wprowadzony na boisko zaraz po przerwie. Ze swoich obowiązków Rafał dobrze się wywiązał – Sołdecki nie miał okazji do wykazania się snajperskimi umiejętnościami. Ba, dobra gra w kryciu młodego obrońcy zapoczątkowała akcję bramkową dla GKS na 3:1. W 75. minucie Pietrzak wygrał „przepychankę” o piłkę z Emilem Drozdowiczem po wyrzucie z autu przez Karola Piątka. Rafał bez namysłu zgrał do Rafał Figiela, Figiel do Pitrego, a Pitry uruchomił Fonfarę, który tym sposobem ustrzelił dublet w Niecieczy.

Były zawodnik Górnika Zabrze od początku pobytu w Katowicach zbierał pochlebne recenzje za jakość w obronie oraz dobrą grę na skrzydłach w ofensywie. Co prawda w tym meczu więcej napracował się w formacji defensywnej, lecz jego gra była efektywna zarówno z przodu, jak i z tyłu. Praktycznie niewidoczny w całym spotkaniu miał istotne role przy golach katowiczan oraz zanotował kilka istotnych przechwytów przy próbach kontr niecieczan. Dzięki takim zawodnikom można mówić w Katowicach o „problemie bogactwa” i wcale nie jest powiedziane, że ustąpi miejsca w składzie Tomaszowi Wróblowi na mecz ze Stomilem Olsztyn.

Statystyki Rafała Pietrzaka:

Gole: 0

Asysty: 1

* Asysty „drugiego stopnia”: 0

Strzały (celne/niecelne): 0/0

Strzały zablokowane: 2

Podania do przodu (celne/niecelne): 14/9

Podania do tyłu (celne/niecelne): 6/1

Dośrodkowania (celne/niecelne): 1/2

Pojedynki powietrzne (wygrane/przegrane): 3/5

Wyrzuty z autu (celne/niecelne): 4/1

Dryblingi (udane/nieudane): 1/0

Odbiory: 2

Przechwyty: 5

Straty: 2

Zablokowane dośrodkowania przeciwnika: 2

Wślizgi: 1

Faulował: 1

Faulowany: 2

Spalone: 0

* – kluczowe podanie poprzedzające asystę

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Aleksander Paluszek w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice poinformował o podpisaniu umowy z 24-letnim obrońcą Aleksandrem Paluszkiem. Zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem ważnym do 2027 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Paluszek trafił do GieKSy ze Śląska Wrocław, z którym w minionym sezonie spadł z Ekstraklasy. W barwach ekipy z Dolnego Śląska rozegrał 20 meczów i zdobył w nich jedną bramkę. Rok wcześniej sięgnął z nią po wicemistrzostwo Polski.

Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej 24-latek wystąpił w 67 spotkaniach, strzelając pięć goli. Wcześniej reprezentował również Górnik Zabrze.

Życzymy powodzenia i sukcesów w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Hokej

Polscy liderzy zostają

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko i Patryk Wronka przedłużyli swoje kontrakty o dwa lata.

Dla Pasiuta i Fraszki będą to już ósme sezony w GieKSie – choć Fraszko rozpoczął swoją przygodę w Katowicach rok wcześniej, to później na jeden sezon wrócił do Torunia. Nasz kapitan już 369 razy ubierał bluzę GieKSy w oficjalnych meczach, a jego asystent o 2 mniej. Pasiut zdobył 159 goli i zanotował 248 asyst, zaś Fraszko – odpowiednio 150 i 223. Obaj byli kluczowymi postaciami drużyny, która dwukrotnie wygrywała mistrzostwo Polski.

Mniejszy staż w barwach GKS-u ma Wronka, jest za to rekordzistą pod względem powrotów do Katowic – właśnie trwa jego już trzecia przygoda z GieKSą. W złoto-zielono-czarnych kolorach wystąpił 222-krotnie. Zdobył dla nas 87 bramek, a 177 razy asystował. Z GieKSą zdobył swój jedyny do tej pory złoty medal mistrzostw Polski.

Gratulujemy kontraktów!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga