Podsumowanie 31. kolejki

Do końca pozostały trzy mecze, dziewięć punktów do zdobycia, a w lidze nic jeszcze nie jest jasne. No może prawie nic, ponieważ już wiemy, że Nieciecza może i chce awansować do ekstraklasy, a to samo tyczy się Floty. Ktoś z dwójki Zawisza, Cracovia w kolejnym sezonie może nadal tkwić w pierwszej lidze. Stomil mógł zapewnić sobie ligowy byt, ale skompromitował się po raz kolejny w Olsztynie, czym przedłużył konanie Okocimskiego. Przerwana znakomita seria GieKSy przez Arkę, która swoją doskonałą serię kontynuuje. Zapraszamy na podsumowanie 31. kolejki w przedsionku ekstraklasy.

Stomil Olsztyn – Okocimski Brzesko 0:4 (0:3)

33’ Piotr Darmochwał, 40’ Piotr Koman, 43’ Dawid Kucharski, 79’ Iwan Litwiniuk

72’ Grzegorz Lech (Stomil) czerwona kartka w konsekwencji drugiej żółtej

Widzów: 1500

Stomil nie potrafi wygrać na własnym stadionie, co znowu się potwierdziło. Tym razem jednak gospodarze, którzy mogli świętować utrzymanie ligowego bytu, co przecież po jesieni nie było wcale takie oczywiste, totalnie się skompromitowali. Będący już jedną nogą i obiema rękoma w drugiej lidze Okocimski zmiótł Olsztynian z boiska.

Dolcan Ząbki – Miedź Legnica 1:1 (0:1)

21’ Mateusz Cichocki (sam.) 0:1, 51’ Dariusz Zjawiński 1:1

Widzów: 500

Nudny i chaotyczny mecz o pietruszkę. Długo obie drużyny walczyły o ekstraklasę, teraz grają już po prostu o kolejne punkty i myślami są na wakacjach.

GKS KATOWICE – Arka Gdynia 1:2 (1:2)

Widzów: 4200

Cracovia Kraków – Polonia Bytom 2:0 (1:0)

12’ Krzysztof Danielewicz, 89’ Vladimir Boljevic

Widzów: 6702

Żenujące widowisko w Krakowie. Pasy w ataku wyglądają tragicznie i trzeba przyznać, że Polonia i po tym meczu, choć przegranym może mieć głowę podniesioną. Cracovia z drużyn pierwszej czwórki prezentuje się chyba najsłabiej.

Warta Poznań – Sandecja Nowy Sącz 2:2 (2:1)

16’ Paweł Giel 1:0 (k), 27’ Krzysztof Bartoszak 2:0 (k), 41’ Patryk Tuszyński 2:1, 82’ Arkadiusz Czarnecki 2:2

Widzów: 300

Warta po dwóch trafieniach z rzutów karnych była bardzo blisko ważnego zwycięstwa. Gospodarze grali lepiej, szczególnie w pierwszej połowie, gdzie bramka dla Sandecji z gry im się w ogóle nie należała. Po przerwie Warta w dalszym ciągu grała agresywnie i z większą determinacją, jednak gol po stałym fragmencie gry na 8 minut przed końcem powoduje, że strata do Stomilu wynosi 6 punktów.

Zawisza Bydgoszcz – Olimpia Grudziądz 3:0 (2:0)

1’ Michał Masłowski, 40’ Paweł Abbott, 90’ Kamil Drygas

Widzów: 5500

90. minut przewagi, więc w pełni zasłużone zwycięstwo gospodarzy w derbach. 3:0 to najniższy wymiar kary, jaki zafundowali niebiesko-czarni wciąż słabo dysponowanym gościom. Na trybunach oprawa i znakomita zabawa miejscowych kibiców.

Bogdanka Łęczna – Flota Świnoujście 1:1 (0:0)

50’ Michał Stasiak 1:0 (sam.) 1:0, 56’ Bartłomiej Niedziela 1:1

Widzów: 500

Pierwsza połowa meczu należała do Bogdanki, natomiast w drugiej odsłonie dominowała Flota. Goście byli bliscy wywiezienia kompletu punktów z Lubelszczyzny, jednak zabrakło szczęścia. Podopieczni trenera Kafarskiego zajmują 3 miejsce w tabeli z 3 punktową stratą do Niecieczy.

Kolejarz Stróże – LKS Nieciecza 0:1 (0:1)

35’ Emil Drozdowicz

Widzów: 400

Skromne, lecz zasłużone zwycięstwo lidera z Niecieczy na trudnym terenie w Stróżach. W 93. minucie Kolejarz mógł wyrównać wynik meczu, jednak kapitalną interwencją popisał się Nowak.

ŁKS Łódź – GKS Tychy0:3 walkower

W 31. kolejce padło 21 goli, co daje średnią 2,6 gola na mecz. Z trybun spotkania obserwowało 19 602 widzów, co daje średnią 2450,25 widzów na jedno spotkanie.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

GKS Katowice – Stal Rzeszów Live

04.05.2024 Katowice

GKS Katowice – Stal Rzeszów 8:0 (5:0)

Bramki: Kozubal (1), Bergier (12), Mak (14),(25),(27), Repka (62), Marzec (75), Arak (87) –

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski (60. Krawczyk), Jędrych, Jaroszek (72. Shibata), Komor, Repka, Mak (76. Aleman)– Błąd (76. Baranowicz), Kozubal, Marzec – Bergier(60. Arak)

Stal Rzeszów: Raciniewski – Warczak, Kościelny, Śimcak, Diaz (60. Wachowiak), Thill (75. Danielewicz), Łysiak, Kądziołka (46.Bukowski), Paśko, Łyczko (46. Synoś), Prokić (75. Plichta)

Żółte kartki: – Krawczyk

Czerwona kartka: – Kościelny

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)

GKS Tychy – GKS Katowice Live

10.05.2024 Tychy

GKS Tychy – GKS Katowice 2:3 (2:1)

Bramki: Połap (33), Mikita (45+2) – Jaroszek (18), Repka (61), Arak (90+2)

GKS Tychy: Kikolski – Błachewicz, Machowski, Ertlthaler (67. Szpakowski), Radecki, Połap (82. Wojtuszek), Żytek, Bieroński, Tecław, Mikita, Rumin (67. Śpiączka)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Komor, Repka, Jaroszek (90+3 Janiszewski)– Błąd (90+3 Shibata), Kozubal, Mak (75. Aleman), Marzec (29. Rogala) – Bergier (75. Arak)

Żółte kartki:

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 9691

You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

Arak wprawił Żółtą Armię w ekstazę!

Zapraszamy do galerii z Tych. GKS Katowice wygrał 3:2, a zwycięską bramkę zdobył Jakub Arak w doliczonym czasie gry. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.