Podsumowanie 9. kolejki

Zakończyła się 9. seria gier w przedsionku ekstraklasy. Tym razem dominujące zespoły – Floty i Zawiszy straciły punkty w meczach wyjazdowych z niżej notowanymi rywalami. Znakomitą formę utrzymują zawodnicy beniaminka z Tychów, a wciąż w dołku Bytomianie, eŁKSiacy i Okocimski. Pitry ratuje GieKSę przed kompromitacją. Nieciecza włącza się do gry o awans.

Miedź Legnica – Olimpia Grudziądz 2:1

Dzięki wygranej – „Miedzianka” w ligowej tabeli jest w samej czołówce. Wygrana z solidną – Olimpią łatwo jednak nie przyszła. W 15. minucie meczu za sprawą – Kryszaka to goście objęli prowadzenie i szczerze mówiąc byli stroną przeważającą do przerwy. W drugiej odsłonie emocji nie brakowało. Miedź zdołała przechylić szalę na swoja stronę i zdobyła dwie bramki. W 54 minucie do remisu doprowadził – Łuszkiewicz, a 4 minuty później- Miedź wyszła na prowadzenie po golu – Mateusza Bany. W 80 minucie gry kontuzji nabawił się golkiper gospodarzy – Aleksander Ptak, a zastąpił go – Andrzej Bledzewski, która za opóźnianie wejścia na plac gry, ujrzał żółta kartkę. W ostatniej minucie drugą żółtą, a zarazem czerwona kartkę, zobaczył zawodnik – Olimpii – Marcin Woźniak. Widzów: 3000

Okocimski KS Brzesko – GKS Tychy 1:3

Trwa beznadziejna passa miejscowych i znakomita gości. GKS dzięki swojej wspaniałej zwycięskiej serii, zakotwiczył w czubie tabeli. Tyszanie zagrali bardzo dobry mecz, który wygrali pewnie i zasłużenie. Jednak to gospodarze, jako pierwsi strzeli gola. W 16. minucie piłkę w siatce umieścił – Wojcieszyński. 7. minut później znów był jednak remis, a znakomitym strzałem w okienko z rzutu wolnego popisał się – Piotr Rocki. W 31 minucie gola zdobył – Marcin Folc i GKS prowadził już po pierwszej połowie. Mimo, że w drugiej odsłonie długimi fragmentami przeważali gospodarze, to jednak bramkę zdobyli tyszanie. Na 6. minut przed ostatnim gwizdkiem, wynik spotkania ustalił – Folc. Widzów: 700

Warta Poznań – Kolejarz Stróże 4:0

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana, a nawet to bramkarz gospodarzy – Adrian Lis miał więcej pracy od swojego vis-a-vis. Jedyny gol pierwszej odsłony padł w 24. minucie, a strzelił go – Bartłomiej Pawłowski. Zabrzmi to dziwnie, lecz mimo, że w drugiej połowie padły, aż 3. gole, był to nudny mecz. Warta przeważała i była niesamowicie skuteczna, a to wystarczyło w tym dniu na nijakiego – Kolejarza. Gole dla – Warty strzelili jeszcze – Trochim w 55, Grzeszczyk w 57 i znów – Pawłowski w 69 minucie. Widzów: 1500

ŁKS Łódź – Zawisza Bydgoszcz 1:1

Remis w meczu przyjaźni jest sporą niespodzianką. Zawisza drugi mecz z rzędu traci punkty, a wydawało się, że podopieczni trenera – Szatałowa są w stanie całkowicie zdominować rozgrywki. Na dodatek wynik meczu, jak najbardziej oddaje wydarzenia boiskowe. Był to zaiste wyrównany mecz. Na trybunach prawdziwe święto i znakomita zabawa fanów obu ekip. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, a konkretnie – Mateusz Stąporski już w 4 minucie. Wyrównał – Bartosz Kopacz dopiero w 61 minucie. Widzów: 2732

Arka Gdynia – Sandecja Nowy Sącz 3:0

Arka zagrała najlepszy mecz w tym sezonie i zasłużenie wygrała. Druga wygrana z rzędu podopiecznych trenera – Nemeca na pewno podbuduje zespół psychicznie. O samym spotkaniu można powiedzieć tyle, że była to całkowita dominacja gospodarzy. Bramki zdobyli Vinicius w 19 minucie, Tomasik w 43, oraz Szwoch w 81. Widzów: 3377

Stomil Olsztyn – Flota Świnoujście 1:1

Flota w końcu traci punkty. Pierwszym zespołem, który nie przegrał z zespołem – Dominika Nowaka jest słaby – Stomil. Mecz dość emocjonujący i raczej wyrównany. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 14. minucie, za sprawą – Łukasza Suchockiego, który wykorzystał koszmarny błąd – Kasprzika. Wyrównał w 29. minucie, będący w coraz lepszej formie – Sebastian Olszar. Brawa dla gospodarzy, którzy od 47. minuty grali w „10”, gdyż drugie „żółtko” złapał – Glanowski. Na dodatek, słaby dzień mieli arbitrzy, którzy ewidentnie gwizdali pod – Flotę. Gospodarze naprawdę mogli pokusić się nawet o zwycięstwo, ale mecz kończyli w „10”, a grali przeciwko „12”… Widzów: 999

Dolcan Ząbki – LKS Nieciecza 0:1

Trwa 100% skuteczność wyjazdowa podopiecznych trenera – Moskala. Mecz wyrównany z dużą liczbą niewykorzystanych okazji. Jedynego gola w 73. minucie strzelił pięknym uderzeniem z dystansu – Pawlusiński. Piłce do bramki pomógł wpaść słupek. Dolcan próbował, atakował, stawiał czoła gościom, nie da się jednak wygrać, kiedy nie potrafi się trafić z 10 metrów do pustej bramki… Nieciecza w ścisłej czołówce, mimo zaległego meczu. Widzów: 500

Przemysław Pitry – Polonia Bytom 4:2

Opis spotkania w innych miejscach na naszej stronie. Widzów: 2500

Cracovia Kraków – Bogdanka Łęczna 2:0

Bardzo potrzebne po ostatnich słabych meczach, 3 punkty, zostały w Krakowie. Bramki – Vladimira Boljevica z 44 i 55 minuty(karny), zapewniły zawodnikom trenera – Stawowego 3 punkty. „Pasy” mogą cieszyć się podwójnie, gdyż punkty straciły liderujące zespoły – Floty i Zawiszy. Goście zawiedli. Bogdanka od początku starała się tylko bronić i było widać, iż trener – Rzepka za priorytet uznał w Krakowie po prostu nie przegrać. Gospodarze byli lepsi i skuteczniejsi, dlatego w pełni zasłużenie wygrali. Widzów: 6443

5 zwycięstw gospodarzy, 2 remisy i 2 wygrane gości. Kibice zobaczyli w tej kolejce 27 goli, co daje średnią 3 bramek na mecz. Najwięcej, bo 6 bramek padło w Katowicach. Z wysokości trybun spotkania tej kolejki obejrzało 21 751 widzów, co daje średnią 2416 ludzi na „szpil”.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

GKS Katowice – Stal Rzeszów Live

04.05.2023 Katowice

GKS Katowice – Stal Rzeszów 8:0 (5:0)

Bramki: Kozubal (1), Bergier (12), Mak (14),(25),(27), Repka (62), Marzec (75), Arak (87) –

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski (60. Krawczyk), Jędrych, Jaroszek (72. Shibata), Komor, Repka, Mak (76. Aleman)– Błąd (76. Baranowicz), Kozubal, Marzec – Bergier(60. Arak)

Stal Rzeszów: Raciniewski – Warczak, Kościelny, Śimcak, Diaz (60. Wachowiak), Thill (75. Danielewicz), Łysiak, Kądziołka (46.Bukowski), Paśko, Łyczko (46. Synoś), Prokić (75. Plichta)

Żółte kartki: – Krawczyk

Czerwona kartka: – Kościelny

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)

Szalone zwycięstwo w Warszawie

Zapraszamy do obszernej galerii z wyjazdu do Warszawy. GieKSa po szalonej końcówce pokonała Polonię 2:1. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.

Rafał Górak: „Obawiam się o nasz stan kadrowy”

Prezentujemy zapis z konferencji po remisie 0:0 z Górnikiem Łęczna.

Pavol Stano: Uważam, że widzieliśmy dobre widowisko, choć bez bramek. Staraliśmy się eliminować te mocne strony GieKSy i grać tak, jak chcieliśmy. Zaangażowanie chłopaków było fajne, jakość adekwatna do meczu, wyglądało na to, że to zrobimy i doprowadzimy ten mecz do końca. Trzeba przyznać, że gospodarze też mieli sytuacje. Remis, każdy chciał więcej, trzeba ten punkt szanować.

***

Rafał Górak: Skończyło się meczem remisowym, wydaje się, że były momenty, gdzie Górnik Łęczna prowadził grę w sposób bardziej spójny. Nie można tu mówić jednak o czystych sytuacjach, a szkoda mi sytuacji Kuuska, najlepszej ze wszystkich. Widać progres w grze drużyny z Łęcznej, nie będę w jakiś sposób narzekał. Obawiam się o nasz stan kadrowy, mamy dwa treningi, a łatwy mecz nas nie czeka. Musimy ciężko pracować, by zawodników doprowadzić do dyspozycji, bo mamy dużo tych kontuzji. Dopadła nas grypa jelitowa. Trzeba szanować ten punkt i doceniam tę walkę z naprawdę dobrze grającym rywalem.

Urazy Rogali i Wasielewskiego?
    Górak: Grzesiek to uraz mięśniowy, Marcin zmagał się z urazem od dłuższego czasu. Marcin, jak go znam, będzie robił wszystko, by być gotowym na następne spotkanie. Czasu mamy mało, trzeba myśleć o tym, kim ich zastąpimy.

Wracają demony jesieni?
    Górak: Nigdy nie miałem demonów, nic mi się nie przypomina. Mocna liga i wymagający rywale, rzeczywiście dzisiaj ten punkt biorę do kieszeni, myślę o meczu w Warszawie.

Arek Jędrych stracił przytomność czy było to zwykłe zderzenie?
    Górak: Nie stracił, natomiast otrzymał poważny cios. Nos jest złamany, ale to nie złamie Jędrycha.

Duża delegacja z GKS-u Tychy na trybunach. Było dziś jakieś ukrycie schematu?
    Górak: Żadnego ukrycia schematu dzisiaj nie było.

Mecz z Polonią Warszawa to spotkanie z zespołem z dołu tabeli. Będzie to trudne spotkanie?
    Górak: Zespół z Warszawy to zdeterminowany i niezły zespół. Mamy całkowity obraz tej drużyny, spodziewamy się naprawdę trudnego spotkania. Zdajemy sobie sprawę, że jest na co patrzeć i łatwo nie będzie.

Kończąc temat zawieszeń i nieobecnych zawodników. Ile meczów zawieszenia otrzymał Repka i jak powrót Komora?
    Górak:
    Oskar dwa spotkania, więc nie będzie dostępny w Warszawie, a Komor można powiedzieć już w 80% wyleczony. Nie chcieliśmy dzisiaj ryzykować zawodnika, ale wydaje mi się, że te dwa dni doprowadzą go do 100% dyspozycji.