Dołącz do nas

Felietony

Post scriptum do meczu Kolejarz – GKS

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Kilka słów pół żartem, pół serio i z ciekawostek na temat meczu Kolejarz Stróże – GKS Katowice.

1. Obawialiśmy się trochę, jak po zeszłorocznych zajściach zareaguje Kolejarz w sensie przyznania naszej redakcji akredytacji na ten mecz. I mimo, że w rozmowie telefonicznej padło nieco gorzkich słów i pretensji, ostatecznie naszą pracę mogliśmy wykonać bez problemu.

2. W Stróżach jak gra GieKSa jest zawsze pochmurno. Mimo, że zawsze mecze tam gramy na wiosnę, to nigdy jeszcze nie uświadczyliśmy słońca. Bo trudno za to uznać kilka promieni z pierwszych minut meczu poprzedniego sezonu.

3. Zachodzi przedziwna analogia z datami meczów Kolejarza z GKS. Pierwotnie bowiem mieliśmy ze stróżanami grać 7 kwietnia. A właśnie dokładnie 7 kwietnia graliśmy tam rok temu. Mecz przełożony na 1 maja? OK, 1 maja graliśmy tam dwa lata temu.

4. To stadion remisów dla obu drużyn. Dwa lata temu gospodarze wyrównali w ostatnich minutach, rok temu padł bezbramkowy remis, teraz to GieKSa dogoniła wynik.

5. W GieKSie nie spisywał się dobrze, był piłkarzem trzeciego planu. Adam Giesa po odejściu teraz jednak karci nasz klub golami. W poprzednim sezonie w barwach Ruchu Radzionków, teraz Kolejarza Stróże.

6. Tym razem senator Kogut „na wszelki wypadek” nie pokazał się publicznie. Nie dał pretekstu nikomu do kolejnej afery i… chwała mu za to 🙂

7. Za to obecny na meczu był nijaki Jacek Krysiak. Pamiętacie tego wypierdka? Nie pamiętacie? Może to i lepiej. Ma tupet, żeby pokazywać się na meczach GKS, choćby tych wyjazdowych…

8. Tradycyjnie z hotelu obok ludzie oglądali mecz i mieli… najlepsze miejsca.

9. Sympatycy Kolejarza jednak byli mocno sfrustrowani przebiegiem meczu i kilkukrotnie dawali wyraz swojemu niezadowoleniu w niepralamentarnych słowach.

10. Jeden z nich ocenił bardzo specyficznie kwestię estetyczną, gdy na boisku leżał kontuzjowany Cheikh Niane. Żeby nie było – to nie nasza opinia tylko cytat, refleksję pozostawiamy Czytelnikom, a cytat brzmiał: „Jak to ładnie wygląda czarne na zielonym”…

11. A na konferencji znów dziennikarze obchodzili z tyłu trenerów. Najwidoczniej to takie zwyczaje w tym rejonie Polski (tak samo było w Niecieczy).

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

1 Komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

1 Komentarz

 1. Avatar photo

  bonzo

  3 maja 2013 at 16:00

  Abstrahując od spraw sportowych powinno być tak, że żeby grać w wyższej klasie rozgrywkowej trzeba reprezentować sobą jakiś poziom kultury. Nie mówię o manierach Ą i Ę, ale to już skrajne wieśniactwo co Shellu opisuje w pkt 10 i 11.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

GKS Katowice – Lechia Gdańsk Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

07.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: 90. Jędrych

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor (61.Jaroszek), Repka, Rogala– Błąd 89. Shibata), Kozubal, Marzec (52.Aleman) – Bergier (89. Mak)

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi- Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Koperski), Kałahur, Bugaj (86. Fernandez), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69.Sypek), Neugebauer (60. D’arriego)

Żółte kartki:  Jędrych – Zhelizko, Khlan, Koperski

Czerwona kartka: Kuusk

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Widzów:

 

  Kontynuuj czytanie

  Galeria Piłka nożna

  Prima Aprilis w wykonaniu GieKSy

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  Zapraszamy do pierwszej galerii z Sosnowca. GieKSa w Świętej Wojnie wygrała 4:0, a zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

   

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Odra Opole Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  13.04.2023 Katowice

  GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)

  Bramki: Jaroszek (55)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76)

  GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala– Błąd (86. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (86. Pietrzyk) – Bergier

  Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński

  Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński

  Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

  Widzów: 5467

   

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

   

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Made with by Cysiu & Stęga