Dołącz do nas

Felietony

Post scriptum do meczu w Olsztynie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Dzisiaj wyjątkowo rozbudowane i chyba rekordowe post scriptum, bo też jest dużo tematów do opisania. Mecz w Olsztynie zapadnie nam długo w pamięci z kilku względów organizacyjnych. Przeczytajcie, jak to wszystko wyglądało oczami naszej redakcji – jest co czytać!

1. Dużym problemem było do nas wjechanie na stadion. Gdy przyjechaliśmy pod bramę, założyliśmy, że skoro stoi tam autokar GieKSy, jest to główna brama wjazdowa. Ochroniarz stojący tam po informacji, że jesteśmy z GieKSa.pl i mamy akredytacje, zakomunikował, że nie ma wjazdu, a akredytacje trzeba załatwiać wcześniej. Baran nie zrozumiał o co chodzi i tłumaczenie, że mamy akredytacje DO ODBIORU do niego nie trafiło. Powiedział, że mamy jechać pod inną bramę.

2. Problem w tym, że nie było innej bramy. Objechaliśmy stadion prawie dookoła i jedynym rozsądnym wyjściem był powrót na tę pierwotną.

3. Co ciekawe, gdy tylko nas zobaczył drugi raz, podszedł i powiedział, że możemy wjechać, zaparkować tu i tu oraz odebrać akredytacje w budynku klubowym. Widocznie w międzyczasie skonsultował się z kimś co ma robić, jak przyjeżdżają dziennikarze…

4. Na parkingu przejął nas jakiś człowiek z klubu, który akurat kogoś tam zastępował. Poprowadził nas najpierw do biura, potem na sektor, można powiedzieć, ekstra sprawa. Fakt jest taki, że bez niego to by nas z hukiem wywalili ze stadionu i w ogóle pewnie zadzwonili na policję itd. Dlaczego?

5. Ano dlatego, że gdy przyszło do wchodzenia na sektor prasowy, zaczęto nam skanować akredytacje, które były tak naprawdę biletami. Oczywiście dowód osobisty do weryfikacji. No i gdy moja skromna osoba dała dowód, to niska, ale bardzo ważna pani ochroniarz powiedziała: „Ale pan nie wejdzie?”. Na moje: „A to dlaczego?” padła jeszcze bardziej idiotyczna odpowiedź: „Bo pan jest z Katowic”.

6. Na szczęście doskoczył od razu pan odpowiedzialny za dziennikarzy i powiedział, że jesteśmy z prasy i możemy wejść. Przeszukano nam plecaki, czy nie mamy rac, petard, tasaków, siekier i innych tego typu akcesoriów, i mogliśmy wejść na sektor.

7. Wniosek z tego jest taki, że sam klub nie robił nam problemów i ze Stomilem wszystko poszło gładko, ale ochrona jest jakaś lekko popieprzona począwszy od ciecia na bramie, skończywszy na tych wpuszczających na sektory. Jakiś dowódca, czy cholera wie kto powinien dać im lekcję i powiedzieć, jakie są ich zadania… Ale z drugiej strony, co tu się dziwić, jeśli mecz „obsługuje” taka śmieszna firma Skorpion…

8. Stanowiska dla dziennikarzy znowu dziwne – pod kątem. Było już tak na 1-2 stadionach w tej lidze. Po co robić stoliki pod kątem, z których może coś spaść, jak można proste? Ciężko to zrozumieć.

9. Przed meczem dość długo na stanowisku nie było prądu. Nie przeszkodziłoby to nam w pracy, ale tak wypada, żeby prąd był. Na szczęście potem się pojawił.

10. Znów był nasz „kolega” kamerzysta, którego spotkaliśmy w Grudziądzu. Tym razem jednak obyło się bez pyskówek 🙂

11. Sam stadion Stomilu to niezła ruina. Wiele sektorów jest wyłączonych z użytku, a obiekt pamięta niemal w tym stanie czasy z ekstraklasy. Wiele miast ma nowe stadiony, niektóre kluby (jak nasz) robią lifting, inne przez lata wyglądają tak samo.

12. Trybuny są dość mocno oddalone od boiska. Otacza je niby bieżnia, choć tak naprawdę to chyba asfalt. Nie wiadomo, co się tam odbywa, ale mogą to być wyścigi Formuły 1.

13. Kibice Stomilu nieźle dopingowali swój zespół. Co ciekawe, odnotowaliśmy rzecz, jakiej jeszcze nie widzieliśmy. Piłkarze bardzo często przed meczem lub rozpoczęciem drugiej połowy stają w kręgu i krzyczą – „Kto wygra mecz?” i odpowiadają nazwę klubu. Po raz pierwszy w Olsztynie na ich zapytanie odpowiedzieli… kibice! Trzeba przyznać, że wyszło to bardzo fajnie.

14. Sympatycy gospodarzy udostępnili swój sektor kilkuosobowej grupie kibiców GKS (kibice obu klubów byli w tym samym czasie na sektorze). Dodatkowo katowiczanie mieli możliwość, zasygnalizowania swojej obecności, co sympatycy gospodarzy po chwili skwitowali głośny „Piłka nożna dla kibiców”. Brawo!

15. Konferencja prasowa podobnie jak w Brzesku miała miejsce w korytarzu. Wydaje się, że kluby powinny mieć wydzielony pokój na konferencję, choć patrząc na takie klitki jak na ŁKS, to może jednak lepszy korytarz…

16. Ten co prowadził konferencję (chyba też nowy) ładnie się zakałapućkał, gdy przedstawiał trenerów. Zapomniał jak się nazywa szkoleniowiec GieKSy i musiał spojrzeć na plakietkę 🙂 tam chyba tego dnia wszystko było robione na wariackich papierach 🙂

17. Samo miasto i starówka jest piękne. Dużo knajp, zarówno pubów, jak i gastronomii, fajna atmosfera. Do tego nie jest tak nachalne jak np. Wrocław, mimo że dużo ludzi, to sprawia wrażenie kameralne. Aż chciałoby się tam pobyć dłużej.

18. No i niewiasty z Olsztyna również przykuły naszą uwagę. Nie tylko na stadionie, ale i w mieście naprawdę dużo ładnych kobiet. Tym bardziej chce się tam wracać 😉

19. Zazwyczaj jak jesteśmy na wyjeździe (dalszym) i mamy możliwość noclegu, to materiały pomeczowe robimy właśnie tam. Tym razem poszliśmy do knajpy i przy piwku, w pubie, robiliśmy swoją robotę. Było sporo śmiechu, ale też koncentracja na robocie. Chyba daliśmy radę, choć przy okazji napoiliśmy nasze organizmy tak ważną w okresie wiosenno-letnim ilością płynów 😉

20. To był nasz łączony wyjazd do Grudziądza i Olsztyna. W międzyczasie pojechaliśmy do Władysławowa wygrzać stare kości na plaży. Widzicie jakie korzyści są udzielania się w naszych mediach? Satysfakcja z pracy, a przy tym naprawdę świetna zabawa, nie zwlekajcie więc i jak chcecie jakoś pomóc, to zapraszamy w nasze szeregi!

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

1 Komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

1 Komentarz

 1. Avatar photo

  supporterwnc

  4 czerwca 2013 at 21:15

  zakałapućkał – wtf? Kaj ty rajzujesz na kerchofy na Wszyskich Swiyntych?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Piłka nożna

Kibice odpalili w Płocku

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do pierwszej galerii z Płocka. GieKSa przegrała z Wisłą 1:2, a zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.

Kontynuuj czytanie

Felietony Piłka nożna

Post scriptum z wyjazdu do Płocka

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Za nami pierwszy wyjazd w 2024 roku, więc czas na tradycyjne „Post scriptum”.

 1. Na wyjazd do Płocka udaliśmy się w cztery osoby: ja (relacja meczowa), Łukasz (Live), Madziara (foto) i debiutująca w redakcji Werka (foto).
 2. Niestety mój samochód nie był do końca sprawny, a terminy do mechanika są zbliżone do tych, które widzimy w NFZ, więc Łukasz wziął na siebie logistykę.
 3. Planowo umówiliśmy się na godzinę 10:20, ale już na starcie mieliśmy kilka minut opóźnienia, a ja dołożyłem kolejne dziesięć – okazało się, że zostawiłem w domu czytnik kart pamięci.
 4. W efekcie z Katowic ruszyliśmy koło 10:45, mając jeszcze spokojny zapas czasu.
 5. Niestety na jednym z MOP-ów przed Częstochową, okazało się, że śmierdzi z tylnego koła i jest całe gorące. Wtedy zaczęła się nerwówka. Postanowiliśmy podjechać, jeszcze kawałek, żeby zobaczyć, co się dzieje, a ja już zacząłem szukać jakiegoś samochodu na wynajem.
 6. Na kolejnym postoju Łukasz załapał się na e-wizytę i jego mechanik zabronił dalszego przemieszczania się, a ja nadal szukałem auta zastępczego, które nie będzie kosztowało miliony.
 7. W końcu się udało! Niespełna dziesięć kilometrów dalej była wypożyczalnia, która słysząc naszą historię, już czekała z kluczykami i prawie gotowymi papierami do podpisania.
 8. Kiedy ja poszedłem wypełnić formalności, reszta ekipy przekładała cały sprzęt. Najgorsze było to, że nie dało się oddać samochodu tego samego dnia, bo nikogo nie było w firmie po godzinie 15:00 i już na starcie wiedzieliśmy, że będzie trzeba jechać tam w niedzielę, ale w tym momencie nie miało to żadnego znaczenia.
 9. Ruszając z Częstochowy na nawigacji, pokazywało, że na miejscu będziemy równo z pierwszym gwizdkiem sędziego, co nas nie satysfakcjonowało, ponieważ Magda musiała jeszcze ustawić kamerę na kibiców, którzy na to spotkanie przygotowali oprawę.
 10. Na szczęście na trasie udało się trochę podgonić i o 14:45 zameldowaliśmy się pod stadionem.
 11. Szybki odbiór akredytacji i w biegu na sektor prasowy. Dziewczyny udały się na murawę i wszystko udało się dopiąć na ostatnią chwilę.
 12. W 30. minucie kibice zaprezentowali sektorówkę przedstawiającą kominiarkę w żółto-zielono-czarnych barwach, a całość została uzupełniona racami. Podczas prezentacji oprawy zmienili swój ubiór z czarnego na żółty, co po odsłonięciu dało świetny efekt.
 13. Sam mecz nie był zły i remis w drugiej połowie uważałem za pewnik, co jak się później okazało, było złudne. GieKSa znów straciła bramkę w końcówce spotkania i komplet punktów został w Płocku.
 14. Następnie udaliśmy się na konferencję, na której trener dostał jakiś lipny mikrofon i nikt nie słyszał, co mówił. Ale to może i dobrze.
 15. W drodze powrotnej mieliśmy kibica na gapę, który za wszelką cenę chciał z nami wracać, ale do dzisiaj tak naprawdę nie wiemy dlaczego. Trzeba przyznać, że powrót był urozmaicony jego historiami, które pod „lekkim” wpływem alkoholu po trzech godzinach były już lekko męczące. Ale co my się uśmialiśmy to nasze.
 16. W domach byliśmy koło 22:30, ale to nie był koniec naszego wyjazdu, ponieważ Łukasz zamówił już lawetę, która dokładnie za 12 godzin czekała na nas w Częstochowie.
 17. W niedzielę po 9:00 ruszyliśmy z Łukaszem z powrotem do Częstochowy, aby oddać samochód do wypożyczalni i przywieźć jego.
 18. W tym miejscu bardzo chciałem podziękować „TOP Auto” za bezproblemowe wypożyczenie samochodu i lekkie obniżenie ceny.
 19. Oficjalnie wyjazd zakończyliśmy o 12:30 w niedzielę.
 20. Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Nawet przez chwilę nie było myśli, aby wracać do Katowic, tylko jak dostać się do Płocka i jeszcze zdążyć na mecz. Trzeba przyznać, że Werka miała debiut, jakiego nikt w redakcji nigdy wcześniej nie zaliczył.
 21. Teraz trzeba skupić się na obchodach 60-lecia GKS-u Katowice. Aviva GKS!
Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Pechowa porażka w Płocku

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W sobotnie popołudnie GieKSa pojechała na wyjazdowe spotkanie do Płocka. Była to pierwsza wizyta na nowym stadionie, więc nie trzeba było mobilizować kibiców, którzy w komplecie zjawili się w Płocku.

Pierwszą połowę zaczęli zawodnicy GieKSy, ale przed pierwszym gwizdkiem minutą ciszy został upamiętniony młody kibic, który przegrał walkę z chorobą. W pierwszych minutach oba zespoły badały rywala, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W dziesiątej minucie Shibata dośrodkował z rożnego i zrobiło się zamieszanie w polu karnym Wisły, po czym sędzia czekał na informacje z wozu VAR. Po krótkiej weryfikacji wskazał na jedenasty metr za zagranie ręką. Do karnego podszedł Jędrych i pewnym strzałem tuż przy lewym słupku pokonał bramkarza. Pięć minut później Adrian Błąd został przewrócony na linii pola karnego i sędzia odgwizdał przewinienie. Do wolnego podszedł Shibata, jednak piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 25. minucie Antonii Kozubal faulował rywala na linii pola karnego i sędzia wskazał na jedenasty metr tym razem dla gospodarzy, jednak po informacji z wozu VAR sędzia cofnął piłkę na rzut wolny. Fabian Hiszpański długo przymierzał się do oddania strzału, jednak wszystko na marne, bo piłka zatrzymała się na murze. Chwilę później kibice GieKSy zaprezentowali sektorówkę przedstawiającą kominiarkę w żółto-zielono-czarnych barwach, a całość została uzupełniona racami. Podczas prezentacji oprawy zmienili swój ubiór z czarnego na żółty, co po odsłonięciu dało świetny efekt. W międzyczasie Wisła coraz częściej zaczęła stwarzać sobie okazje pod polem karnym GieKSy. W 42. minucie Antoni Kozubal dopuścił się faulu na dwudziestym metrze, za co zobaczył żółtą kartkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jesper Westermark urwał się obrońcą i doprowadził do wyrównania. W końcówce pierwszej połowy nic godnego uwagi się nie wydarzyło i zespoły schodziły do szatni przy jednobramkowym remisie.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły w takich samych składach, a obraz gry był bardzo podobny jak na początku spotkania i nikt nie chciał zaryzykować. Z upływem kolejnych minut GieKSa częściej zapędzała się pod pole karne gospodarzy i najpierw wywalczyła sobie rzut wolny, a chwilę później rożny, który był powtarzany z powodu nadmiernych przepychanek w polu karnym. W dalszej części spotkania GieKSa skupiła się na posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W 63. minucie Fabian Hiszpański pokusił się o uderzenie zza pola karnego, co sprawiło małe problemu Kudle, ale finalnie zdołał sparować piłkę w bok pola karnego. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania Jime uderzył bardzo nieprzyjemnie między obrońcami, ale bramkarz GieKSy nie dał się zaskoczyć. Chwilę później ten sam zawodnik uderzył z pierwszej piłki minimalnie nad poprzeczką. W końcówce spotkania oba zespoły chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, niestety efekt był całkiem inny i wkradło się sporo niedokładności i chaosu. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia stracił łączność z bazą i przerwał na chwilę mecz, aby naprawić awarię. W doliczonym czasie gry Haglin-Sangre wykorzystał zamieszanie w polu karnym i rzutem na taśmę wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. GieKSa musiała uznać wyższość rywala, mimo że to ona częściej była przy piłce w drugiej połowie. 

24.02.2023, Płock
Wisła Pock – GKS Katowice 2:1 (1:1)
Bramki: Westermark (42), Sangre (90) – Jędrych (14-k).
Wisła Płock: Kamiński – Lorenc (68. Gric), Janus (68. Szwoch), Vallo, Hiszpański, Jime (80. Laskowski), Gerbowski (87. Tomczyk), Jach, Sangre, Westermark (80. Lewadnowski), Szymański.
GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor, Danek – Shibata (66. Aleman), Kozubal, Repka, Błąd (80. Arak) – Bergier (80. Marzec).
Żółte kartki: Szymański, Jach – Kozubal.
Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa).
Widzów: (w tym 755 kibiców GieKSy).

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga