Dołącz do nas

Piłka nożna

Post scriptum do meczu w Sosnowcu

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Większość z Was żyje już nadchodzącym meczem z Wisłą Kraków. My natomiast chcielibyśmy zamknąć temat meczu z Zagłębiem tradycyjnym „Post scriptum”.

 1. Na mecz do Sosnowca wybraliśmy się w składzie Grzesiu i Misiek – Prasa, Kazik – Foto.
 2. Nowy stadion naprawdę może się podobać. Nie spodziewaliśmy się, że za niespełna 150 milionów złotych może powstać coś tak ciekawego. U nas często słychać głosy i są obawy, że stadion będzie za niski, a ja po wizycie w Sosnowcu trochę się uspokoiłem. Nasz projekt jest bardzo podobny, trybuny będą miały parę rzędów więcej, a całkowita pojemność będzie większa o kilka tysięcy, więc powinno to wyglądać jeszcze lepiej. Chociaż dopatrzyliśmy się paru mankamentów 😉
 3. Loża prasowa to po prostu balkon, na którym ustawionych jest kilkanaście stolików. Na meczu pojawiła się duża liczba dziennikarzy. Ci, którzy nie musieli na bieżąco korzystać z komputera, woleli mecz oglądać na stojąco, gdyż widok na murawę zasłonięty był przez dwie grube barierki. (coś jak w Satelicie w pierwszych rzędach u góry).
 4. Na duży plus na pewno skybox dla dziennikarzy, gdzie przed meczem i w przerwie wszyscy zostali ugoszczeni naprawdę dobrze. Była kawa, herbata, kanapki, żurek i zimne napoje. Mają rozmach… 😉 Ciekawe, czy to z okazji otwarcia stadionu, czy planują już tak zawsze.
 5. Trochę zastanawiały mnie surowe ściany w niektórych miejscach i brak tynków, co w połączeniu z leżącymi luźno kablami kamerzystów Polsatu mogło skojarzyć się z trwającym remontem. Ale później zobaczyłem zdjęcia z szatni zawodników i doszedłem do wniosku, że chyba taki design mieli w planach.
 6. Przed meczem była część artystyczna. O oprawę muzyczną zadbał DJ Carlos. Główną gwiazdą był chyba jeden z kibiców, który na skrzypcach odgrywał różne utwory. Od techno, przez Queen po Jana Kiepurę. Publiczność reagowała żywiołowo, więc raczej im się podobało.
 7. Klub zaprosił też po dwóch przedstawicieli innych klubów z całego regionu Zagłębia, z którymi współpracują. Przez to na murawie zaroiło się od gości. Nie sposób spamiętać wszystkie te kluby, a wierzcie mi, było ich kilkadziesiąt (na przykład: Czarni Sosnowiec, AKS Niwka, Zew Kazimierz, Górnik Sosnowiec, Niwy Brudzowice czy UKS Jedynka Łazy). Od razu na myśl przyszło mi, kogo mógłby za te półtora roku zaprosić nasz klub na otwarcie stadionu… No właśnie… Na szczęście wśród oficjeli był nasz prezydent i kilku radnych, mam więc nadzieję, że mają takie same spostrzeżenia jak ja!
 8. Było też sporo wywiadów z ojcami sukcesu i polityczne klepanie się po plecach.
 9. Gościem specjalnym był prezes PZPN-Cezary Kulesza.
 10. Przed meczem znalazłem dowód osobisty pana Przemka Michalaka z Weszło.com, szybko skontaktowałem się z nim przez Facebooka i odzyskał stracony dokument. Wspomniał nawet o tej sytuacji w swoim reportażu z meczu, który serdecznie polecam. Znajdziecie go na stronie Weszło.
 11. Na konferencji prasowej również dopisała frekwencja. Dudek chyba jest lubiany w Sosnowcu. Rzucił paroma żarcikami, jak to on. Cała sala się rozpływała, niestety nas nie bawiły.
 12. Po meczu udaliśmy się do samochodu, a jako że w Sosnowcu zapomnieli o parkingach, szliśmy do niego dłużej niż trwała potem podróż do domu.
 13. Gdyby nie wynik, to wrażenia z wypadu do Sosnowca mielibyśmy całkiem dobre.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga