Dołącz do nas

Felietony

Post scriptum do meczu z Bogdanką

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Kilka słów podsumowania meczowo-okołomeczowego pojedynku z Bogdanką Łęczna.

1. Z powodu zamieszania z kartami kibica i niedziałającym systemem była obawa o frekwencję na meczu z Łęczną. Okazało się jednak, że nie było najgorzej, choć pewnie mogło być lepiej. Wyniki zachęcały do przyjścia na Bukową i… dalej zachęcają.

2. Kibice chcący zaparkować przed stadionem przeżyli szok. Takiego bagna w Katowicach nie było dawno. Naprawdę nie można pozwalać, aby kibice musieli parkować w czymś takim. Albo to zalać betonem, albo wysadzić w powietrze. Ale nie udostępniać.

3. To była dla nas czarna sobota, jeśli chodzi o relacjonowanie meczu. Spore problemy z internetem, zarówno naszym własnym, jak i WiFi, ciągle się psuło, rozłączało, przez to między innymi przez kilkanaście minut nie było radia. Oby już bez takich problemów na następnych meczach, bo i na największych zadupiach z internetem nie mieliśmy problemów.

4. Atmosfera była bardzo świąteczna. Kibice żegnali piłkarzy Łęcznej ukaranych czerwonymi kartkami chóralnym „Wesołych Świąt”. Rzadko się zdarza taka kultura na polskich stadionach.

5. Czerwonych kartek było w tym meczu aż trzy. Łęczna poznała smak gry w dziewiątkę, tak jak Miedź Legnica kilka tygodni temu, która w Łęcznej kończyła w ósemkę.

6. Po meczu Wesołych Świąt było już śpiewane naszym piłkarzom, a dodatkowo „Sto lat” dla trenera Rafała Góraka. Wszyscy w dobrych nastrojach rozjechali się na święta do domów.

7. Oczywiście niezadowoleni byli piłkarze i trenerzy z Łęcznej. Trener Piotr Rzepka, który przypomina Michała Bajora, ze swoim flegmatycznym stoickim spokojem opowiadał, że karny był niesłuszny, a spalonego przy trzeciej sytuacji nie było. Życie.

8. Wielu z piłkarzy GieKSy natomiast nie spieszyło się z wyjściem z szatni, odnowa biologiczna przed świętami była bardzo ważna. Szybciej wyszli chyba ci, którzy dalej mieli do domów. No i była okazja do świętowania w szatni.

9. A stadion przy Bukowej nie jest szczęśliwy dla Bogdanki. Przegrali tu ostatnie trzy mecze. Tym samym te spotkania już od dawna kończą się regularnie zwycięstwami gospodarzy, bo w Łęcznej piłkarze z Lubelszczyzny wygrali ostatnie cztery mecze z GieKSą.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowski turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z Turnieju Kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę na Bukowej. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Stadion Wideo

Bukowa gotowa na Ekstraklasę!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Przez ostatnie tygodnie na stadionie przy Bukowej toczyły się prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów Ekstraklasy oraz transmisji telewizyjnych. Wybraliśmy się z kamerą na stadion, by sprawdzić, jak po zmianach prezentuje się obiekt. 

Co dokładnie uległo zmianie?

  • na Trybunie Głównej pojawiły się nowe podesty na kamery,
  • utworzono strefę dla wozów transmisyjnych przy sektorze 6,
  • utworzono nowe przejścia pomiędzy sektorem 5 i 6,
  • na górze sektora 3 powstała nowa loża prasowa,
  • powstały nowe miejsca dla komentatorów i statystyków,
  • rozbudowana została trybuna dla kibiców niepełnosprawnych,
  • zwiększono moc oświetlenia jupiterów do 1600 luxów,
  • powiększono sektor C o „połowę sektora D”,
  • powstały nowe podjazdy dla straży pożarnej przy trybunie gości oraz dla zwyżki telewizyjnej pod łukiem.
Kontynuuj czytanie

Felietony Piłka nożna

Słów kilka o zapomnianej premii

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GieKSa po latach banicji awansowała do Ekstraklasy, a wraz z nią powracają  i zwiększają się marzenia o zobaczeniu jednego z Trójkolorowych w barwach Reprezentacji Polski. Banicja poza Ekstraklasą była tak długa, że niewielu pewnie pamięta o zapomnianej premii. Przypomnijmy więc szczegóły.

Cofnijmy się zatem do sezonu 2007/2008. GieKSa po awansie do II ligi (dzisiejsza I liga) szturmem chce zdobyć Ekstraklasę. W rozgrywkach ligowych, oprócz starych dobrych znajomych takich jak Lechia, Arka, Śląsk, Motor, Piast czy Podbeskidzie, rywalizacje prowadzimy z Turem Turek, Kmitą Zabierzów czy Pelikanem Łowicz. Prezesem GieKSy w tamtym okresie był Jan Furtok, a trener Piotr Piekarczyk, którego w trakcie sezonu zmienia Wojciech Osyra.

I liga w tamtym okresie nie jest już dla GieKSy spacerkiem nie tylko na boisku. O ile w III i IV lidze organizacyjnie GieKSa była na wysokim poziomie, o tyle w II lidze było widać jak wiele pracy trzeba włożyć, by równać do najlepszych. Dział marketingu, który liczbowo jeśli chodzi o osoby, był może na podobnym poziomie jak teraz, stara się zdobyć medialność. Jednym z pomysłów jest premia dla piłkarzy. Oddajmy głos dobrze znanemu w kibicowskim świecie GieKSy „Jurkowi” oraz Shellowi, którzy w tamtym okresie „klepnęli” pomysł.

Jurek: „Szczerze mówiąc, mało kto chyba pamięta o tej akcji, ponieważ minęło już wiele lat. Do tej pory jednak nie zostało to zrealizowane, więc chyba można uznać, że premia ciągle obowiązuje. Dla nas w tamtym okresie to był ruch typowo marketingowy. Szukaliśmy możliwości przebicia się do mediów, których wtedy nie było tak wiele jak obecnie. W tamtym okresie był to typowo PR-wy ruch z naszej strony i tak powstała informacja, w której poinformowaliśmy, że zawodnik, który jako pierwszy dostanie powołanie do pierwszej reprezentacji Polski w barwach GieKSy otrzyma premię w wysokości 10.000 złotych„.

Shellu: „Pamiętam ten okres, ponieważ pracowałem wtedy w klubie i tak jak Jurek mówi, był to typowo PR ruch z naszej strony, aczkolwiek nie powiedziałbym, że był on wtedy oderwany od rzeczywistości. W reprezentacjach młodzieżowych mieliśmy zawodnika, który przebijał się do składu i była szansa, że wraz z dobrą grą GieKSy otrzyma powołanie – tym zawodnikiem był Piotr Polczak, który potem powołanie otrzymał, ale już nie w naszych barwach. W późniejszych okresach było ciężko o kolejnych zawodników, którzy mogliby otrzymać takie powołanie, ale również nie było to niemożliwe, co pokazały powołania zawodników z I ligi do kadry. Takiego zaszczytu dostąpił bramkarz Dolcanu Ząbki. Również uważam, że premia się nie przedawniła i w przypadku powołania zawodnika GieKSy powinna obowiązywać”.

Kto twoim zdaniem mógłby być tym pierwszym? 

„Życzeniowo Adrian Błąd – byłaby to piękna klamra jego kariery w GieKSie. Myślę jednak, że obecnie najbliżej będzie któremuś z młodszych zawodników”.

Tym samym pozostaje nam wierzyć, że prezes Nowak będzie kontynuować obietnicę złożoną przez ówczesne władze GieKSy i w przypadku powołania piłkarza GKS Katowice do seniorskie reprezentacji Polski zrealizuje zobowiązanie. Po awansie droga do tego bardzo się skróciła.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga