Za nami wygrany mecz w Częstochowie więc pora na spokojnie zobaczyć jak ten mecz opisała prasa.
Katowicki Sport
Trener Mandrysz rozpracował Raków, sam zainteresowany nie chciał jednak zdradzać sposobu by nie ułatwiać pracy rywalom „Wiedziałem, że Raków gra nieco inaczej niż wszystkie zespoły w lidze dlatego odpowiednio się do tego przygotowaliśmy”
Bohaterem jego planu został Serb Andreja Prokic, który miał udział przy wszystkich bramkach GKS-u w tym meczu i tym samym kompletnie podciął skrzydła drużynie z Częstochowy.
Prokic z notą 8 został uznany za najlepszego piłkarza spotkania i wraz z Kędziorą ( nota 7) zostali nominowani do 11stki kolejki.
Oprócz opisu spotkania ciekawa anegdotka z okresu pracy trenera Mandrysza w Częstochowie: „Pamiętam jak poszła wtedy plotka, że Mandrysz dostał mieszkanie w Częstochowie, wszyscy inni piłkarze przecież dojeżdżali na treningi – Bodzioch, Matuszek, Skrzypek. Ja się jednak uparłem, że jeśli mam się dobrze przygotować do spotkań to nie mogę codziennie jeździć po dwa razy 100 kilometrów. Miałem już wtedy rodzinę taką 2 plus 1, Pawła jeszcze nie było na świecie. I klub najzwyczajniej w świecie wynajął mi mieszkanie. Ale sensację na mieście powtarzano, że Mandrysz dostał mieszkanie, takie to były czasy”
Gol24.pl
Podopieczni trenera Piotra Mandrysza wygrali pierwszy mecz w sezonie i wskoczyli na 10. miejsce w ligowej tabeli. Kibicom „GieKSy” spadł ogromny kamień z serca – katowiczanie byli bowiem już w strefie zagrożonej spadkiem, choć przed sezonem zapowiadali walkę o awans do Ekstraklasy. Zwycięstwo w Częstochowie zapewnił Andreja Prokić, który w pierwszej połowie zdobył dwie bramki.
Imię i nazwisko Andreji Prokicia było po sobotnim meczu derbowym Rakowa z GKS-em Katowice odmieniane przez wszystkie przypadki wśród fanów GieKSy. Serbski pomocnik miał ogromny udział w premierowy triumf katowickiego zespołu w tym sezonie Nice I Ligi 3:1, zdobywając dwa gole i ogromny wkład w wywalczenie rzutu karnego. GieKSa odetchnęła z ulgą i odbiła się tym samym od dna tabeli.
Gazeta Wyborcza
Dobre wieści dla fanów GieKSy. Miejmy nadzieję, że to trwała tendencja i katowiczanie będą piąć się w górę tabeli.
Najnowsze komentarze