Dołącz do nas

Kibice SK 1964 Społecznie

Prelekcja o kibicowaniu w Gimnazjum nr 10 w Katowicach – relacja

Avatar photo

Opublikowany

dnia

W dniu dzisiejszym w szkole gimnazjalnej na osiedlu Kukuczki odbyła się pogadanka na temat kibicowania, której organizatorem było Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice „SK1964” oraz powstała z początkiem tego roku grupa kibicowska zrzeszająca płeć piękną GieKSy – Female Elite’64.
Zostaliśmy zaproszeni przez panią dyrektor, która chciała umilić uczniom pierwszy dzień wiosny. Z zaproszenia oczywiście skorzystaliśmy, bo każda okazja ku promocji pozytywnego wizerunku kibica jest dobra. Spotkanie rozpoczęło się równo o godzinie 9. Razem z nami pojawili się trzej piłkarze GKS-u – Jan Belianczin, Deniss Rakels oraz Łukasz Budziłek. Prelekcję rozpoczęliśmy od pokazania prezentacji na temat samego klubu oraz grup kibicowskich działających przy GieKSie. Uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali historii klubu oraz tego, czym zajmują się poszczególne grupy kibicowskie.

Młodzież oraz wychowawcy dowiedzieli się o wielu akcjach charytatywnych takich jak pomoc dla Magdy Ociepki, Sebastiana Rota albo o pomocy w refundacji protez dla Barona. Powiedzieliśmy również o współpracy z Domem Aniołów Stróżów w Katowicach a także wspomnieliśmy o działalności Bractwa Weteranów, które zajmuje się organizacją życia kibicowskiego na sektorze rodzinnym. Wśród grup, o których działalności była mowa znalazły się również Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice „SK1964”, Młoda GieKSa, GieKSa on Tour, Female Elite’64, Ultras GieKSa’03 oraz inne.

Szczególną uwagę poświęciliśmy ultrasom. Gro słuchających mogło dowiedzieć się o tym, jak funkcjonuje grupa oraz jaka jest jej specyfika. W materiale filmowym i zdjęciowym pokazaliśmy wiele opraw UG’03 oraz opowiedzieliśmy o tym, że bycie ultrasem to niejednokrotnie poświęcenie większości swojego czasu prywatnego po to, by promować siłę kibicowską GieKSy.

Wyjaśniliśmy też jasno dlaczego kibice są często niesprawiedliwie oceniani i skąd bierze się w mediach fałszywy przekaz na ich temat. Przekonaliśmy też wszystkich, że pirotechnika w rękach odpowiedzialnych osób jest jak najbardziej bezpieczna.

Kolejnym elementem dzisiejszego dnia było krótkie wystąpienie Łukasza Budziłka, który mówił o tym jak potrzebni są kibice. Powiedział on, że mecz bez kibiców, opraw oraz całej kibicowskiej otoczki to zwykły… sparing.

Po wszystkim nadszedł czas na konkurs z nagrodami. Młodzież po prelekcji odpowiadała na nasze pytania – każda poprawna odpowiedź to skromny gadżet, natomiast najaktywniejszy uczestnik otrzymał koszulkę oraz karnet na rundę wiosenną.

Następnie piłkarze rozdawali autografy oraz pozowali do zdjęć, a każdy chętny otrzymał również od nas słodycze.

Akcja na pewno in plus z zaznaczeniem, że musi być działań tego typu więcej. Dziękujemy dyrekcji Gimnazjum nr 10 w Katowicach za to, że mądrze zorganizowała młodzieży Dzień Wagarowicza i dzięki temu z chęcią przybyli oni do szkoły. Warto zaznaczyć też, że dzisiejsza akcja była pierwszym oficjalnym przykładem działalności Female Elite’64, która na pewno będzie działać ku chwale GieKSy w szczególności poprzez organizowanie akcji charytatywnych oraz promowanie pozytywnego wizerunku kibica.

Materiał wideo z dzisiejszego dnia pojawi się na naszej stronie później.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowska galeria z derbów

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do kibicowskiej galerii z derbowego wyjazdu. W Tychach stawiło się 1204 kibiców, w tym wsparcie 5 fanów Banika Ostrava i 34 Górnika Zabrze.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

GKS Tychy – GKS Katowice Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

10.05.2024 Tychy

GKS Tychy – GKS Katowice 2:3 (2:1)

Bramki: Połap (33), Mikita (45+2) – Jaroszek (18), Repka (61), Arak (90+2)

GKS Tychy: Kikolski – Błachewicz, Machowski, Ertlthaler (67. Szpakowski), Radecki, Połap (82. Wojtuszek), Żytek, Bieroński, Tecław, Mikita, Rumin (67. Śpiączka)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Komor, Repka, Jaroszek (90+3 Janiszewski)– Błąd (90+3 Shibata), Kozubal, Mak (75. Aleman), Marzec (29. Rogala) – Bergier (75. Arak)

Żółte kartki:

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 9691

 

  Kontynuuj czytanie

  Galeria Piłka nożna

  Arak wprawił Żółtą Armię w ekstazę!

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  Zapraszamy do galerii z Tych. GKS Katowice wygrał 3:2, a zwycięską bramkę zdobył Jakub Arak w doliczonym czasie gry. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Made with by Cysiu & Stęga