[RELACJA] GieKSa zremisowała w Gdyni

Pierwszego dnia kwietnia GKS Katowice pojechał na wyjazdowe spotkanie do Gdyni, aby rozegrać spotkanie w ramach 25. kolejki Fortuna 1 Liga. Niestety mimo upływu kolejnych tygodni, aura nie zachwycała i w sobotę o 20:00 było zaledwie 2 stopnie Celsjusza.

Pierwszą połowę rozpoczęli zawodnicy GieKSy i od razu ruszyli do ataku. W pierwszych dziesięciu minutach wywalczyli trzy rzuty rożne, a największe zagrożenie stworzyli podczas ostatniej próby, gdy bramkarzowi musieli pomóc obrońcy, aby piłka nie wpadła do bramki. W  12. minucie Mateusz Stępień ruszył prawą stroną boiska, a następnie zagrał prostopadle do Karola Czubaka, który pewnym strzałem zmieścił piłkę tuż przy słupku. Po czterech minutach na tablicy wyników było już 1:1, a na listę strzelców wpisał się Jakub Arak. Najpierw Grzegorz Rogala dostał podanie w uliczkę po lewej stronie boiska, a następnie dograł w pole karne, gdzie żaden obrońca nie zdołał przeciąć podania i Arak pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. W kolejnych minutach oba zespoły na zmianę wyprowadzały ataki, ale bliżej zdobycia bramki byli zawodnicy gospodarzy i tylko świetna interwencja Szczuki uchroniła GKS od utraty bramki. W drugiej części pierwszej połowy oba zespoły zaczęły popełniać więcej błędów i grać bardziej agresywnie, czego efektem były żółte kartki w krótkim odstępnie czasu. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Oskar Repka uderzył zza pola karnego minimalnie nad poprzeczką. Gdy wydawało się, że nic więcej w pierwsze połowie się nie wydarzy, Karol Czubak zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu. Na głowę Czubaka zagrał Hubert Adamczyk. Od razu po tej akcji sędzia zakończył pierwszą połowę.

Drugą połowę rozpoczęli zawodnicy Arki i szybko stworzyli sobie dwie okazje strzeleckie, jednak oba strzały przeleciały obok bramki. Chwilę później swoich sił próbował Adrian Błąd, uderzając na dalszy słupek, ale piłka przeszła przez pole karne i nikt nie zdołał jej tracić. W kolejnych minutach GieKSa przebywała głównie na połowie Arki i stwarzała sobie okazję, ale żadna z nich nie przyniosła nic więcej poza kolejnym rzutem rożnym. W 60. minucie Mateusz Marzec uderzył na aferę w pole karne, a piłka odbiła się od obrońcy Arki i zmieniła kierunek lotu, ale przeszłą minimalnie od bramki gospodarzy. Następne dziesięć minut to głównie ataki gospodarzy i desperacka obrona katowickich piłkarzy. W 78. minucie GiekSa wykorzystała świetną okazję i doprowadziła do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Jędrych. Ostatnie minuty spotkania to głównie faule w środkowej strefie boiska i kolejne żółte kartki dla piłkarzy Arki. W doliczonym czasie drugiej połowy GieKSa próbowała jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

1.04.2023 Gdynia
Arka Gdynia – GKS Katowice 2:2 (2:1)
Bramki: Czubak (12, 45) – Arak (16), Jędrych (78).
Arka Gdynia: Kajzer – Stolc, Dobrotka, Azacki, Gojny, Milewski (88. Capanni), Gol (73. Bednarski), Stępień, Adamczyk, Żebrowski (67. Haydary), Czubak.
GKS Katowice: Szczuka – Wasielewski, Jędrych, Jaroszek, Kołodziejski (83. Tanżyna), Rogala – Błąd (90. Kościelniak), Repka, Dudziński (78. Urynowicz), Marzec (78. Roginic) – Arak (78. Bergier).
Żółte kartki: Gol, Adamczyk, Stępień, Stolec, Dobrotka, Gojny – Dudziński, Wasielewski.
Widzów: 5581 (621 kibiców GieKSy).

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Komplet kibiców na Bukowej

Zapraszamy do obszernej galerii z Bukowej. GieKSa pokonała Wisłę Kraków 5:2, a spotkanie oglądał komplet publiczności. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.