Dołącz do nas

Piłka nożna

[RELACJA] Pierwszy sparing na remis

Avatar photo

Opublikowany

dnia

19 stycznia przy Stadionie Śląskim GKS Katowice zmierzył się z Sandecją Nowy Sącz. Był to pierwszy sparing naszych piłkarzy przed rundą wiosenną. Już w pierwszej minucie wynik spotkania otworzył młody Patryk Grychtolik, który zgarnął piłkę wybitą przez obrońcę Sandecji i ładnie przymierzył w dolny róg bramki z linii pola karnego. W 19 minucie Dudzic doprowadził do wyrównania, po tym, jak nasza drużyna straciła piłkę w środku pola i praktycznie od połowy boiska biegł sam na sam z Baranem. Prowadzenie odzyskaliśmy w 30 minucie. Lisowski uderzył z dystansu, Kozioł odbił piłkę przed siebie, gdzie jako pierwszy dobiegł do niej Rumin i po przyjęciu jej został powalony przez bramkarza. Rzut karny na bramkę zamienił Lisowski. W drugiej połowie na boisku w barwach GieKSy pojawił się testowany Austriak Leon Marojevic. Sandecja strzeliła wyrównującą bramkę w 52 minucie i ponownie wszystko zaczęło się od straty w środku pola. Szybką akcję strzałem z najbliższej odległości wykończył Klichowicz. 11 minut później Woźniak zagrał z głębi pola prostopadłą piłkę do wychodzącego na pozycję Błąda, który po przyjęciu jej przelobował wychodzącego z bramki Kozioła. W 75 minucie Nowosądeczanie trzeci raz doprowadzili do wyrównania. Testowany Marojevic sfaulował rywala w polu karnym, a z 11 metrów Pawełka pokonał Gabrych. Mecz zakończył się wynikiem 3:3.

GKS Katowice 1 połowa: Baran ( 30′ Frankowski) – Lisowski, Frańczak, Wawrzyniak, Mączyński – Musiolik, Piesio, Grychtolik, Poczobut, Puchacz – Rumin.

2 połowa: Frankowski (60′ Pawełek) – Tabiś, Marojević, Remisz, Skiba – Woźniak, Piesio, Bronisławski, Łyszczarz, Błąd – Śpiączka.

Sandecja Nowy Sącz 1 połowa: Kozioł – Chmiel, Kanach, Łukasik, Flis, Kałahur – Kuźma, Małkowski, Manoyan – Mangano, Dudzic.

2 połowa: Tokarz – Maślanka, Szaflarski, Piter-Bučko, Szewczak, Kun – Tokarczyk, Wąchała, Flaszka – Gabrych, Klichowicz.

GKS Katowice – Sandecja Nowy Sącz 3:3
Bramki: Grychtolik, Lisowski, Błąd – Dudzic, Klichowicz, Gabrych

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Potencjalni rywale w Lidze Konferencji

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.

GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).

ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.

Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.

Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.

Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.

W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)

MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Gabriel Kobylak 2028

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski. 

W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).

Życzymy powodzenia w naszych barwach!

Foto: GKSKatowice.eu

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga