Kibice Piłka nożna
Sezon w pigułce – po 4 kolejkach
Poniżej przedstawiamy statystyki dotyczące sezonu 2012/2013. Znajdują się w nich informacje o strzelcach, żółtych czy czerwonych kartkach, frekwencji, frekwencji wyjazdowej i wiele innych ciekawostek. Dowiecie się również o tym, kto według naszego portalu jest najlepszym zawodnikiem, jak i również kto spędził najwięcej czasu na boisku.
Strzelcy: Asysty:
1- Napierała, Pitry, Rakels, Wołkowicz. 1 – A. Kowalczyk, Kruczek, Farkas, Wołkowicz.
Żółte kartki: Czerwone kartki:
2 żółte – Napierała, Pietroń, Kruczek. 1 czerwona – Pietroń.
1 żółta – Beliancin, Farkas, Pitry, Rakels, Wołkowicz.
Średnia żółtych kartek na mecz u siebie (liczba kartek):
Dla GKS – 2,33 (7).
Dla gości – 2,66 (8).
Ogółem – 5,00 (15).
Średnia żółtych kartek na mecz na wyjeździe (liczba kartek):
Dla gospodarzy – 3.00 (3).
Dla GKS – 4,00 (4).
Ogółem – 7,00 (7).
Średnia żółtych kartek na mecz (liczba kartek):
Dla GKS – 2,75 (11).
Dla rywali – 2,75 (11).
Ogółem – 5,50 (22).
Czas zdobytych bramek: Czas straconych bramek:
1 min. – 15 min. 1 min. – 15 min. – 1 bramka (16,6%).
16 min. – 30 min. 16 min. – 30 min. – 3 bramki (50%).
31 min. – 45 min. 31 min. – 45 min.
46 min. – 60 min. – 2 bramki (50%). 46 min. – 60 min. – 1 bramki (16,6%).
61 min. – 75min. 61 min. – 75 min. – 1 bramka (16,6%).
76 min. – 90min. – 2 bramka (50%). 76 min. – 90 min.
Czas padania bramek:
1 min. – 15min. – 1 bramka (10%).
16 min. – 30 min. – 3 bramki (30%).
31 min. – 45 min. –
46 min. – 60 min. – 3 bramki (30%).
61 min. – 75 min. – 1 bramka (10%).
76 min. – 90 min. – 2 bramki (20%).
Średnia strzelonych bramek u siebie (liczba goli):
Dla GKS: 1,00 (3).
Dla gości: 1,33 (4).
Ogółem: 2,33 (7).
Średnia strzelonych bramek na wyjeździe (liczba goli):
Dla gospodarzy: 2,00 (2).
Dla GKS: 1,00 (1).
Ogółem: 3,00 (3).
Średnia strzelonych bramek ogółem (liczba goli):
Dla GKS: 1,00 (4).
Dla rywali: 1,50 (6).
Ogółem: 2,5 (10).
Ilość karnych u siebie/ ilość wykorzystanych karnych:
Dla GKS: 1/0.
Dla gości: 0/0.
Ogółem: 1/0.
Wyniki u siebie: Wyniki na wyjeździe: Wyniki razem:
1-1 – 2 razy. 1-2 – 1 raz. 1-1 – 2 razy.
1-2 – 1 raz. 1-2 – 2 razy.
Najlepsza średnia ocen według gieksainfo.pl:
6,5 – Sabela.
6,0 – Chwalibogowski, Napierała, Wołkowicz.
5,87 – Pitry.
Minut na boisku:
360 minut – Cholerzyński, Farkas, Napierała, Pitry, Sabela.
358 minut – Wołkowicz.
322 minut – Kruczek.
Frekwencja w meczach u siebie: Frekwencja w meczach na wyjeździe:
1. GKS Katowice : ŁKS Łódź – 2800 osób. 1. Bogdanka Łęczna : GKS Katowice – 700 osób.
2. GKS Katowice : Cracovia Kraków – 2500 osób.
3. GKS Katowice : Warta Poznań – 1600 osób.
GieKSa On Tour:
1. Bogdanka Łęczna : GKS Katowice (372 km.) – 163 osoby.
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


bam-bam
27 sierpnia 2012 at 12:28
z tych statystyk wylania sie jeden obraz – GKS jest slaby jak nigdy…
Skad sie bierze tyle zoltych kartek…? Z tego ze sedziowie sie na nas uwzieli…? Nie.. z brakow motorycznych i technicznych pilkarzy… gdzie sportowo nie daja rady tam pomagaja sobie faulem – jak widac nazbyt czesto…
Na ten moment tylko 4 druzyny maja wiecej straconych bramek niz nasza druzyna (6 bramek) z czego dwom druzynom nie dalismy rady ( ŁKS (1:2d) Łeczna (2:1w) – 7 straconych bramek; Brzesko i P.Bytom – 8 straconych bramek) – to swiadczy zarowno o tym ze mamy kiepskich napastnikow nie dajacych sobie rady ze slaba formacja defensywna przeciwnikow jak rowniez o tym ze powinnismyy poszukac skuteczniejszych wariantow defensywnych bo obecny zupelnie sie nie sprawdza…
łykomska
28 sierpnia 2012 at 08:41
zamknij juz morde cweluchu . Strona KP i jej forum juz na Ciebie czeka
bam-bam
29 sierpnia 2012 at 00:01
łykomska – wiesz kiedy czlowiek ma pewnosc ze ma racje…? Kiedy tacy jak Ty obrazaja innych tylko dlatego ze nie maja innych argumentow… GKS nigdy nie bedzie taki jak kiedys majac takich kibicow jak Ty…
mózG
2 września 2012 at 16:37
Gdyby klub GKS Katowice miał takich kibiców jak myślisz pani(e) „bam bam” to ten portal nie miałby prawa bytu!!!
więc zjeżdżaj do swojego śmierdzielowa