Wywiady
Siemaszko: Chcieliśmy się ścigać
Po meczu z Chojniczanką rozmawialiśmy także z piłkarzem gości, strzelcem bramki – Rafałem Siemaszko (fot. chojniczanka.pl)..
Remis był dla was cennym wynikiem, ale chyba z przebiegu gry ciężko było go uzyskać.
GKS postawił ciężkie warunki, ale trzeba się cieszyć z remisu, każdy punkt będzie cenny w walce o utrzymanie.
Zwłaszcza w drugiej połowie GieKSa przycisnęła, a wy byliście nastawieni, żeby skontrować?
Tak, czekaliśmy na dłuższe piłki od naszych obrońców, chcieliśmy się ścigać z obrońcami GKS i stworzyć jakieś klarowne sytuacje.
Podobnie jak w GKS, tak i wy ostatnio mieliście „rozmowy” z kibicami.
Jeśli chodzi o sprawy między drużyną, a kibicami, to nie chcę tego w tej chwili komentować. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze.
Po ostatnich porażkach ten remis uznajecie za sukces?
Powoli zbierajmy punkty, jeszcze przyjdzie czas na zwycięstwa.
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


Adam
5 września 2014 at 17:13
hi!,I like your writing so a lot! share we be in contact extra approximately your
article on AOL? I require a specialist in this area
to resolve my problem. May be that’s you! Looking forward to see you.
Review my website – idm patch
Charolette
28 września 2014 at 19:48
First of all I want to say awesome blog! I had a quick question which I’d like to ask
if you do not mind. I was curious to find out how you center yourself and
clear your mind prior to writing. I’ve had a hard time clearing my
mind in getting my ideas out there. I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are usually wasted simply
just trying to figure out how to begin. Any suggestions or
tips? Many thanks!
My blog Mahony Patrick (Georgiana)