Dołącz do nas

Hokej

Sparing z Szarotkami

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Na dzień przed sylwestrem hokejowa GieKSa zawitała do Nowego Targu aby rozegrać sparing z drużyną Podhala Nowy Targ.
Zeszłoroczny spadkowicz z elity w tym sezonie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli pierwszoligowej mając 8 punktów przewagi nad drugą w stawce Polonią Bytom.

Mecz zakończył się zwycięstwem katowickich hokeistów 2-4. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Jamie Milam, Luke Popko, Tobiasz Bigos i Marcin Fraczek. Rozegrany został także konkurs rzutów karnych w których lepszy okazał się zespół Podhala.

Galerię z meczu można znaleźć na stronie zespołu z Nowego Targu.

MMKS Podhale Nowy Targ – HC GKS Katowice – 2-4 (2-0; 0-3; 0-1)

’2 Filip Wielkiewicz 1-0
’13 Piotr Ziętara (Bartłomiej Bomba) 2-0
’22 Jamie Milam (Marcin Frączek, Mateusz Biepierszcz) 2-1
’38 Luke Popko (Marcin Frączek) 2-2
’40 Tobiasz Bigos (Filip Drzewiecki) 2-3
’51 Marcin Frączek 2-4

MMKS Podhale Nowy Targ:
Tomasz Rajski (Bartłomiej Niesłuchowski) – Sebastian Łabuz, Robert Mrugała, Sebastian Biela, Bartłomiej Neupauer, Damian Zarotyński – Kamil Kapica, Tomasz Landowski, Mateusz Michalski, Kasper Bryniczka, Filip Wielkiewicz – Bartłomiej Talaga, Damian Tomasik, Josef Istocy, Bartłomiej Bomba, Piotr Ziętara – Mateusz Wojdyła, Dariusz Gaczoł, Konrad Stypuła, Patryk Wronka, Dawid Olchawski

HC GKS Katowice:
Zane Kalemba (Mateusz Domagała) – Jamie Milam, Bartłomiej Bychawski, Ryan Campbell, Justin Chwedoruk, Filip Drzewiecki – Craig Cescon, Tobiasz Bigos, Marcin Frączek, Nick Sucharski, Luke Popko – Michał Krokosz, Artur Gwiżdż, Kamil Kalinowski, Petr Valusiak, Mateusz Szymański – Krzysztof Śmiełowski, Szymon Urbańczyk, Mateusz Bepierszcz, Filip Komorski, Michał Kalinowski

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

1 Komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

1 Komentarz

 1. Avatar photo

  No Hands SEO Discussion

  3 października 2013 at 17:14

  It could be a nice useful bit of data. Now i’m grateful you contributed this handy data around. Please be us informed in this way. Thank you expressing.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowski turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z Turnieju Kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę na Bukowej. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Stadion Wideo

Bukowa gotowa na Ekstraklasę!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Przez ostatnie tygodnie na stadionie przy Bukowej toczyły się prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów Ekstraklasy oraz transmisji telewizyjnych. Wybraliśmy się z kamerą na stadion, by sprawdzić, jak po zmianach prezentuje się obiekt. 

Co dokładnie uległo zmianie?

 • na Trybunie Głównej pojawiły się nowe podesty na kamery,
 • utworzono strefę dla wozów transmisyjnych przy sektorze 6,
 • utworzono nowe przejścia pomiędzy sektorem 5 i 6,
 • na górze sektora 3 powstała nowa loża prasowa,
 • powstały nowe miejsca dla komentatorów i statystyków,
 • rozbudowana została trybuna dla kibiców niepełnosprawnych,
 • zwiększono moc oświetlenia jupiterów do 1600 luxów,
 • powiększono sektor C o „połowę sektora D”,
 • powstały nowe podjazdy dla straży pożarnej przy trybunie gości oraz dla zwyżki telewizyjnej pod łukiem.
Kontynuuj czytanie

Felietony Piłka nożna

Słów kilka o zapomnianej premii

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GieKSa po latach banicji awansowała do Ekstraklasy, a wraz z nią powracają  i zwiększają się marzenia o zobaczeniu jednego z Trójkolorowych w barwach Reprezentacji Polski. Banicja poza Ekstraklasą była tak długa, że niewielu pewnie pamięta o zapomnianej premii. Przypomnijmy więc szczegóły.

Cofnijmy się zatem do sezonu 2007/2008. GieKSa po awansie do II ligi (dzisiejsza I liga) szturmem chce zdobyć Ekstraklasę. W rozgrywkach ligowych, oprócz starych dobrych znajomych takich jak Lechia, Arka, Śląsk, Motor, Piast czy Podbeskidzie, rywalizacje prowadzimy z Turem Turek, Kmitą Zabierzów czy Pelikanem Łowicz. Prezesem GieKSy w tamtym okresie był Jan Furtok, a trener Piotr Piekarczyk, którego w trakcie sezonu zmienia Wojciech Osyra.

I liga w tamtym okresie nie jest już dla GieKSy spacerkiem nie tylko na boisku. O ile w III i IV lidze organizacyjnie GieKSa była na wysokim poziomie, o tyle w II lidze było widać jak wiele pracy trzeba włożyć, by równać do najlepszych. Dział marketingu, który liczbowo jeśli chodzi o osoby, był może na podobnym poziomie jak teraz, stara się zdobyć medialność. Jednym z pomysłów jest premia dla piłkarzy. Oddajmy głos dobrze znanemu w kibicowskim świecie GieKSy „Jurkowi” oraz Shellowi, którzy w tamtym okresie „klepnęli” pomysł.

Jurek: „Szczerze mówiąc, mało kto chyba pamięta o tej akcji, ponieważ minęło już wiele lat. Do tej pory jednak nie zostało to zrealizowane, więc chyba można uznać, że premia ciągle obowiązuje. Dla nas w tamtym okresie to był ruch typowo marketingowy. Szukaliśmy możliwości przebicia się do mediów, których wtedy nie było tak wiele jak obecnie. W tamtym okresie był to typowo PR-wy ruch z naszej strony i tak powstała informacja, w której poinformowaliśmy, że zawodnik, który jako pierwszy dostanie powołanie do pierwszej reprezentacji Polski w barwach GieKSy otrzyma premię w wysokości 10.000 złotych„.

Shellu: „Pamiętam ten okres, ponieważ pracowałem wtedy w klubie i tak jak Jurek mówi, był to typowo PR ruch z naszej strony, aczkolwiek nie powiedziałbym, że był on wtedy oderwany od rzeczywistości. W reprezentacjach młodzieżowych mieliśmy zawodnika, który przebijał się do składu i była szansa, że wraz z dobrą grą GieKSy otrzyma powołanie – tym zawodnikiem był Piotr Polczak, który potem powołanie otrzymał, ale już nie w naszych barwach. W późniejszych okresach było ciężko o kolejnych zawodników, którzy mogliby otrzymać takie powołanie, ale również nie było to niemożliwe, co pokazały powołania zawodników z I ligi do kadry. Takiego zaszczytu dostąpił bramkarz Dolcanu Ząbki. Również uważam, że premia się nie przedawniła i w przypadku powołania zawodnika GieKSy powinna obowiązywać”.

Kto twoim zdaniem mógłby być tym pierwszym? 

„Życzeniowo Adrian Błąd – byłaby to piękna klamra jego kariery w GieKSie. Myślę jednak, że obecnie najbliżej będzie któremuś z młodszych zawodników”.

Tym samym pozostaje nam wierzyć, że prezes Nowak będzie kontynuować obietnicę złożoną przez ówczesne władze GieKSy i w przypadku powołania piłkarza GKS Katowice do seniorskie reprezentacji Polski zrealizuje zobowiązanie. Po awansie droga do tego bardzo się skróciła.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga