To już koniec męki

Zakończyło się ostatnie spotkanie rundy zasadniczej PLH, GieKSa wysoko przegrała z Unią Oświęcim.
Za dwa dni GKS rozpocznie walkę o utrzymanie w „grupie spadkowej”  z 3 pozostałymi drużynami końca tabeli.

Spotkanie w Oświęcimiu rozpoczęło już niemal tradycyjnie, od bramki dla naszych rywali, w 4 minucie meczu z bramkowej Zdobyczy cieszył się Jan Daneček. Później gospodarze długo nie potrafili pokonać naszego bramkarza i gdy wydawało się, że tercja zakończy się skromnym jednobramkowym prowadzeniem Unii, Vosatko podwyższył wynik, na tablicy do końca tercji widniało wtedy ledwie 7 sekund.

Druga tercje oświęcimianie otwarli szybciej niż poprzednią, już w 67 sekundzie Piotrowicz pozbawił złudzeń nasz zespół. To nic, że Słowacki duet Maroš Goga, Lukáš Piják  wypracował nam w 25 minucie bramkę na 3-1, ostatnie słowa w tej tercji należały do Unii.

Między 33 a 36 minutą spotkania Uniści rozmontowali kompletnie defensywę naszego zespołu i w przeciągu 150 sekund strzelili nam 4 bramki. Przy stanie 7-1 w naszej drużynie nastąpiła zmiana bramkarza, na taflę wjechał Mateusz Domagała który do końca tercji nie puścił żadnej bramki.

Nieco ponad 7 minut trwała dobra passa Domagały, świetnie rozpoczynająca tercje Unia tym razem po 144 sekundach od pierwszego wznowienia pokonała naszego bramkarza. Na 15 minut przed końcem naszym zawodnikom zaczęły puszczać nerwy, kolejne kary Kafana (44:55 dzielona z graczem Unii), Krokosza ( 45:48,) Pijáka (46:07) ponownie Kafana (47:09) i Sloty (49:00)  który dodatkowo otrzymał karę 10 minut za niesportowe zachowanie i ponownie Pijáka (50:08), sprawiły że Unia miała nasz zepsół na widelcu. Dwie bramki strzelone w przewagach 5-3 i dołożona bramka w końcówce sprawiły, że na tablicy pojawił się wynik 2 cyfrowy. Podsumowując mecz, nie sposób nie mieć żalu, oczekiwaliśmy porażki ale nie tak wysokiej, paradoksalnie naszych graczy broni liczba kar jakie złapali w trzeciej tercji, świadczą one o tym, że nasz zespół pomimo tego, że wyraźnie odstaje od czołówki walczy z determinacją – a ta na pewno będzie ważna w walce o utrzymanie.

42:24 Peter Tabaček ( Kamil Kalinowski ) 8-1
49:47 Wojciech Wojtarowicz ( Damian Piotrowicz – Lubomir Vosatko ) 9-1 (w podwójnej przewadze)
51:56 Kamil Kalinowski ( Matúš Vizváry – Jerzy Gabryś ) 10-1 (w podwójnej przewadze)
56:27 Wojciech Wojtarowicz ( Damian Piotrowicz – Mateusz Bepierszcz ) 11-1