Dołącz do nas

Hokej

Twierdza „Satelita”

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Ten mecz był zapowiadany jako emocjonujący, i taki był od pierwszej do ostatniej minuty. Najpierw 2 bramkowe prowadzenie Tyszan w pierwszej tercji, przez wynik 3-1 w drugiej aż do naszej wygranej 5-3. Były to mecz w pełni zasługujący na miano Derbów Śląska.

Pierwsze kilkanaście sekund to zaciekły atak tyszan, jednak GieKSie szybko udaje się przenieść ciężar gry w stronę tyskiej tercji. Zion podcina Komorskiego za co dostaje karę mniejszą. Podczas pierwszej naszej przewagi nie udaje się nam zbytnio zagrozić tyskiej bramce, za to naszym przeciwnikom udaje się przeprowadzić jedną dobrą kontrę którą zatrzymał dopiero „Zenek” Kalemba. Chwilę później silny strzał Jamie’go Milama odbija Witek. Po dwóch bramkach gościom udało się złapać wiatr w żagle, i dość często to właśnie oni prowadzili grę. Na 20 sekund przed końcem tercji trzeźwością wykazał się Filip Drzewiecki który wykorzystał zamieszanie i umieścił krążek w tyskiej bramce. Po zakończeniu tercji na tablicy świetlnej widniał wynik 1-2.

Przy pierwszym naszym osłabieniu w tym meczu od razu tracimy kolejną bramkę. Widać było że mecz nie leży naszym zawodnikom. Na uwagę zasługuje jedna akcja, w której po dośrodkowaniu zza bramki strzelał Filip Komorski, jednak trafił w parkany Przemysława Witka. Kolejnym ukaranym w naszej drużynie został Justin Chwedoruk. Podczas tego osłabienia pod naszą bramką znowu było gorąco, w jednej sytuacji dobrze zachował się Bartłomiej Bychawski bezpardonowo wybijając krążek który wyłonił się z tłumu walczących o niego zawodników. Do 33 minuty czekaliśmy na odpowiedź GieKSy. Celnym strzałem z pod niebieskiej linii popisał się Tobiasz Bigos zmieniając wynik na 2-3. Chwilę później Komorski został faulowany w sytuacji sam na sam tuż przy polu bramkowym, kibice domagali się rzutu karnego jednak sędzia zdecydował inaczej. Pod koniec tercji to GieKSa złapała wiatr w żagle, i tym razem katowicki zespół zdobył dwie bramki w ciągu niespełna minuty. Najpierw na listę strzelców wpisał się Mateusz Bepierszcza kilkanaście sekund później sytuację wykorzystał Nick Sucharski.

Ostatnia tercja rozpoczęła się dość wyrównaną grą. Gdy na ławkę poszedł siedzieć Kacper Guzik, reprezentujący teraz tyską drużynę, można było oglądać pierwszą dobrze rozgrywaną przewagę w wykonaniu naszej drużyny, która mimo wielu prób nie podwyższyła naszego prowadzenia. Chwilę po zakończeniu kary Guzika po rajdzie przez pół lodowiska celnym strzałem Filip Komorski zdobył piątą bramkę dla GieKSy. Martwią jedynie dwie niepotrzebne kary pod koniec meczu przez które kibice drżeli o wynik który w tym momencie był dla nas bardzo korzystny. Na szczęście – w dużej mierze dzięki niezastąpionemu Kalembie – udało nam się dowieźć wynik do końca.

HC GKS Katowice – GKS Tychy 5-3 (1-2; 3-1; 1-0)

Poniżej zapis konferencji prasowej po dzisiejszym meczu.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

1 Komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

1 Komentarz

 1. Avatar photo

  Paulus

  26 stycznia 2013 at 11:55

  Drogi Jacku tu cytat:”nie mam tej klasy zawodników co Tychy”.Hm….zgadam się z tym całkowicie bo MAMY LEPSZYCH!!!!!!Oby tak dalej.Warto oglądać Was na żywo!!!!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowski turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z Turnieju Kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę na Bukowej. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Stadion Wideo

Bukowa gotowa na Ekstraklasę!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Przez ostatnie tygodnie na stadionie przy Bukowej toczyły się prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów Ekstraklasy oraz transmisji telewizyjnych. Wybraliśmy się z kamerą na stadion, by sprawdzić, jak po zmianach prezentuje się obiekt. 

Co dokładnie uległo zmianie?

 • na Trybunie Głównej pojawiły się nowe podesty na kamery,
 • utworzono strefę dla wozów transmisyjnych przy sektorze 6,
 • utworzono nowe przejścia pomiędzy sektorem 5 i 6,
 • na górze sektora 3 powstała nowa loża prasowa,
 • powstały nowe miejsca dla komentatorów i statystyków,
 • rozbudowana została trybuna dla kibiców niepełnosprawnych,
 • zwiększono moc oświetlenia jupiterów do 1600 luxów,
 • powiększono sektor C o „połowę sektora D”,
 • powstały nowe podjazdy dla straży pożarnej przy trybunie gości oraz dla zwyżki telewizyjnej pod łukiem.
Kontynuuj czytanie

Felietony Piłka nożna

Słów kilka o zapomnianej premii

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GieKSa po latach banicji awansowała do Ekstraklasy, a wraz z nią powracają  i zwiększają się marzenia o zobaczeniu jednego z Trójkolorowych w barwach Reprezentacji Polski. Banicja poza Ekstraklasą była tak długa, że niewielu pewnie pamięta o zapomnianej premii. Przypomnijmy więc szczegóły.

Cofnijmy się zatem do sezonu 2007/2008. GieKSa po awansie do II ligi (dzisiejsza I liga) szturmem chce zdobyć Ekstraklasę. W rozgrywkach ligowych, oprócz starych dobrych znajomych takich jak Lechia, Arka, Śląsk, Motor, Piast czy Podbeskidzie, rywalizacje prowadzimy z Turem Turek, Kmitą Zabierzów czy Pelikanem Łowicz. Prezesem GieKSy w tamtym okresie był Jan Furtok, a trener Piotr Piekarczyk, którego w trakcie sezonu zmienia Wojciech Osyra.

I liga w tamtym okresie nie jest już dla GieKSy spacerkiem nie tylko na boisku. O ile w III i IV lidze organizacyjnie GieKSa była na wysokim poziomie, o tyle w II lidze było widać jak wiele pracy trzeba włożyć, by równać do najlepszych. Dział marketingu, który liczbowo jeśli chodzi o osoby, był może na podobnym poziomie jak teraz, stara się zdobyć medialność. Jednym z pomysłów jest premia dla piłkarzy. Oddajmy głos dobrze znanemu w kibicowskim świecie GieKSy „Jurkowi” oraz Shellowi, którzy w tamtym okresie „klepnęli” pomysł.

Jurek: „Szczerze mówiąc, mało kto chyba pamięta o tej akcji, ponieważ minęło już wiele lat. Do tej pory jednak nie zostało to zrealizowane, więc chyba można uznać, że premia ciągle obowiązuje. Dla nas w tamtym okresie to był ruch typowo marketingowy. Szukaliśmy możliwości przebicia się do mediów, których wtedy nie było tak wiele jak obecnie. W tamtym okresie był to typowo PR-wy ruch z naszej strony i tak powstała informacja, w której poinformowaliśmy, że zawodnik, który jako pierwszy dostanie powołanie do pierwszej reprezentacji Polski w barwach GieKSy otrzyma premię w wysokości 10.000 złotych„.

Shellu: „Pamiętam ten okres, ponieważ pracowałem wtedy w klubie i tak jak Jurek mówi, był to typowo PR ruch z naszej strony, aczkolwiek nie powiedziałbym, że był on wtedy oderwany od rzeczywistości. W reprezentacjach młodzieżowych mieliśmy zawodnika, który przebijał się do składu i była szansa, że wraz z dobrą grą GieKSy otrzyma powołanie – tym zawodnikiem był Piotr Polczak, który potem powołanie otrzymał, ale już nie w naszych barwach. W późniejszych okresach było ciężko o kolejnych zawodników, którzy mogliby otrzymać takie powołanie, ale również nie było to niemożliwe, co pokazały powołania zawodników z I ligi do kadry. Takiego zaszczytu dostąpił bramkarz Dolcanu Ząbki. Również uważam, że premia się nie przedawniła i w przypadku powołania zawodnika GieKSy powinna obowiązywać”.

Kto twoim zdaniem mógłby być tym pierwszym? 

„Życzeniowo Adrian Błąd – byłaby to piękna klamra jego kariery w GieKSie. Myślę jednak, że obecnie najbliżej będzie któremuś z młodszych zawodników”.

Tym samym pozostaje nam wierzyć, że prezes Nowak będzie kontynuować obietnicę złożoną przez ówczesne władze GieKSy i w przypadku powołania piłkarza GKS Katowice do seniorskie reprezentacji Polski zrealizuje zobowiązanie. Po awansie droga do tego bardzo się skróciła.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga