Piłka nożna kobiet Prasówka Siatkówka

Tygodniowy przegląd mediów: Zwycięstwo GieKSy przy Bukowej

Zapraszamy do przeczytania doniesień mass mediów z ubiegłego tygodnia, które dotyczą sekcji piłki nożnej, siatkówki GieKSy. Prezentujemy, naszym zdaniem, najciekawsze z nich.

Drużyna kobieca w niedzielę, w ramach rozgrywek ligowych pokonała KS UJ Kraków 2:0 (1:0). Najbliższe spotkanie ligowe zespół rozegra 11 maja o godzinie 12:00, na wyjeździe z APLG Gdańsk. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek nasza drużyna prowadzi w tabeli z przewagą trzech punktów nad Pogonią Szczecin. Drużyna męska w sobotę wygrała 8:0 ze Stalą Rzeszów. Prasówkę po tym spotkaniu przeczytacie TUTAJ. Kolejne spotkanie ligowe zespół rozegra w piątek 10 maja na wyjeździe z GKS-em Tychy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Siatkarze i hokeiści zakończyli rozgrywki ligowe. Trwa kompletowanie składów na nowy sezon.

PIŁKA NOŻNA

kobiecyfutbol.pl – Zwycięstwo GieKSy przy Bukowej
W ostatnim meczu 19. kolejki Orlen Ekstraligi GKS Katowice wygrał u siebie 2:0 z KS Uniwersytetem Jagiellońskim.
Mistrzynie Polski od pierwszych minut narzuciły swój styl gry i akcja toczyła się głównie na połowie Jagiellonek. Podopieczne Karoliny Koch wyszły na prowadzenie w 11. minucie. Na listę strzelczyń wpisała się Dżesika Jaszek. Drugi kwadrans był znacznie bardziej wyrównany, a Jagiellonki stworzyły zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Kingę Seweryn: najgroźniejszą akcję stworzyły w 27. minucie, kiedy to Paulina Guzik przymierzyła w poprzeczkę. Do przerwy utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie GieKSy.
Początek drugiej połowy należał do przyjezdnych, które skupiały się na szukaniu swoich szans z ataku pozycyjnego. W kolejnych minutach do GieKSa narzucała tempo i stworzyła sobie wiele okazji, aby podwyższyć prowadzenie. W 88. minucie Amelia Bińkowska ustaliła wynik spotkania. Pierwszy strzał snajperki GieKSy został zatrzymany przez świetnie dysponowaną w tym meczu Karolinę Klabis, jednak przy dobitce nie miała już szans.
Na trzy kolejki przed końcem sezonu GKS Katowice otwiera tabelę z przewagą trzech punktów nad drugą Pogonią. Jagiellonki zaś wciąż nie mogą być pewne ligowego bytu – zajmują dziesiątą lokatę z przewagą dwóch punktów nad strefą spadkową.

SIATKÓWKA

siatka.org – Plusliga – wybierz z nami drużynę sezonu – przyjmujący
Dobiega końca nasza zabawa związana z wyborem drużyny sezonu PlusLigi. Nie pozostało nic innego, jak wybrać jeszcze tylko najlepszych przyjmujących rozgrywek 2023/2024, a zrobicie to wy – nasi czytelnicy. Wybieramy dwóch najlepszych siatkarzy na pozycji przyjmującego spośród dziewięciu.
[…] Wielkimi krokami do końca dobiega wybór drużyny sezonu PlusLigi oczami czytelników Strefy Siatkówki. Na sam deser zostawiliśmy przyjęcie, o którym śmiało można rzec, jak o najbardziej konkurencyjnej pozycji w Polsce. Przykładów nie trzeba szukać daleko, ponieważ niektórzy wciąż jeszcze dyskutują o niepowołaniu do szerokiej reprezentacji Polski Rafała Szymury i Bartosza Kwolka. Pierwszy z nich sam przyznał, że konkurencja na przyjęciu jest naprawdę ogromna. Dlatego też spodziewamy się, że ile głosów tyle opinii i samo głosowanie na najlepszych przyjmujących będzie wyrównane.
[…] Trudno mówić o GKS-ie Katowice w kategoriach jakiejkolwiek rewelacji. Ślązacy utrzymali się w PlusLidze i to stanowi jedyny pozytyw tego sezonu. Niemniej jednak nie brakowało w GieKSie solidnych punktów, a za taki należy uznać Lukasa Vasinę, który otrzymał powołanie do reprezentacji Czech. Jego indywidualna dyspozycja na przestrzeni rozgrywek 2023/24 pozwala mu walczyć o miano najlepszego przyjmującego. Siatkarz pochodzący zza naszej południowej granicy zainkasował w sumie 418 punktów, spośród których po 30 zagrywką i blokiem. Skończył natomiast 358 z 684 piłek, co oznacza bardzo dobrą skuteczność na poziomie 52,35%. Jeśliby wierzyć plotkom w następnym sezonie zagra w Resovii Rzeszów.