Górnikowi bardzo zależało na zwycięstwie w meczu z Arką. Po pierwsze 3 pkt poprawiłyby jego sytuacje w tabeli, a po drugie zwycięstwo byłoby świetnym uwieńczeniem obchodów 70-lecia powstania klubu. Remis pozostawił niedosyt w obu zespołach.
W pierwszej połowie obie drużyny badały swoje możliwości. Gra toczyła się w środku pola. W 31 minucie Wolniewicz dośrodkował z rzutu różnego w pole karne Arki, gdzie do piłki dopadł Suarez, dając Górnikowi prowadzenie. Pierwsza polowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem zabrzan. W 57 minucie Arka doprowadziła do wyrównania. Rzut wolny wykonał Nalepa i silnym uderzeniem pokonał debiutanta w bramce Górnika, Daniela Bielice. Górnik miał jeszcze do końca spotkania kilka okazji do zmiany wyniku, ale dwa razy Angulo i raz Wolsztyński zmarnowali swoje okazje. Arka mogla mieć swoja szansę w 80 minucie, kiedy to sędzia podyktował rzut karny, ale po konsultacji z VAR cofnął akcję do poprzedniego faulu na środku boiska. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.
Górnik Zabrze – Arka Gdynia 1:1 (1:0)
Bramki: Dani Suarez (31) – Michał Nalepa (57).
Żółte kartki: Dani Suarez, Szymon Matuszek – Nabil Aankour, Adam Deja, Michał Nalepa, Adam Danch.
Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).
Widzów 11 190.
Górnik Zabrze: Daniel Bielica – Adam Wolniewicz, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz – Kamil Zapolnik (83. Rafał Wolsztyński), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez (76. Konrad Nowak) – Marcin Urynowicz (62. Łukasz Wolsztyński), Igor Angulo.
Arka Gdynia: Pavels Steinbors – Damian Zbozień, Christian Maghoma, Luka Maric, Adam Marciniak – Nabil Aankour (71. Mateusz Młyński), Adam Deja, Michał Janota, Michał Nalepa (78. Adam Danch), Luka Zarandia – Maciej Jankowski.
Najnowsze komentarze