Dołącz do nas

Piłka nożna

Urban dał radę

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Gdy Jan Urban obejmował ponownie stanowisko trenera w Górniku Zabrze, klub z Zabrza był w strefie spadkowej. Sytuacja w klubie i wokół nie była dobra. Po ostatnim meczu na wyjeździe z Widzem drużyna Urbana ma na koncie 5 zwycięstw z rzędu i 6. miejsce w tabeli.

Mecz w Łodzi nie należał do łatwych, ale po dobrym spotkaniu zabrzanie wywieźli komplet punktów.

W 20. minucie Pawłowski wyprowadził łodzian na prowadzenie, ale zabrzanie się nie załamali i ruszyli odrabiać straty. Dopiero pod koniec pierwszej polowy udało się Górnikowi sforsować obronę Widzewa. W 39. minucie Pacheco, a w 42. minucie Sekulić dali gościom  prowadzenie. W drugiej połowie mecz się wyrównał, choć konkretniej wyglądali zabrzanie. W 72. minucie Yokota podwyższył prowadzenie gości. Na bramkę zabrzan łodzianie dali radę odpowiedzieć tylko raz – za sprawą Ciganiksa. Po pełnym emocji spotkaniu Górnik Zabrze pokonał Widzew Łódź 3:2.

Widzew Łódź – Górnik Zabrze 2:3 (1:2)

1:0 – Pawłowski, 20′
1:1 – Pacheco, 39′
1:2 – Sekulić, 43′
1:3 – Yokota, 72′
2:3 – Ciganiks, 82′

Widzew Łódź: Ravas – Żyro (46′ Kreuzriegler), Szota, Stępiński [c], Milos, Kun, Hanousek (59′ Shehu), Zieliński (59′ Ciganiks), Pawłowski, Jordi (78′ Hansen), Terpiłowski (73′ Nunes)
Rezerwowi: 
Wrąbel – Czarbadżijski, Shehu, Letniowski, Ciganiks, Zjawiński, Kreuzriegler, Hansen, Nunes
Trener: Janusz Niedźwiedź

Górnik Zabrze: Bielica – Sekulić, Bergström, Jensen (80′ Szcześniak), Janża [c], Rasak, Olkowski (70′ Okunuki), Pacheco (85′ Mvondo), Podolski, Yokota (85′ Dadok), Włodarczyk (70′ Krawczyk)
Rezerwowi: Sokół – Paluszek, Szcześniak, Vrhovec, van den Hurk, Krawczyk, Mvondo, Okunuki, Dadok
Trener: Jan Urban

Sędzia:Karol Arys (Szczecin)
Żółte kartki: Hanousek, Szota – Szcześniak, Mvondo
Widzów: 17481.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga