Dołącz do nas

Piłka nożna

W Skierniewicach w środę

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Dziś zostały ustalone terminy wszystkich spotkań 1/16 Puchar Polski. W Skierniewicach zagramy w środę 30 października o 19:00.

W tej fazie rozegrano już jedno spotkanie. Wisła Kraków, czyli obrońcy pucharu, wygrała 12 października 3:2 w Tarnobrzegu z Siarką.

Zarówno naszą drużynę, jak i rywali, czekają jeszcze dwa ligowe spotkania przed bezpośrednim starciem. GieKSa w niedzielę 20 października zagra na Bukowej ze Śląskiem Wrocław, a tydzień później w Warszawie z Legią. Unia Skierniewice, która jest liderem pierwszej grupy III ligi, zagra u siebie 18 października z Mławianką Mława oraz 26 października w Suwałkach z Wigrami (wicelider).

Spotkanie GieKSy nie będzie transmitowane w telewizji oraz w internecie.

Terminarz 1/16 Pucharu Polski:

29 października (wtorek):
12:00: Avia Świdnik – Ruch Chorzów
15:00: Odra Opole – Pogoń Szczecin
17:00: Kotwica Kołobrzeg – Puszcza Niepołomice
18:00: Olimpia Grudziądz – Resovia
21:00 Radomiak Radom – Śląsk Wrocław

30 października (środa):
13:00: Sandecja Nowy Sącz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki
13:00: Lech II Poznań – Korona Kielce
17:30: Chojniczanka Chojnice – Jagiellonia Białystok
18:00: MKS Kluczbork – ŁKS Łódź
18:00: Wigry Suwałki – Polonia Warszawa
19:00: Unia Skierniewice – GKS Katowice
20:30: Arka Gdynia – Piast Gliwice

31 października (czwartek):
13:00: Lechia Zielona Góra – Widzew Łódź
17:30: Warta Poznań – Zagłębie Lubin
20:30: Miedź Legnica – Legia Warszawa

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Potencjalni rywale w Lidze Konferencji

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.

GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).

ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.

Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.

Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.

Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.

W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)

MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Gabriel Kobylak 2028

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski. 

W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).

Życzymy powodzenia w naszych barwach!

Foto: GKSKatowice.eu

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga