Dołącz do nas

Hokej

Wicemistrz także za mocny…

Avatar photo

Opublikowany

dnia

TAURON KH GKS Katowice odniósł trzecią porażkę z rzędu. Tym razem lepsi od naszych hokeistów okazali się zawodnicy GKS Tychy. Początek meczu był jednak bardzo wyrównany, dobre dwójkowe akcje przeprowadzili Gruszka z Malasińskim oraz Sawicki z Fraszką. Większość groźnych sytuacji pod bramką Kamila Kosowskiego to wrzutki krążka w jego stronę w celu stworzenia zamieszania. Od połowy tercji lekką przewagę zyskali Tyszanie, a z drugiej strony kilka dobrych okazji miał Sawicki. Goli w tej odsłonie jednak nie oglądaliśmy.

Drugą tercję ponownie nieco lepiej rozpoczęła GieKSa i mogliśmy wyjść na prowadzenie, gdyby tylko Marek Strzyżowski trafił z metra do pustej bramki… Zemściło się to, gdy ukarany został Lukas Martinka. 8 sekund po wznowieniu gry krążek w bramce umieścił Adam Bagiński. Kilka sekund później to GieKSa grała w przewadze i ona także zakończyła się przed pełnymi 2 minutami. Niestety nie po wyrównującej bramce, a po wątpliwej karze dla Kamila Kosowskiego za ruszenie bramki, gdy GKS Tychy wyszedł z kontrą. Niemal dokładnie w połowie meczu karę złapał Jesse Rohtla, a Tyszanie ponownie zamienili przewagę na gola. Kilka minut później przez złą zmianę formacji zostaliśmy ukarani za nadmierną ilość graczy na lodzie… i Tychy prowadziły już 3:0. Czwarty gol dla Tyszan padł, dla odmiany, kiedy to my graliśmy w przewadze liczebnej… Kontrę uderzeniem w okienko wykończył Patryk Kogut. Nadzieję w serca kibiców wlał Mikołaj Łopuski, który zmienił kierunek lotu krążka po uderzeniu Bogusława Rąpały. Na 36 sekund przed końcem tercji, po bodiczku Rohtli uszkodzona została banda, więc zawodnicy nieco wcześniej udali się na odpoczynek.

Po nieco dłuższej przerwie spowodowaną naprawą bandy, hokeiści najpierw dokończyli drugą tercję, a później rozpoczęli ostatnie 20 minut tego starcia. Niewiele działo się w trzeciej odsłonie spotkania, gra z obu stron była bardzo chaotyczna. Jedyny gol w tej tercji to zasługa dobrej akcji Dariusza Gruszki z Patrykiem Wronką. GieKSa próbowała zdobyć kontaktowego gola, jednak brakowało jej pomysłu na defensywę GKS-u Tychy. Na niewiele ponad minutę przed końcem tercji, gdy Kamil Kosowski był już w boksie, karę za przeszkadzanie otrzymał Themar, ale nasze nadzieje przedłużył Michał Kotlorz, który rzucił się na naszego napastnika i również został ukarany. O czas poprosił trener Tom Coolen, a kilkanaście sekund później, gdy już było wiadome, że nie uda nam się wyrównać stanu meczu, Tomasz Malasiński został ukarany za rzucenie na bandę. GieKSa drugi mecz z rzędu bez punktu.

Zawodnik meczu: Dariusz Gruszka – solidny występ wychowanka Podhala Nowy Targ zwieńczony bramką na 4:2.

TAURON KH GKS Katowice – GKS Tychy 2:4 (0:0, 1:4, 1:0)
0:1 Adam Bagiński (Kamil Kalinowski, Ilja Kaznadziej) 5/4 26:45, 5/4
0:2 Jarosław Rzeszutko (Mateusz Bryk, Adam Bagiński) 5/4 31:53
0:3 Ilja Kaznadziej (Adam Bagiński, Kamil Kalinowski) 5/4 35:00
0:4 Patryk Kogut 4/5 35:40
1:4 Mikołaj Łopuski (Bogusław Rąpała, Lukas Martinka) 38:08
2:4 Dariusz Gruszka (Patryk Wronka) 50:37
Widzów: 1020

TAURON KH GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Wanacki, Cakajik, Malasiński, Rohtla, Strzyżowski – Rąpała Martinka, Gruszka, Wronka, Łopuski – Zieliński, Nowak, Fraszko, Sawicki, Themar – Nahunko, Majoch, Krawczyk.

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura, Witecki, Kalinowski, Bepierszcz – Bryk, Kotlorz, Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Galant, Kaznadzei, Guzik, Cichy, Szczechura – Górny, Kolarz, Jeziorski, Komorski, Kogut.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

GKS Katowice – Lechia Gdańsk Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

07.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: 90. Jędrych

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor (61.Jaroszek), Repka, Rogala– Błąd 89. Shibata), Kozubal, Marzec (52.Aleman) – Bergier (89. Mak)

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi- Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Koperski), Kałahur, Bugaj (86. Fernandez), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69.Sypek), Neugebauer (60. D’arriego)

Żółte kartki:  Jędrych – Zhelizko, Khlan, Koperski

Czerwona kartka: Kuusk

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Widzów:

 

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  01.04.2023 Sosnowiec

  Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 0:4 (0:1)

  Bramki: – Kozubal (14), Rogala (49), Marzec (55), Aleman (74)

  Zagłębie Sosnowiec: Szewczenko- Suchockyj, Dowhyj, Polarius (65. Valencia), Janota (71. Guezen), Fabry (46. Wrzesiński), Bonecki, Matynia (65. Caliński), Szostek, Rozwandowicz, Sokół (65. Biliński)

  GKS Katowice: Kudła – Wasielewski (69. Aleman), Jędrych, Kuusk, Komor, Repka (77. Shibata), Rogala– Błąd (82. Pietrzyk), Kozubal, Marzec (77.Mak) – Bergier (77. Arak)

  Żółte kartki: Bonecki, – Błąd,

  Czerwona kartka: Bonecki

  Sędzia: Łukasz Gajda (Zgierz)

  Widzów: 8947

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Galeria Piłka nożna

  Prima Aprilis w wykonaniu GieKSy

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  Zapraszamy do pierwszej galerii z Sosnowca. GieKSa w Świętej Wojnie wygrała 4:0, a zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

   

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Made with by Cysiu & Stęga