Dołącz do nas

Piłka nożna

Wigry u siebie nie lubią przegrywać…

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Rywalem GieKSy w Świątecznej, dwudziestej czwartej kolejce rozgrywek I ligi będzie drużyna SKS Wigry Suwałki, która w przypadku zwycięstwa w meczu wyprzedzi naszą drużynę w tabeli.

Wigry do meczy wiosennych przygotowywał się na dwóch zgrupowania organizowanych poza graniami Polski: w litewskim Mariampolu oraz w Turcji.

Biało – niebiescy rozegrali jedenaście sparingów, większość z drużynami z lig litewskich i tureckich ale i tak mogą się poszczycić dziewięcioma wygranymi meczami i dwoma zremisowanymi. Bilans bramkowy: 34 – 2. Z gier kontrolnych rozgrywanych z krajowymi przeciwnikami na uwagę zasługuje fakt zwycięstw z Jagiellonią i Stomilem (dwa razy po 1:0). Ale jak to zwykle bywa liga weryfikuje wyniki meczy sparingowych…

W przerwie zimowej drużyna wzmocniła się zawodnikami: Robert Hirsz (Bytovia), Łukasz Moneta  (Legia), Dominic Szyszka (junior posiadający obywatelstwa Polski, Szwecji i Kanady), Nerijus Valskis (Universitatea Craiova), Kamil Zapolnik (Olimpia Zambrów).

 

W meczach rozgrywanych na wiosnę drużyna przeważnie rozpoczynała mecze w następującym zestawieniu:

Karol Sali – Jakub Bartkowski, Maciej Wichtowski, Tomasz Jarzębowski, Adrian Karankiewicz – Bartosz Biel, Michał Kopczyński, Maksims Rafaļskis, Nerijus Valskis, Łukasz Moneta – Kamil Adamek.

Z wymienionego składu na pewno nie zagra Adrian Karankiewicz, który w ostatnim meczu z Olimpią Grudziądz otrzymał czwartą żółtą kartkę. Z zawodników podstawowych występujących jesienią w meczach Wiger w dalszym ciągu leczą kontuzje Mateusz Żebrowski i Sebastian Radzio.

Przy ustalaniu składu trener Zbigniew Kaczmarek może wziąć pod uwagę Marcina Tarnowskiego i Daniela Michałowskiego, którzy wrócili do treningów z pełnym obciążeniem po kontuzjach nabytych w poprzednich, wiosennych meczach rozgrywek I ligi.

 

 

1 Komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

1 Komentarz

  1. Avatar photo

    fr

    3 kwietnia 2015 at 13:56

    heh jak i tam przegramy to zaczynamy walke o utrzymanie

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Mateusz Wdowiak piłkarzem GieKSy!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Mateusz Wdowiak dołączył do naszej drużyny na zasadzie transferu definitywnego. 29-latek związał się z GieKSą umową do 30 czerwca 2027 roku. 

Wdowiak jest pomocnikiem – może grać jako „10” oraz wahadłowy. W poprzedniej rundzie reprezentował Zagłębie Lubin. W barwach tej drużyny wystąpił łącznie w 73 spotkaniach, strzelił 9 bramek oraz zaliczył 6 asyst. W tym sezonie wystąpił w 12 meczach (11 Ekstraklasa, 1 Puchar Polski).

Na wcześniejszym etapie kariery reprezentował Cracovię, z którą był związany od najmłodszych lat. W barwach „Pasów” zaliczył 152 spotkania, strzelając 13 bramek i notując 23 asysty. Z ekipą z Krakowa świętował zdobycie Pucharu Polski, strzelając decydującą bramkę w finale.

Po dobrych występach po zawodnika sięgnął Raków Częstochowa, a dla Wdowiaka nastał najlepszy okres w karierze. Z ekipą z Częstochowy zdobył: Mistrzostwo Polski, Puchar Polski (dwukrotnie) oraz Superpuchar (również dwa razy). W Rakowie wystąpił w 98 spotkań, strzelając 17 bramek i zaliczając 7 asyst.

Nowy zawodnik wkrótce dołączy do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Turcji. Życzymy mu wszystkiego, co najlepsze w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Erik Jirka w GieKSie!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Erik Jirka został nowym zawodnikiem GKS Katowice – na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się z Piasta Gliwice. Słowak jest drugim piłkarzem, który w tym roku dołączył do naszego klubu.

Jirka podpisał kontrakt z GieKSą, który będzie obowiązywać przez 2,5 roku. Zawiera on również opcję przedłużenia. W Piaście zawodnik występował jako ofensywny pomocnik, ale jego wszechstronność na boisku sprawia, że może grać na kilku pozycjach. 28-latek w rundzie jesiennej wystąpił w 17 spotkaniach i strzelił w nich 5 bramek, dokładając do tego jedną asystę. Był jednym z najlepszych piłkarzy w ekipie z Gliwic, która na wiosnę będzie rywalem GieKSy w walce o utrzymanie.

W przeszłości zawodnik reprezentował Spartaka Trnava, z którym sięgnął po mistrzostwo kraju oraz Puchar Słowacji. Międzynarodową karierę kontynuował w takich klubach jak Crvena zvezda Belgrad (mistrzostwo Serbii), FK Radnicki Nis, Górnik Zabrze, Mirandes, Real Oviedo oraz Victoria Pilzno. W tym ostatnim klubie posmakował piłki nożnej na najwyższym poziomie – w 2022 roku grał w Lidze Mistrzów.

Jirka ma również na koncie występy w młodzieżowej oraz seniorskiej reprezentacji Słowacji.

Zawodnikowi życzymy powodzenia w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Kibice Piłka nożna Wideo

Doping na Spodek Super Cup 2026

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W święto Trzech Króli odbyła się trzecia edycja turnieju Spodek Super Cup. Zapraszamy do wideo, na którym zarejestrowaliśmy doping kibiców GKS Katowice w Spodku.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga