Dołącz do nas

Piłka nożna

Właściciel Miedzi: Celem będzie pierwsza szóstka

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Miedź Legnica po sezonie gry w PKO Ekstraklasie, swoje spotkania ponownie będzie rozgrywać na boiskach Fortuna I Ligi.

Poprzedni sezon kompletnie nie wyszedł Miedziance: drużyna w kiepskim stylu spadła z ekstraklasy i odpadła w pierwszej rundzie z rozgrywek Pucharu Polski. Pod koniec poprzedniego sezonu tu i ówdzie zaczęto się zastanawiać czy właściciel MKS-u Andrzej Dadełło nie będzie chciał rozstać ze swoim klubem. Nic bardziej mylnego, Dadełło pod koniec maja za pomocą strony internetowej klubu wydał zdecydowane oświadczenie:

„[…] W dniu wczorajszym zatwierdziłem planowany budżet Klubu na nadchodzący sezon. Będzie on – jak na nasze warunki 1 ligi – rekordowo wysoki, co wymaga ode mnie ogromnego zaangażowania finansowego, stąd dłuższy niż zazwyczaj proces decyzyjny, uwarunkowany różnymi okolicznościami. W budżecie tym zawarto bardzo duże, ale niezbędne nakłady inwestycyjne na rozbudowę naszego ośrodka treningowego przy ulicy Świerkowej.

[…] Jesteśmy po przegranym, smutnym dla nas sezonie. W sporcie wygrywa ten, kto jest lepszy, a tym razem inni byli lepsi. To, niestety, będzie się zdarzać, bo tak wygląda rywalizacja w piłce nożnej. Ale mogę obiecać, że czekają nas również sezony, w których to my będziemy lepsi od rywali, tak jak to było rok temu, gdy wygraliśmy bardzo mocną  pierwszą ligę z ogromną przewagą punktową.

[…] Ja zostaję w Miedzi i wierzę, że wy też zostajecie na trybunach, by dalej wspierać nasz Klub.”

W jednym z wywiadów Dadełło na pytanie dziennikarza:

„W najbliższym sezonie awans będzie jasno określonym celem?”

Dadełło odpowiedział:

„Celem będzie pierwsza szóstka. Pamiętamy, co działo się po poprzednim spadku. Liczyliśmy na szybki awans, a rzeczywistość te plany zweryfikowała”.

W przerwie pomiędzy sezonami działacze Miedzi dokonali dwunastu transferów, najbardziej znani piłkarze wśród pozyskanych to Damian Michalik (ze Stali Rzeszów), Krzysztof Drzazga i Florian Hartherz (obaj z TSP) czy Kamil Antoniuk (z Resovii). Z klubem pożegnało się szesnastu zawodników. Nowym trenerem został 35-letni Radosław Bella. Bella był do tej pory asystentem poprzednich trenerów MKS-u Wojciecha Łobodzińskiego i Grzegorza Mokrego oraz trenerem drużyny U17 AP Śląsk w Centralnej Lidze Juniorów oraz w okresie „zawirowań” trenerskich w Miedzi, prowadził zespół w dwóch meczach jako pierwszy trener drużyny znad Kaczawy.

W trakcie przygotowań do sezonu 2023/24 zespół Miedzi rozegrał pięć spotkań sparingowych (z bilansem dwóch wygranych i trzech remisów) z: Zagłębiem Lubin (1:1), Śląskiem Wrocław i Sandecją (dwa razy po 0:0) oraz Odrą Opole i KKS-em Kalisz (dwie wygrane po 2:1). Drużyna przebywała na początku lipca na pięciodniowym obozie przygotowawczym w Wałbrzychu.

W kadrze Miedzianki jest dwóch zawodników, którzy w przeszłości grali w naszej drużynie: Mateusz Abramowicz i Damian Michalik.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga