Hokej

Wysoko pokonujemy Unię, 4 gole w 5 minut

W spotkaniu drugiej kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice wygrał z Unią Oświęcim 6:1. Decydująca była druga tercja, w której to między 20 a 25 minutą meczu GieKSa zdobyła aż 4 bramki. Dwa gole dla GKS-u zdobył bohater spotkania z Orlikiem Opole, Andrej Themar, a po golu dołożyli Jakub Wanacki, Lukas Martinka, Mikołaj Łopuski i Oskar Krawczyk. Honorowego gola dla Unitów zdobył Patryk Malicki.

Zawodnik meczu: Andrej Themar – drugi mecz w sezonie i drugi raz to słowacki snajper zasłużył na wyróżnienie, tym razem dzięki zdobyciu dwóch bramek w odstępie zaledwie niecałych 4 minut.

KS Unia Oświęcim – TAURON KH GKS Katowice 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)
0:1 Jakub Wanacki (Patryk Wronka, Dariusz Gruszka) 4:33
1:1 Patryk Malicki (Dariusz Wanat, Kamil Paszek) 11:19
1:2 Lukas Martinka (Mikołaj Łopuski, Dariusz Gruszka) 20:13
1:3 Andrej Themar (Martin Cakajik, Marek Strzyżowski) 21:17
1:4 Mikołaj Łopuski (Jakub Wanacki) 23:46
1:5 Andrej Themar (Bartosz Fraszko) 24:59
1:6 Oskar Krawczyk (Dawid Majoch) do pustej bramki 59:06

KS Unia Oświęcim: Fikrt (Łazarz) – Vosatko, Kowalówka, Danecek, Kowalówka S., Riha – Iwaniak, Gabryś, Tabacek, Haas, Piotrowicz – Gębczyk, Saur, Paszek, Malicki, Wanat – Wojtarowicz, Krzak, Lacheta, Hatłas.
TAURON KH GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Wanacki, Cakajik, Malasiński, Rohtla, Strzyżowski – Grof, Martinka, Gruszka, Wronka, Łopuski – Rąpała, Nowak, Fraszko, Sawicki, Themar – Zieliński, Krawczyk, Nahunko, Majoch.