Piłka nożna
[ZAPOWIEDŹ] Ostatnia środa meczowa
Środa 18 maja będzie ostatnim dniem w środku tygodnia, kiedy GKS Katowice będzie rozgrywać spotkanie w ramach II ligi. Tym razem ekipa Rafała Góraka wybiera się do Lublina, gdzie o godzinie 18:00 zmierzy się z miejscowym Motorem.
Nasz najbliższy rywal w tym sezonie prezentuje się poniżej oczekiwań kibiców, zajmując 10. miejsce w tabeli. Do miejsca barażowego brakuje im 7 punktów, więc walka o możliwość awansu szczebel wyżej na tym etapie dla gospodarzy będzie niezwykle trudna. Ostatnie spotkania to istny rollercoaster w wykonaniu drużyny trenera Hajdo. Zaczynając od remisu z Chojniczanką, następne spotkania to pewne zwycięstwa 3:1 i 4:1, kolejno ze Stalą Rzeszów i z Sokołem Ostróda, natomiast w zeszłej kolejce Motor uległ Hutnikowi Kraków 0:5.
Czy ten wynik najbliższego rywala nastraja nas przed meczem optymizmem? Z doświadczenia wiemy, że nie powinien, ponieważ nie ma to żadnego wpływu na formę w spotkaniu z nami. Dalej nie ma żadnej konkretnej informacji, czy w bramce zagra Bartosz Mrozek, który nabawił się urazu w ostatnim spotkaniu. Pewne jest to, że za chwilę kończymy maraton meczowy i będzie to ostatnie granie przez nas spotkanie w środę.
W zeszłej rundzie wygraliśmy z Motorem 2:1 po tym, jak straciliśmy bramkę w 81. minucie na 1:1 i Filip Kozłowski w 90. minucie dał nam cenne punkty. Można powiedzieć, że spotkanie z Wigrami również wywalczyliśmy w końcówce. Czy tak samo będzie w Lublinie? Przekonamy się o tym o godzinie 18:00. Spotkanie możecie śledzić na naszej stronie w relacji live oraz w TVP Sport.
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


Najnowsze komentarze