Dołącz do nas

Hokej

[ZAPOWIEDŹ] Szansa na pucharowy hat-trick

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Tradycyjnie w okresie świąteczno-noworocznym zostanie rozegrany turniej o Puchar Polski w hokeju na lodzie. W tym roku odbędzie się on w Oświęcimiu, a rywalem GieKSy będzie GKS Tychy.

W 2022 roku katowiczanie do swojej gabloty dołożyli mistrzostwo Polski i Superpuchar Polski, jednak rozgrywki o Puchar Polski nie są mocną stroną hokejowej GieKSy. Ostatni raz w finale tego turnieju znaleźliśmy się w 2001 roku, a triumfowaliśmy jedynie w 1970 roku, gdy w dwumeczu pokonaliśmy Baildon Katowice. Choć od czasu reaktywacji sekcji hokeja w 2016 roku GieKSa trzykrotnie grała w półfinale Pucharu Polski dzięki miejscu w czołowej czwórce PHL po dwóch rundach, to nigdy tego półfinału nie przeszła – w 2017 roku ulegliśmy Comarch Cracovii, rok później przegraliśmy z JKH GKS-em Jastrzębie po rzutach karnych, a 12 miesięcy temu na lodowisku w Bytomiu pokonała nas Energa Toruń.

GKS Tychy z kolei jest rekordzistą pod względem liczby triumfów w tych rozgrywkach – wygrywali je aż 8-krotnie, ani razu nie przegrywając w finale, a ostatni raz zwyciężyli w 2017 roku. Obie drużyny spotkały się ze sobą w lidze zaledwie tydzień temu – wówczas lepsi okazali się tyszanie, którzy są także aktualnie wyżej w tabeli – wyprzedzają GieKSę o cztery punkty.

Zwycięzca tego starcia na poznanie swojego rywala będzie musiał poczekać całą dobę – gospodarz turnieju zmierzy się wówczas z Comarch Cracovią. Śląskie derby na małopolskim lodowisku rozpoczną się w środę o godzinie 20:30, a transmisję przeprowadzi TVP Sport.

28.12.2022 (środa, 20:30) GKS Katowice – GKS Tychy – Puchar Polski (Oświęcim)

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga