Dołącz do nas

Piłka nożna

Zatrważająca analiza straconych bramek w Bełchatowie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Często nasza analiza graficzna bramek jest dość powierzchowna, jednak analiza tego co wydarzyło się przy straconych golach w Bełchatowie jest ewidentna i po prostu jedyne, co można w tym momencie zrobić to usiąść i płakać. Nasi piłkarze defensywni pokazali, jak nie powinno się grać w piłkę nożną. Kwestię ustawienia, pressingu, asekuracji, pojedynków 1 na 1 były na skandalicznie niskim poziomie. Trzeba powiedzieć, że jeśli chodzi o obronę to był to być może najsłabszy mecz w historii GKS Katowice. Przykre i przesadzone? Zobaczcie w jaki sposób katowiczanie tracili bramki we wczorajszym meczu. Tak nie można grać w piłkę!

1:0 Mateusz Mak (10)

Bel 1-0 1

Akcja rozpoczyna się ze środkowej strefy boiska.

Bel 1-0 2

Następuje dobry przerzut na lewą stronę.

Bel 1-0 3

Piłkę przejmuje Michał Mak. Naprzeciw niego Czerwiński.

Bel 1-0 4

Widać, że Mak będzie próbował pojedynku 1 na 1, niewiadomą jest jedynie, w którą stronę będzie mijał Czerwińskiego.

Bel 1-0 5

Prostym zwodem obiega go z lewej strony, dodatkowo Czerwiński się potyka, co ułatwia sprawę rywalowi.

Bel 1-0 6

Zobaczmy na ustawienie naszych zawodników. Fonfara i Napierała krótko kryją rywali. Kamiński kryje powietrze (jak się później okaże nie pierwszy raz w tym meczu). Tutaj jednak jeszcze ma to sens, jako próba ewentualnego zablokowania dośrodkowania. Czerwiński próbuje dogonić Maka. Wróbel tylko przygląda się całej sytuacji.

Bel 1-0 7

Moment dośrodkowania. Przed bramką Budziłka – gdzie stoją Duda i Chwalibogowski, nie ma żadnego rywala. Kawałek Mateusza Maka widać przy prawej krawędzi kadru, jest on zdecydowanie za dwójką wspomnianych zawodników.

Bel 1-0 8

W ciągu jednej mili-, nano- czy innej – sekundy Mateusz Mak wyprzedził obu i znalazł się sam przed bramką Budziłka. Nasi piłkarze stoją i patrzą…

Bel 1-0 9

…jak Mak kieruje piłkę do bramki.

2:0 Basta (53)

Bel 2-0 1

Po stracie piłki przez Figiela Mateusz Mak rusza na bramkę GKS.

Bel 2-0 2

Bez problemu przedostał się przed nasze pole karne. Zawodnicy GKS kryją na radar, a Mak odgrywa piłkę do partnera.

Bel 2-0 3

Odegranie z pierwszej piłki. Nasi obrońcy wbici w ziemię tylko przyglądają się, a Mak idzie za akcją i wbiega w pole karne.

Bel 2-0 4

Mak uderza z pierwszej piłki, a Napierała tylko może patrzeć na jego plecy.

Bel 2-0 5

Obrona Budziłka i charakterystyczny i zatrważający obrazek. Nasi piłkarze potraktowali tę sytuację jako straconą i wyglądają, jakby właśnie stracili gola. Stoją i nie wykonują absolutnie żadnego ruchu w kierunku piłki. Odwrotnie Mak – biegnie powalczyć o futbolówkę.

Bel 2-0 6

Piłka odbita jednak od Budziłka leci do góry i Makowi nie udaje się jej opanować. Co robi Kamiński w środku? Stoi i patrzy, nie będąc w pobliżu żadnego zawodnika. A z prawej strony kompletnie odpuszczony Basta, do którego niedługo trafi piłka.

Bel 2-0 7

Nieudana interwencja Chwalibogowskiego, który zamiast wybić piłkę tylko ją trąca.

Bel 2-0 8

Do piłki podbiega Basta i ma mnóstwo miejsca. Cały czas zwraca uwagę postawa Kamińskiego.

Bel 2-0 9

Strzał Basty w kierunku bramki. Napierała zamiast blokować przodem, odwraca się plecami do uderzenia.

Bel 2-0 10

Piłka pechowo odbija się od nogi Chwalibogowskiego.

Bel 2-0 11

I Bełchatów prowadzi już dwiema bramkami.

3:0 Baranowski (58)

Bel 3-0 1

Rzut wolny dla Bełchatowa.

Bel 3-0 2

W polu karnym są podzielone zadania i raczej każdy zawodnik stara się pilnować „swojego rywala”. Co prawda Napierale chwilowo ucieka rywal, ale zaraz go dogoni. Spójrzmy na Kamińskiego i Baranowskiego. Kamyk jest przed zawodnikiem rywala i jest odwrócony do niego plecami.

Bel 3-0 3

Piłka już w locie, a Baranowski klasycznie wchodzi przed obrońcę.

Bel 3-0 4

Kamiński w ogóle nie decyduje się na Pogoń za rywalem, tylko w osłupieniu patrzy jak ten odbiega do niego i kompletnie wolny wyskakuje wysoko w powietrze.

Bel 3-0 5

Baranowski bez problemu kieruje piłkę do siatki.

4:0 Michał Mak (66)

Bel 4-0 1

Długie podanie z własnej połowy wykonuje zawodnik Bełchatowa.

Bel 4-0 2

Piłka leci w kierunku Michała Maka, którego kryje Czerwiński. Pozostali obrońcy truchcikiem wracają w pole karne.

Bel 4-0 3

Czerwiński daje się zwieść rywalowi, który go mija. Nasi obrońcy dalej zamiast sprintem wracać, biegną powoli, więc nie ma mowy o jakiejkolwiek asekuracji.

Bel 4-0 4

Mak podprowadza sobie jeszcze piłkę.

Bel 4-0 5

Precyzyjne uderzenie na bramkę Budziłka.

Bel 4-0 6

I piłka po odbiciu od słupka wpada do bramki.

5:0 Prokić (75)

Bel 5-0 1

Bliźniacza akcja, co przy bramce na 4:0. Znów długa piłka z własnej połowy Bełchatowa.

Bel 5-0 2

Znów piłka dociera do rywala w pobliżu Czerwińskiego, tym razem do Prokića.

Bel 5-0 3

Tym razem nasi środkowi obrońcy odrobinę żwawiej wracają w pole karne, ale Prokić przejmuje piłkę i będzie miał pojedynek 1 na 1 z Czerwińskim.

Bel 5-0 4

Prokić nabiera zwodem naszego prawego obrońcę.

Bel 5-0 5

I schodzi do prawej strony. Nasi środkowi wrócili w pole karne, ale aż razi zawodnik Bełchatowa z nr 45 (Bartosiak), który jest kompletnie niekryty na środku pola karnego.

Bel 5-0 6

Moment uderzenia Prokića. Co robią Kamiński i Napierała, jaka jest ich rola w tym momencie w polu karnym? Pytanie bez odpowiedzi.

Bel 5-0 7

Bełchatów trafia na 5:0 i pogrąża katowiczan.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Aleksander Paluszek w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice poinformował o podpisaniu umowy z 24-letnim obrońcą Aleksandrem Paluszkiem. Zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem ważnym do 2027 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Paluszek trafił do GieKSy ze Śląska Wrocław, z którym w minionym sezonie spadł z Ekstraklasy. W barwach ekipy z Dolnego Śląska rozegrał 20 meczów i zdobył w nich jedną bramkę. Rok wcześniej sięgnął z nią po wicemistrzostwo Polski.

Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej 24-latek wystąpił w 67 spotkaniach, strzelając pięć goli. Wcześniej reprezentował również Górnik Zabrze.

Życzymy powodzenia i sukcesów w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Ekstraligę przywitamy w Katowicach

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Wraz z pierwszym dniem lipca Ekstraliga opublikowała ramowy terminarz na rundę jesienną sezonu 2025/26. Pierwszy mecz odbędzie się w Katowicach, a rundę ligową zakończymy nad morzem, z tamtejszym AP Orlenem Gdańsk.

Hitowe starcia dla Trójkolorowych rozpoczną się 20 września meczem z Czarnymi Sosnowiec i potrwają aż do ostatniej kolejki – będziemy mierzyć się wtedy z kolejnymi zespołami zeszłosezonowej tabeli (od drugiego do siódmego miejsca).

1. kolejka – 9/10 sierpnia | GKS Katowice – BTS Rekord Bielsko-Biała
2. kolejka –16 /17 sierpnia | Stomilanki Energa Olsztyn – GKS Katowice
3. kolejka – 23/24 sierpnia | GKS Katowice – KS Uniwersytet Jagielloński


27 i 30 sierpnia GieKSa rozegra mecze drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń.


4. kolejka – 30/31 sierpnia | Lech UAM Poznań – GKS Katowice
5. kolejka – 13/14 września | GKS Katowice – KS Pogoń Dekpol Tczew
6. kolejka – 20/21 września | GKS Katowice – KKS Czarni Sosnowiec
7. kolejka – 27/28 września | Pogoń Szczecin – GKS Katowice
8. kolejka – 4/5 października | GKS Katowice – GKS Górnik Łęczna
9. kolejka – 11/12 października | WKS Śląsk Wrocław – GKS Katowice


II runda Pucharu Polski – 18 października


10. kolejka – 2 listopada | GKS Katowice – Grot SMS Łódź
11. kolejka – 8/9 listopada | AP Orlen Gdańsk – GKS Katowice


III runda Pucharu Polski – 15/16 listopada

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga