Piłka nożna
Zawisza pechowo remisuje
We wczorajszym meczu 5. kolejki ekstraklasy, rywal GKS Katowice w Pucharze Polski – Zawisza Bydgoszcz – zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała, czyli ekipą, którą katowiczanie wyeliminowali w poprzedniej fazie pucharowych rozgrywek.
Zawisza posiadał w tym meczu przewagę, ale udokumentował to dopiero w 37. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Petasza, celną główką popisał się Jakub Wójcicki. W 69. minucie zawodnik ten przeprowadził akcję prawą stroną, uderzył z ostrego kąta, a po sparowaniu piłki przez Ladislava Rybanskyego z najbliższej odległości podwyższył Bernardo Vasconcelos. Dziewięć minut później bielszczanie zdobyli bramkę kontaktową, gdy po krótko rozegranym rzucie rożnym, dośrodkował Marcin Wodecki, a uderzeniem głową pokonał Wojciecha Kaczmarka Marek Sokołowski. W końcówce znakomitą sytuację na podwyższenie na 3:1 miał Wójcicki, ale po błędzie obrońców Podbeskidzia nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Dwie minuty przed końcem meczu Paweł Strąk w niegroźnej sytuacji sfaulował w polu karnym Aleksandra Jagiełłę. Jedenastkę skutecznie egzekwował Marcin Wodecki i zawodnicy Czesława Michniewicza uratowali punkt.
Zawisza po sobotnich meczach zajmuje 13. miejsce w ekstraklasie z zaledwie trzema punktami na koncie – trzy remisy i dwie porażki, bramki 5:7.
Mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy GieKSą, a zespołem z Bydgoszczy odbędzie się prawdopodobnie 22 października.
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


Najnowsze komentarze