Piłka nożna
Zejdler odpocznie – jakie roszady?
W meczu z Bytovią za żółte kartki pauzować będzie Łukasz Zejdler. Szansę zapewne otrzyma Tomasz Foszmańczyk i miejmy nadzieję, że spisze się lepiej niż Łukasz w dotychczasowych spotkaniach, a przede wszystkim da efektywność w ofensywie, której pauzującemu pomocnikowi w tej rundzie brakuje. Pojawia się jednak pytanie, czy trener zdecyduje się na ustawienie dwóch ofensywnych zawodników – Foszmańczyka i Prokića – przy jednym defensywnym Poczobucie, czy może postawi na technikę Fosy, a do pomocy Poczobutowi da Barłomieja Kalinkowskiego. Wówczas Prokić usiadłby na ławce.
Kartki Zejdlera to jedna zmiana wymuszona, drugą natomiast może być pozycja bramkarza. Mateusz Abramowicz w Niepołomicach odniósł uraz, który może go wykluczyć z gry, choć mamy nadzieję, że jeśli nie zagra z Bytovią, to na Stomil będzie już gotowy.
Czas też chyba zastanowić się nad pozycją napastnika. Grzegorz Goncerz niewiele daje po powrocie do składu, możliwe więc, że w wyjściowej jedenastce ponownie ujrzymy Wojciecha Kędziorę. A może w końcu pokaże nam się Dalibor Volas?
Przewidywany skład na Bytovię:
Wierzbicki (Abramowicz) – Frańczak, Kamiński, Klemenz, Słaby – Skrzecz, Poczobut, Prokić (Kalinkowski), Foszmańczyk, Błąd – Kędziora.
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


Lokaty
28 kwietnia 2018 at 21:36
NAPRZÓD GIEKSIEARZE!!! BĘDZIEMY Z WAMI !!!