Piłka nożna kobiet
Złote medalistki powalczą z Rekordem
W niedzielę 11 maja Trójkolorowe wybiorą się do Bielska-Białej na starcie z tamtejszą ekipą, która jest już pewna utrzymania w najwyższej dywizji. Sędzia rozpocznie ten mecz o godzinie 13:00.
Zdobycie Mistrzostwa Polski przed własną publiką i to w zasadzie już po pierwszym kwadransie – to się nazywa stylem mistrzowskim. Równie udany był także doping fanów przy Bukowej, którzy głośno celebrowali już od pierwszych minut meczu, napędzając swoją drużynę. Szybki przegląd plusów i minusów: Gabriela Grzybowska wypadła na kilka miesięcy (uraz obojczyka), Julia Włodarczyk zaliczyła prawdopodobnie najlepszy występ skrzydłowej w sezonie, a Kinga Kozak i Aleksandra Nieciąg zanotowały po hat-tricku. Defensywa Rekordu również do najszczelniejszych nie należy, co w poprzedniej rundzie GieKSa wykorzystała, aplikując im 6 bramek, a „tylko” jeden tryplet ustrzeliła Amelia Bińkowska.
Piłka nożna jest przewrotną dyscypliną, co Rekord potwierdził zwycięstwem nad Górnikiem Łęczna, czyli zespołem na równi punktujący z GieKSą w tej rundzie, do tego po bramce samobójczej. Najlepszą strzelczynią zespołu jest Daria Długokęcka, mająca na koncie trzy trafienia. Nie licząc zespołów ze ścisłego dołu, jest to najsłabsza ofensywa ligi, która tylko trzykrotnie strzelała w lidze więcej niż jedną bramkę. Jest to co najmniej zastanawiające, bowiem na papierze zespół wygląda przyzwoicie, a i w meczach zdarzało im się po kilka klarownych sytuacji kreować. Zespół tłumaczyć można w tym temacie bardzo młodym wiekiem, a mimo tego i tak prezentują się jako ekipa poukładana i zgrana. Czy uda im się zaprezentować solidny futbol w starciu z rozpędzonymi katowiczankami?
11.05 (niedziela, 13:00) Rekord Bielsko-Biała – GKS Katowice
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


Najnowsze komentarze