Dołącz do nas

Piłka nożna

Zmienne szczęście Górnika

Avatar photo

Opublikowany

dnia

W kolejnym meczu u siebie Górnik Zabrze pokonał Pogoń Szczecin 3:1.

Od początku spotkania to zabrzanie dominowali, co chwile zagrażając bramce szczecinian. Pogoń sprawiała wrażenie zagubionej. W 20. minucie Wolsztyński podał piłkę do znajdującego się na szesnastym metrze Jirki, a ten silnym strzałem pokonał bramkarza portowców. Górnik poszedł za ciosem i w 34. minucie zdobył kolejną bramkę. Wolsztyński znakomicie obsłużył Angulo, a ten nie dał szans bramkarzowi gości. Do końca pierwszej polowy zabrzanie nie zwalniali tempa. Po zmianie stron Górnik nadal przeważał i w 63. minucie Jimenez dołoży trzecią bramkę. Szczecinianie walczyli już w zasadzie o strzelenie, choć bramki honorowej. Udało im się to w 76. minucie Cicbicki – wykorzystał świetne dośrodkowanie i tym samym ustali wynik spotkania.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 3:1 (2:0)

1:0 Jirka, 20′
2:0 – Angulo, 34′
3:0 – Jimenez, 63′ 
3:1 – Cibicki, 76′

Górnik Zabrze: Chudy – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Pawłowski, Jimenez, Manneh (83′ Krawczyk), Prochazka, Jirka, Wolsztyński (56′ Zapolnik), Angulo (78′ Matras)
Rezerwowi: Kudła – Kopacz, Koj, Zapolnik, Krawczyk, Matuszek, Matras, Gryszkiewicz, Rostkowski
Trener: 
Marcin Brosz

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Kostas, Zech, Matynia, Podstawski (46′ Cibicki), Kożulj (69′ Hostikka), Listkowski, Spiridinović, Kowalczyk, Benyamina (64′ Manias)

Rezerwowi: Bursztyn – Łasicki, Stec, Smoliński, Dąbrowski, Wędrychowski, Cibicki, Manias
Trener: Kosta Runjaic

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
Żółte kartki: Prochazka, Zapolnik, Manneh – Benyamina
Widzów: 10087.

We wtorkowym spotkaniu w Poznaniu Górnik Zabrze uległ wyraźnie Lechowi Poznań.

Trener Brosz zaskoczył wszystkich, sadzając na ławce Angulo. Mecz przy Bułgarskiej fatalnie rozpoczął się dla zabrzan. Już w 3. minucie Lech objął prowadzenie. Kostevych uderzył mocno zza pola karnego, Chudy obronił ten strzał, ale piłka wróciła na jedenasty metr, gdzie dopadł do niej Ramirez i było 1:0. Zabrzanie od tego momentu zaczęli grac aktywniej i w 35. minucie udało im się doprowadzić do wyrównania. Po rzucie różnym do piłki w polu karnym po ogromnym zamieszaniu dopadł Krawczyk i skierował piłkę do siatki gospodarzy. Do końca pierwszej polowy wynik nie uległ już zmianie. Od początku drugiej polowy to Lech był drużyną bardziej konkretna i już w 54. minucie udokumentował swoją przewagę bramka. Obrońcy nie naciskali Jóźwiaka, a ten mocnym strzałem pokonał Chudego. Górnik bardziej aktywnie zaczął szukać wyrównującej bramki. Kiedy wydawało się, że uda wyrównać, to w ciągu siedmiu minut Gytkjaer zdobył dwie bramki i pogrzebał marzenia Górnika o remisie.

Lech Poznań – Górnik Zabrze 4:1 (1:1)

1:0 Ramirez, 3′
1:1 – Krawczyk, 35′
2:1 – Jóźwiak, 54′
3:1 – Gytkjaer, 80′
4:1 – Gytkjaer, 87′

Lech Poznań: Van der Hart – Butka, Śatka, Crnomarković, Kostevych, Kamiński (66′ Moder), Muhar, Tiba, Jóźwiak (87′ Marchwiński), Ramirez (81′ Letniowski), Gytkjaer

Rezerwowi: Szymański – Zhamaletdinov, Dejewski, Mader, Letniowski, Skrzypczak, Skóraś, Szymczak, Marchwiński
Trener: Dariusz Żuraw

Górnik Zabrze: Chudy – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Pawłowski, Jimenez, Manneh, Prochazka, Jirka (81′ Rostkowski), Wolsztyński (58′ Kopacz), Krawczyk (58′ Angulo)
Rezerwowi: Kudła – Kopacz, Koj, Angulo, Matuszek, Matras,Gryszkiewicz, Bainović, Rostkowski
Trener: 
Marcin Brosz

Sędzia: Mariusz Złotek (Gorzyce)
Żółte kartki: Crnomarković – Jirka
Widzów: 8634.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Aleksander Paluszek w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice poinformował o podpisaniu umowy z 24-letnim obrońcą Aleksandrem Paluszkiem. Zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem ważnym do 2027 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Paluszek trafił do GieKSy ze Śląska Wrocław, z którym w minionym sezonie spadł z Ekstraklasy. W barwach ekipy z Dolnego Śląska rozegrał 20 meczów i zdobył w nich jedną bramkę. Rok wcześniej sięgnął z nią po wicemistrzostwo Polski.

Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej 24-latek wystąpił w 67 spotkaniach, strzelając pięć goli. Wcześniej reprezentował również Górnik Zabrze.

Życzymy powodzenia i sukcesów w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Hokej

Polscy liderzy zostają

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko i Patryk Wronka przedłużyli swoje kontrakty o dwa lata.

Dla Pasiuta i Fraszki będą to już ósme sezony w GieKSie – choć Fraszko rozpoczął swoją przygodę w Katowicach rok wcześniej, to później na jeden sezon wrócił do Torunia. Nasz kapitan już 369 razy ubierał bluzę GieKSy w oficjalnych meczach, a jego asystent o 2 mniej. Pasiut zdobył 159 goli i zanotował 248 asyst, zaś Fraszko – odpowiednio 150 i 223. Obaj byli kluczowymi postaciami drużyny, która dwukrotnie wygrywała mistrzostwo Polski.

Mniejszy staż w barwach GKS-u ma Wronka, jest za to rekordzistą pod względem powrotów do Katowic – właśnie trwa jego już trzecia przygoda z GieKSą. W złoto-zielono-czarnych kolorach wystąpił 222-krotnie. Zdobył dla nas 87 bramek, a 177 razy asystował. Z GieKSą zdobył swój jedyny do tej pory złoty medal mistrzostw Polski.

Gratulujemy kontraktów!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga