31 kolejka: Fatalny mecz GieKSy, Nieciecza krok bliżej ekstraklasy

Dodano przez Błażej | 21 maja 2015 17:01
Licznik odwiedzin: 971

31 kolejka już za nami. GieKSa grała ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie i niestety jedyne, co można powiedzieć o grze GieKSy to, że mecz się odbył. Porażka 0:2 i aktualnie 10 miejsce w tabeli. Dolcan awansował na 7.

Podsumowanie kolejki zacznijmy od zespołów, które są kandydatami do awansu. Zagłębie miało trudną przeprawę, gdyż grało wyjazdowy mecz z Arką Gdynia. Lubinianie wygrali mecz w swoim stylu, czyli nie tracąc bramki i pewnie usadowili się w foteli lidera. W kolejnym meczu z Widzewem będą mogli Świętować awans do ekstraklasy. Za plecami lidera trwa walka o drugie miejsce. 3 Punkty walkowerem zdobyła Wisła i czekała na wieści z Niecieczy. Te dla drużyny z Płocka nie były dobre, bowiem dwa karne dla Termaliki i 3 punkty zostają u podopiecznych trenera Mandrysza.

Daleko za plecami liderów drużyny o nic nie walczące. Jeden z takich meczów był bardzo atrakcyjny dla kibiców. Chojniczanka pokonała Stomil 4:3. Co ciekawe po dwie bramki zdobyło trzech zawodników ( Gancarczyk, Trzeciakiewicz, Chyła). Skromna wygrana Miedzi nad Bytovią 1:0 w Legnicy.

Na dole tabeli powoli wszystko się wyjaśnia. Remis Tychów z Chrobrym sprawił, że Głogowianie są już niemal pewni utrzymania w I lidze. O barażową pozycję walczą jedynie gracze GKS oraz Sandecji. Gracze z Nowego Sącza długo prowadzili w meczu z Olimpią Grudziądz, ale strzał rozpaczy Rogalskiego w 90 minucie sprawił, że mecz zakończył się wynikiem 1:1. O baraże walczy jeszcze Pogoń Siedlce, która pokonała Widzew 2:0. Czy ta walka będzie miała szanse powodzenia zadecyduje niedzielny mecz z Miedzią Legnica. Terminarz Pogoni łaskawy nie jest, ale przy odrobinie szczęścia są jeszcze nikłe szanse na utrzymanie.

W 31 kolejce padło 19 bramek, mieliśmy 40 żółtych kartek i 2 czerwone.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*