[FELIETON KIBICA] Cztery litery pierwszoligowego alfabetu po 2. kolejce

Dodano przez kosa | 31 lipca 2018 19:34
Licznik odwiedzin: 1029

Po 2. kolejce czas na nowe litery alfabetu. Od dziś zasadą będzie to, że jedna z liter zawsze będzie dotyczyć naszego klubu a pozostałe trzy całej ligi. Zapraszam do lektury.

P jak Pawełek Mariusz, bramkarz i bohater GieKSy w sobotnim meczu w Łodzi. Jego wspaniała gra, zwłaszcza na przedpolu, oraz doświadczenie które prezentuje w bramce, zapewniły nam 3 punkty na trudnym terenie przy Alei Unii 2 w mieście włókniarzy. Póki co to z pewnością najlepszy transfer letniego okienka, bo już w pierwszym meczu pokazał swoje bardzo dobre umiejętności. Zaznaczę tylko, że od trzech edycji „Alfabetów” Mariusz jest już w tej klasyfikacji po raz drugi!

O jak Oświetlona Puszcza, czyli jupitery w Niepołomicach. Historyczne wydarzenie miało miejsce w małym mieście małopolski, ponieważ po raz pierwszy rozegrano oficjalne spotkanie przy sztucznym oświetleniu, w dodatku okraszone zwycięstwem nad mielecką Stalą. Z reguły podchodzę do małych klubów na tym poziomie rozgrywkowym z dużą rezerwą, ale włodarzom Puszczy trzeba przyznać, że prowadzą swój klub w zorganizowany sposób, czego dowodem jest choćby właśnie to oświetlenie.

L jak Lider z Opola, czyli Odra na szczycie. Dość chyba niespodziewanie jednak, patrząc na końcówkę poprzedniej rundy, gdzie drużyna ta grała beznadziejnie oraz na pierwszą połowę inauguracji z Tychami. Potem jednak potrafiła dwa razy „ukłuć” tyszan, a w ten weekend wygrać z Sandecją. Póki co lider tabeli, jednak uważam, że raczej długo to nie potrwa, może choćby dlatego:

T jak Tragedia w Tychach, czyli stracone 3 punkty w doliczonym czasie. Nie popisał się nasz były gracz Dawid Abramowicz grając w siatkówkę we własnym polu karnym. Oglądając powtórkę zastanawiam się i dziwię po jaką cholerę wyciągał tą rękę do góry w momencie, gdy piłka leciała w jego kierunku 3 godziny. Takie ustawianie się z rękami szeroko lub w górze prowokuje do tego, aby właśnie piłka uderzyła cię w wysunięte kończyny górne. Poziom juniorski? Chyba nie, bo obraziłbym wtedy wielu młodych adeptów kopanej. Potrzebna na już sekcja siatkówki w Tychach!

James

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Kato — 1 sierpnia 2018 @ 11:21

    Teraz tylko wygrana!
    Wygarnąć te punkty Tychami
    INO GIEKSA!

 

Dodaj komentarz

*