Goncerz: Nikt mnie z Katowic nie wygania

Dodano przez Błażej | 6 czerwca 2015 19:51
Licznik odwiedzin: 2625

Nie mogło być inaczej na koniec sezonu do wywiadów został poproszony Grzegorz Goncerz i cierpliwie odpowiadał na pytania zgromadzonych dziennikarzy. Poczytajcie, co miał do powiedzenia król strzelców.

21 bramek wystarczyło do korony

Jestem bardzo szczęśliwy, chociaż marzyło mi się, by strzelić bramkę na Bukowej w ostatnim meczu. Sytuacje były, ale gdzieś od początku ten mecz nam się nie układał. Arka dziś była dobrze dysponowana. Zabiegali nas dzisiaj a też my chyba mieliśmy już tego meczu serdecznie dość, bo ciężko nam się dziś biegało.

Dziś na pierwszym planie był Dobroliński, bez niego można było dziś wyżej przegrać

Dziś rozegrał bardzo dobre zawody. Na urlopy dzięki niemu pojedziemy w umiarkowanym szczęściu. Skończyliśmy na 8 miejscu. Sezon jak w tamtym roku, ale końcówka napawa optymizmem. Gdzieś pod kątem przyszłego sezonu będziemy chcieli być liczącym się zespołem. W tym sezonie pierwsza trójka odjechała nam zdecydowanie za daleko. Wierzę, że będziemy się liczyć o awans w przyszłości.

Co dalej z Goncerzem, jeśli chodzi o występy w GieKSie?

Ciężko mi powiedzieć, kontrakt mam podpisany i podejdę do sprawy tak jak zimą. Jeżeli będzie ktoś, kto będzie mnie chciał i ja również uwierzę w to, że krok w przód będzie dobrym rozwiązaniem to wszystko przemyślę. Chciałbym zaistnieć w ekstraklasie a nie siedzieć tam na ławce. Na dzień dzisiejszy oferty nie ma. Liga się kończy i zobaczymy, co będzie dalej. Jeśli będą oferty to przemyśle je dokładnie, wierzę, że nikt w klubie na siłę nie będzie mnie zatrzymywać i blokować opcje. Muszę przyznać, że dobrze mi w Katowicach i nie będę stąd uciekać po nocach.

Były zapytania od trenera Piekarczyka czy chciałbyś zejść w 90 minucie by otrzymać podziękowanie od kibiców?

Nie było takich pytań. Ciężko przyjmować podziękowania skoro jestem napastnikiem i to moja praca. Ja z tego żyję i jestem rozliczany. Dziś 3 zmiany to było za mało, bo nie funkcjonowaliśmy dobrze. Taka jest piłka.

Korona od kibiców?

Nie widziałem jej na początku, może postawię ją obok piłki z Jaworzna 

Kamil Wilczek teraz Goncerz ma koronę to świadczy dobrze o napastnikach ze Śląska?

Oddałbym koronę za awans z GieKSą do ekstraklasy. Zobaczymy, co będzie dalej, bo Kamil nie zostaje na Śląsku, ja być może zostanę.

Piotr Piekarczyk to dobry pomysł?

Wydaje mi się, że tak. Ostatnie mecze pokazały, że mamy potencjał, trener do nas dotarł. Przy paru wzmocnieniach możemy walczyć o coś więcej, ta drużyna może ewaluować. Drugi sezon sytuacja w Katowicach jest stabilna. Wydaje mi się, że gramy w lepszą piłkę. Inna sprawa, że trzeba spojrzeć, kto spadł z ekstraklasy i widzimy, że o awans będzie ciężko. Ciężko jest w lidze zdobywać punkty. Będzie dużo drużyn chętnych do awansu.

Wakacje?

Planujemy po ślubie Kamińskiego wyjechać do Grecji i odpocząć po sezonie. Mam nadzieję, że kolejny będzie dla nas lepszy.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. kibics — 8 czerwca 2015 @ 13:05

  8 miejsce w tabeli – hura
  derby z Rozwojem – hura
  derby z Zagłębiem – hura
  hura ?

 2. kato — 7 czerwca 2015 @ 11:17

  Tak tak odpocznijcie. Dawno nie widziałem żeby ktoś się tak nacharowal….

 

Dodaj komentarz

*