Pitry: „Przez jeden błąd nie wywozimy stąd punktów”

Dodano przez Shellu | 17 maja 2015 18:41
Licznik odwiedzin: 1659

Tuż po spotkaniu ze Stomilem o podsumowanie spotkania poprosiliśmy kapitana zespołu, Przemysława Pitrego.

GieKSa.pl: Przemek, dziwny to był mecz. Mieliście wiele sytuacji, a jeden błąd niestety zadecydował o tym, że nie wywozimy stąd ani jednego punktu.

Przemysław Pitry: Ja bym nie nazwał tego meczu dziwnym. To był dobry mecz z naszej strony, bo stworzyliśmy sobie bardzo wiele sytuacji strzeleckich, a co ważniejsze bramkowych. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania i nie dopuszczaliśmy Stomilu pod naszą bramkę. Niestety jeden błąd powoduje to, że z Olsztyna zamiast 3 punktów wywozimy 0.

GieKSa.pl: W ostatniej akcji meczu byłeś bardzo bliski strzelenia gola. Jak to wyglądało z Twojej perspektywy? Dużo zabrakło?

Przemysław Pitry: To powinna być bramka, ja powinienem tą sytuację wykorzystać i nie ma na to wytłumaczenia. Musimy nad tą skutecznością popracować, bo w dzisiejszym meczu mogliśmy zdobyć trzy lub cztery bramki. Stworzyliśmy sobie ku temu okazje.

GieKSa.pl : Mimo tego jednego błędu wasza gra w defensywie z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Co zmienił trener Piekarczyk jeśli chodzi o grę obronną?

Przemysław Pitry: Ja niechciałbym negować czy mówić co poprzedni trener robił źle, co obecny robi dobrze i tak dalej, żeby to nie zostało źle odebrane. Natomiast na pewno obecnie więcej bronimy i bardziej przykładamy się do zadań defensywnych. Naszym celem jest „0 z tyłu” i gra do przodu. Myślę, że jest to obecnie zadowalające, bo w tych trzech ostatnich meczach pokazaliśmy, że potrafimy dobrze grać w defensywie, potrafimy również grać z kontry i w ataku pozycyjnym i to musimy kontynuować.

GieKSa.pl : Otrzymałeś dziś żółtą kartkę, przez co zabraknie Cię w środowym meczu z Dolcanem.

Przemysław Pitry: Nie wiem czy sędzia podjął dziś słuszną decyzję. Całą rundę staram się grać, żeby nie opuszczać żadnego meczu i tym bardziej żal, że nie będzie mnie na Dolcanie.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Anty GRZYB — 18 maja 2015 @ 10:03

    PITRY TO TY JESTES TYM BLEDEM

 

Dodaj komentarz

*