Snajper na wagę złota. Media po meczu GKS-Sandecja

Dodano przez Witek | 25 maja 2015 10:00
Licznik odwiedzin: 1352

Zapraszamy do przeczytania fragmentów opinii mediów na temat meczu GKS Katowice – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (0:0).

 

 

katowickisport.pl – „Gonza” znacząca przymiarka do korony króla strzelców

 

 

Po dwóch porażkach z rzędu – w tym jednej po katastrofalnej grze w Ząbkach – katowiczanie odkuli się kosztem Sandecji. Długo jednak nic im się na boisku nie układało.

Pierwsza odsłona była dramatycznie słaba, więc kibice obu drużyn (Sandecja wsparta była przez fanów GKS-u Tychy) prześcigali się w „uprzejmościach”. – Goście bronią się przed barażami, więc grali bardzo aktywnie i szukali swych szans – wyjaśniał obraz gry w I połowie Łukasz Pielorz.

[…] Prowadzenie spowodowało, że z katowiczan „zeszło napięcie”. Goście próbowali odrobić stratę, stwarzając tym samym miejscowym szanse do kontr. I te kontry były. Krzysztof Wołkowicz w odstępie kilku minut trzykrotnie szukał swej okazji na bramkę, wreszcie przymierzył precyzyjnie w długi róg i było 2:0.

Nowosądeczanom ostatecznie opadły w tym momencie ręce, a katowiczanie jeszcze poprawili wynik. Grzegorz Goncerz pewnie wykorzystał „jedenastkę” za faul Marcina Makucha na Przemysławie Pitrym. I próbował ustrzelić pierwszego w życiu hat tricka, ale Marek Kozioł „wyciągnął” z okienka uderzenie „Gonza” w 86 minucie.

 

 

dziennikzachodni.pl – Snajper na wagę złota

 

[…] Ulewny deszcz, pustki na trybunach oraz siedemnasty i osiemnasty w tym sezonie gol Grzegorza Goncerza – tak w najkrótszy sposób można opisać sobotni mecz GKS Katowice z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie było przeciętne, momentami nudne i, wbrew wynikowi, przez większość spotkania minimalnie lepsze wrażenie sprawiali goście.

[…] W momencie, gdy piłka wpadła do siatki po jedenastce szefowie klubu z Nowego Sącza opuścili trybuny, ale ich humory poprawiły pewnie wieści z Grudziądza, gdzie Olimpia znów wyszła na prowadzenie z Tychami. Za to szef GieKSy, Wojciech Cygan, który w przerwie miał minę dość minorową, oraz dyrektor sportowy Grzegorz Proksa zaczęli swoim piłkarzom bić brawo.

 

 

slask.sport.pl – Grzegorz Goncerz przymierza koronę króla strzelców

 

Śmiertelnie nudna pierwsza połowa i obfitująca w gole druga część gry. Tak w skrócie wyglądał mecz na Bukowej..

Dla GieKS-y mecz pozbawiony był większej stawki. Od dawna wiadomo, że katowiczanie nie liczą się w walce o awans, a spadek do drugiej ligi też im nie grozi. Zapewne miało to spore przełożenie na poziom spotkania z Sandecją w pierwszej połowie. To był nie tylko klasyczny przykład „meczu walki”, ale przede wszystkim walka kibiców o to, żeby nie usnąć wobec przeraźliwej nudy wiejącej z boiska.

Na szczęście GKS ma w składzie piłkarza, który ma o co grać. To Grzegorz Goncerz, który walczy o koronę króla strzelców pierwszej ligi. W drugiej połowie strzelił dwa gole i poprowadził GieKS-ę do wygranej.

 

 

infokatowice.pl – GieKSa lepsza od Sandecji

 

Po przeciętnym meczu, szczególnie w pierwszej połowie, GKS pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:0. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił najlepszy strzelec 1. ligi Grzegorz Goncerz.

W pierwszej połowie spotkania oba zespoły grały słabo i nieliczni kibice, którzy pomimo brzydkiej pogody zdecydowali się na przyjście na stadion przy ul. Bukowej, setnie się wynudzili. GieKSa w ciągu całych 45 minut nie stworzyła ani jednej ciekawej akcji. Sandecja także nie zachwycała, ale dwa razy była blisko zdobycia bramki, w obu przypadkach napastnikom gości zabrakło jednak precyzji.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*