Dołącz do nas

Piłka nożna

Raz na wozie, raz pod wozem – dwumecz Banika ze Slavią

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Banik Ostrava podobnie jak my ze Stalówką ma za sobą dwumecz pucharowo-ligowy ze Slavią Praga. Różnica polega jedynie na tym, że przyjaciele z Ostravy po dogrywce na własnym stadionie wygrali pucharowe zmagania i awansowali do kolejnej rundy MOL CUP, natomiast w lidze ulegli rywalom na ich terenie aż 4:0.

Pucharowe spotkanie Banik rozpoczął bardzo pewnie i szybko chciał otworzyć wynik spotkania. W 5. minucie po rzucie rożnym bardzo bliski zdobycia bramki był Patrizio Stronatti, którego strzał głową odbił się od poprzeczki. Wydawało się, że bramka to tylko kwestia czasu. W 22. minucie Martin Fillo uciekł obrońcą i wyszedł na czystą pozycję, ale wywalczył tylko rzut rożny. Goście w pierwszej połowie nie mieli atutów, aby zagrozić bramce Jana Lustuvki i oddali tylko jeden celny strzał. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy goście dosłownie sprezentowali Banikowi sytuację bramkową, której nie wykorzystał  Milan Jirasek. Obrońca podał do brakarza, a ten zawahał się z wybiciem daleko w pole i Dame Diop wygarnął mu piłkę spod nóg wprost do Jiraska, ale ten na dwa tempa uderzył w bramkarza. Po przerwie obie drużyny grały bardziej zachowawczo, a Banik nie stwarzał już tylu sytuacji pod bramką gości. Piętnaście minut przed końcem spotkania gospodarze zaczęli bardziej atakować i znów byli bliscy zdobycia bramki po rzucie rożnym. Chwilę później Rudolf Reiter wpadł w pole karne Slavi omijając dwóch obrońców niedając się zatrzymać, położył nawet bramkarza, ale tak wyprowadzili go z równowagi, że nie był w stanie już nic zrobić. W ostatnich minutach regulaminowego czasu goście też próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale sędzia zakończył spotkanie przy stanie 0:0. Oznaczało to oczywiście dogrywkę i kolejne pół godziny wielkich emocji. Jeszcze w pierwszej połowie dogrywki, a dokładniej w 102. minucie Dame Diop otworzył wreszcie wynik spotkania pokonując bramkarza głową po dośrodkowaniu z prawej strony od Martina Fillo. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę dogrywki i zostało piętnaście minut, aby utrzymać prowadzenie. Banik po tej bramce złapał wiatr w żagle i dążył do podwyższenia wyniku. Cztery minuty przed końcem dogrywki Milan Jirasek wrzucił wprost na głowę Tomasa Smoly, a ten również głową pokonał bramkarza gości. Gospodarze dowieźli zwycięstwo do końca i obyło się bez rzutów karnych. Można powiedzieć, że był to rewanż za zeszłoroczny finał pucharu Czech, kiedy to Banik przegrał 0:2 ze Slavią.   

Po trzech dniach piłkarze z Ostravy udali się na wyjazd do Pragi, aby tam rozegrać ligowe spotkanie ze Slavią Praga, czyli liderem pierwszej ligi. Pucharowe zwycięstwo nie przyszło łatwo, a do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, więc można było się domyślić, że Slavia będzie chciała się odegrać. I tak też się stało, gospodarze od początku spotkania zaatakowali bramkę gości. W 22. minucie Ladislav Takacs uderzył głową z jedenastego metra po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale piłka przelatuje tuż przy słupku. Sześć minut później Viktor Budinky przecina prostopadłe podanie. Kolejne próby Slavi przelatywały obok słupka i wydawało się, że tak zakończy się pierwsza połowa spotkania. Jednak dwie minuty przed końcem Petr Sevcik podał prostopadle do Toamasa Souceka, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Jeszcze w doliczonym czasie gry mogła paść kolejna bramka dla gospodarzy, ponieważ Budinksy źle przyjął podanie i do piłki doszedł Sevcik, na szczęście w pole wrócili obrońcy. Po zmianie stron Slavia jeszcze bardziej przycisnęła gości i po trzech minutach Peter Olayinka podwyższa wynik spotkania. Jednak sędzia po weryfikacji VAR unieważnia bramkę dopatrując się spalonego. Chwilę później znów zagotowało się pod bramką Banika, ale tym razem udało się uniknąć konsekwencji. W 52. minucie znów Tomas Soucek wpisuje się na listę strzelców dobijając piłkę odbitą od obrońcy. Dwubramkowe prowadzenie jeszcze bardziej napędziło Slavię, która chciała zdobyć kolejną bramkę. W 61. minucie Milan Jirasek zostaje ukarany czerwoną kartką za faul w polu karnym i Slavia stanęła przed kolejną okazją na zdobycie bramki. Do wykonania jedenastki podszedł zdobywca dwóch pierwszych bramek, ale Viktor Budinsky wyczuł go i wynik spotkania nie uległ zmianie. Siedem minut później Stanislav Teci dobił strzał pierwotnie wybroniony przez bramkarza i zdobył swojego pierwszego gola w tym sezonie. W 71. minucie Banik wyszedł z kontrą dwóch na dwóch, ale Rudolf Reiter za wolno przełożył sobie piłkę i uderzył prosto w obrońcę. Po sześciu minutach Petr Sevcik na dwa razy pokonał bramkarza gości i pewne już było, że powrót do Ostravy nie będzie należał do przyjemnych. Banik starał się zdobyć bramkę honorową, ale Ondrej Kolar zachował czyste konto do końca spotkania. Niestety tym razem Banik zagrał fatalnie oddając zaledwie jeden celny strzał w całym spotkaniu. Skrót z tego spotkania możecie zobaczyć poniżej. 

.
Kolejne spotkanie Banik rozegra już w piątek 08.11.2019 o godzinie 18:00 na własnym stadionie z MFK Karvina.         

FC BANÍK OSTRAVA  SK SLAVIA PRAHA 2:0 (0:0)

Bramki: 102. Diop, 116. Smola.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, Pokorný, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter (107. Holzer), Jirásek, Hrubý, Kuzmanovič (101. Smola) – Diop (109. Granečný).

SK Slavia Praha: Kolář – Holeš (91. Coufal), Kúdela, Frydrych, Zelený – Traoré (106. Tecl)– Masopust, Hušbauer, Hora, Provod (64. Stanciu) – Van Buren (72. Júsuf)

Żółte kartki: Jirásek, Fleišman, Diop, Granečný – Frydrych, Traoré, Jusuf.

Widzów: 6878.

SK SLAVIA PRAHA  FC BANÍK OSTRAVA 4:0 (1:0)

Bramki: 43. Souček, 52. Souček, 68. Tecl, 77. Ševčík.

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Takács, Frydrych, Bořil – Souček (78. Júsuf Hilál) – Ševčík, Stanciu (69. Traoré), Hušbauer, Olayinka (73. Van Buren) – Tecl.

FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, Pokorný, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter (76. Holzer), Hrubý (46. Smola), Jirásek, Kuzmanovič (60. Granečný) – Diop.

Żółte kartki: Bořil, Coufal, Stanciu, Takács – Jirásek, Fillo, Diop, Fleišman.

Czerwone kartki: 61. Jirásek.

Widzów: 18297.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Aleksander Paluszek w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice poinformował o podpisaniu umowy z 24-letnim obrońcą Aleksandrem Paluszkiem. Zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem ważnym do 2027 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Paluszek trafił do GieKSy ze Śląska Wrocław, z którym w minionym sezonie spadł z Ekstraklasy. W barwach ekipy z Dolnego Śląska rozegrał 20 meczów i zdobył w nich jedną bramkę. Rok wcześniej sięgnął z nią po wicemistrzostwo Polski.

Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej 24-latek wystąpił w 67 spotkaniach, strzelając pięć goli. Wcześniej reprezentował również Górnik Zabrze.

Życzymy powodzenia i sukcesów w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Ekstraligę przywitamy w Katowicach

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Wraz z pierwszym dniem lipca Ekstraliga opublikowała ramowy terminarz na rundę jesienną sezonu 2025/26. Pierwszy mecz odbędzie się w Katowicach, a rundę ligową zakończymy nad morzem, z tamtejszym AP Orlenem Gdańsk.

Hitowe starcia dla Trójkolorowych rozpoczną się 20 września meczem z Czarnymi Sosnowiec i potrwają aż do ostatniej kolejki – będziemy mierzyć się wtedy z kolejnymi zespołami zeszłosezonowej tabeli (od drugiego do siódmego miejsca).

1. kolejka – 9/10 sierpnia | GKS Katowice – BTS Rekord Bielsko-Biała
2. kolejka –16 /17 sierpnia | Stomilanki Energa Olsztyn – GKS Katowice
3. kolejka – 23/24 sierpnia | GKS Katowice – KS Uniwersytet Jagielloński


27 i 30 sierpnia GieKSa rozegra mecze drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń.


4. kolejka – 30/31 sierpnia | Lech UAM Poznań – GKS Katowice
5. kolejka – 13/14 września | GKS Katowice – KS Pogoń Dekpol Tczew
6. kolejka – 20/21 września | GKS Katowice – KKS Czarni Sosnowiec
7. kolejka – 27/28 września | Pogoń Szczecin – GKS Katowice
8. kolejka – 4/5 października | GKS Katowice – GKS Górnik Łęczna
9. kolejka – 11/12 października | WKS Śląsk Wrocław – GKS Katowice


II runda Pucharu Polski – 18 października


10. kolejka – 2 listopada | GKS Katowice – Grot SMS Łódź
11. kolejka – 8/9 listopada | AP Orlen Gdańsk – GKS Katowice


III runda Pucharu Polski – 15/16 listopada

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga