Dołącz do nas

Piłka nożna

Paszulewicz i Kafarski po meczu

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po meczu Sandecji z GKS Katowice podczas konferencji prasowej o meczu wypowiedzieli się obaj trenerzy – Jacek Paszulewicz i Tomasz Kafarski.

Jacek Paszulewicz (trener GKS Katowice):
Spotkanie przegraliśmy na bardzo ciężkim terenie. Graliśmy z bardzo dobrym zespołem. Wyszliśmy bardziej ofensywnie ustawieni niż tydzień temu. Pierwsza połowa dała rezultat, bo mimo tego, że Sandecja stworzyła kilka sytuacji, przez większość czasu była pod naszą kontrolą. Po przerwie tę kontrolę straciliśmy i mecz się potoczył w taki sposób, że wracamy bez punktów. Oczywiście można mówić o urazach, braku skuteczności oraz o tym, że po raz kolejny wykreowaliśmy bramkarza rywali do jedenastki kolejki, ale prawda jest taka, że jeśli w meczu wyjazdowym nie wykorzystuje się takich sytuacji, jakie mieliśmy, to nie ma się szans na wygraną. Wracamy i pracujemy dalej na punkty w następnym spotkaniu.

Tomasz Kafarski (trener Sandecji Nowy Sącz):
Widzieliśmy dzisiaj mecz w porywającym tempie od 1. do 95. minuty. Mecz był otwarty, oba zespoły grały o zwycięstwo. Jesteśmy szczęśliwi, że z tak mocnym zespołem strzeliliśmy bramkę, która dała nam upragnione zwycięstwo. Cechy wolicjonalne i jakość widowiska była taka, że kibice Sandecji są zadowoleni i szczęśliwi wracają do domu. Dla mnie i drużyny jest to dobry impuls do jeszcze cięższej pracy. Z optymizmem patrzę w przyszłość.

Pytania od redakcji GieKSa.pl do trenera Paszulewicza:

Do Nowego Sącza nie przyjechał Piesio, na rozgrzewce rozumiemy, że kontuzję odniósł Remisz, nie przyjechał Michalik…

Do tego Frańczak jeszcze nie był w pełni zdrów, zagrał na swoją odpowiedzialność. Mamy taką kadrę, a nie inną. Grzesiu doznał kontuzji w poprzednim meczu. Wiedzieliśmy, że go nie będzie i tak się przygotowywaliśmy. Rafał nie zgłosił żadnego urazu, do żadnego zdarzenia na rozgrzewce nie doszło, natomiast poinformował, że nie jest w stanie grać, stąd zmiana jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Czekamy na diagnozę dotyczącą urazów. Grzesiu, myślę, że będzie gotowy na następne spotkanie. Natomiast nie wiemy kompletnie, co dolega Rafałowi Remiszowi. Damian Michalik w przerwie mówił, że chce dalej grać, ale zaraz okazało się, że nie może kontynuować gry. Takie rzeczy nie rzutują dobrze na grę zespołu. Straciliśmy kontrolę, nie kontynuowaliśmy gry w swoim systemie, ze swoimi atutami, które pomogły nam przed przerwą stworzyć sytuacje.

Po meczu z Tychami wydawało się, że Kacper Tabiś ma mocną pozycję, jeśli chodzi o młodzieżowca. Co zadecydowało, że dzisiaj nie zagrał od początku?

W trakcie tygodnia mieliśmy badania wydolnościowe. Po dość ciężkim treningu Kacper zderzył się trochę z pierwszoligową rzeczywistością i te obciążenia nie są mu obojętne. Mając trzech młodzieżowców i Frankowskiego w bramce nie chcemy, aby doszło do sytuacji, że ktoś jest na dłużej wykluczony z gry. Podjęliśmy taką decyzję, tym bardziej że było widać w pierwszej połowie, że nasz system gry przynosił efekty, a jest to system, w którym kluczową rolę odgrywają środkowi pomocnicy, największe pole do popisu miał Adrian Łyszczarz i uważam, że w pierwszej połowie zagrał niezłe spotkanie. Potem jednak traciliśmy na jakości i Sandecja przejęła inicjatywę.

Czy sprawa z Siemaszką jest całkowicie zamknięta, a jeśli tak, to czy będą jeszcze czynione poszukiwania napastnika?

Nikt w Katowicach nie ukrywa problemu pt. napastnik. Mierzymy się z tym problemem już od końca zeszłej rundy, kiedy wiedzieliśmy, że starsi zawodnicy odejdą, a lista napastników była długa. Większość z tej listy przejęła Ekstraklasa. Jest to problem, dzisiaj trzymaliśmy Rumina do końca, choć myślę, że wejście klasycznej „9” odmieniłoby losy meczu. Co do Siemaszki, to temat ciągle jest, natomiast zawodnik jest w zawieszeniu ze względu na kwestie pomiędzy klubami, ale też jego stan zdrowia na ten moment nie pozwalałby wejść mu z marszu do treningu i składu.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

10 komentarzy
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

10 komentarzy

  1. Avatar photo

    Mecza

    11 sierpnia 2018 at 23:01

    Jest Ok, budujemy drużynę itd, itp. ale wszyscy budują a my jesteśmy w strefie spadkowej. Nie chciałem patrzeć w tabele bo to bez sensu po 3 kolejkach ale dzisiaj zerknąłem. W 4 meczach 1 wygrana. Ogień. To nie krytyka ale fakty, boję się że w najbliższej przyszłości nie zdążę skrytykować.

  2. Avatar photo

    kadiro

    11 sierpnia 2018 at 23:05

    „paszul” proszę zachowaj się jak chop i odejdź ,po Wigrach co powiesz to samo że budujesz ile można tego słuchać

  3. Avatar photo

    Jata

    11 sierpnia 2018 at 23:24

    Siemaszko siemaszko – skoro stan zdrowia nie pozwala to co odpoczywa na bermudach ???? Indywidualnie powinien zadbać o siebie skoro chce grać. Profesjonalne podejście, a wynika z wypowiedzi że sobie labę zrobił i czeka na angaż….

  4. Avatar photo

    Marek

    12 sierpnia 2018 at 00:44

    Paszul nie byles dobrym pilkarzem i trenerem tez nie bedziesz zostaw nasza giekse w spokoju a ty prezes zastanow sie kogo zatrudniasz nawalka jest bezrobotny

  5. Avatar photo

    Ciekawy

    12 sierpnia 2018 at 10:43

    Skoro Siemaszko nie mógłby z marszu wejść w trening i do składu to dlaczego grał wczoraj w podstawowej 11 arki?

  6. Avatar photo

    abel

    12 sierpnia 2018 at 11:13

    No i proszę jakos wuefista nie ma progresu i mial nie bedzie. Jeszcze gorzej z prezesem ktory go wybral i akceptuje ten stan rzeczy. W gks nigdy nie bedzie dobrze bo tu nie ma zarzadzania tylko zabawy dyletantow

  7. Avatar photo

    Bce

    12 sierpnia 2018 at 12:28

    Z innej beczki. Kuzyn ( kibic Sandecji) był na meczu i brakuje nam napadziora na już na wczoraj. Gra naszej Gieksy mu się podobała. Pierwsza połowa Sandecja jak to mówi butla z tlenem na plecach. W drugiej kapa.

  8. Avatar photo

    artur

    12 sierpnia 2018 at 16:45

    Gdy Paszul się powtarza, że graliśmy z bardzo dobrym zespołem to chce powiedzieć, że Gieksa jest bardzo słabym zespołem. Gdzie oni uczą tych trenejrów takiego kamuflażu?

  9. Avatar photo

    pablo eskobar

    12 sierpnia 2018 at 19:16

    nierozumie jak mozna nieprzejsc testow medycznych to w jakiej formie ten siemaszko by musial byc ?kilka kilogramow nadwagi i zero ruszania sie to rozumie a chop gra w arce masakra jakas

  10. Avatar photo

    Mecza

    13 sierpnia 2018 at 10:12

    Pablo i Ciekawy, nie wiem czy wy żartujecie czy niedoinformowanie. Każdy kto choć trochę się interesuje GKS poza sprawdzeniem wyników wie o którego Siemaszko chodzi.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kibice

„Bukowa. Nasz Dom” to pozycja obowiązkowa!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

„Bukowa – Nasz Dom” to najnowszy film, którego prapremiera odbyła się niedawno w Multikinie w Katowicach. Gdy otrzymałem zadanie napisać dla Was recenzję z tego, co widziałem, to pomyślałem, że będzie mi nadzwyczaj trudno to opisać. Zwłaszcza nazwać emocje, które towarzyszyły mi podczas seansu w kinie. Film trwał 100 minut i przez cały ten czas byłem przepełniony różnymi nastrojami, ale zdecydowanie najsilniejsze było… wzruszenie.

„Bukowa – Nasz Dom” to opowieść, która spina klamrą nadchodzące pożegnanie ze stadionem, jubileuszowy rok dla klubu, sukces w postaci upragnionego awansu do ekstraklasy, a także pożegnanie klubowej Legendy – śp. Jana Furtoka. Całość obudowana jest historią pewnej rodziny z Bogucic. Historia, jakich zapewne wiele na Śląsku. Wielopokoleniowa rodzina: ojciec, syn i wnuk w jednym rzędzie na stadionowej trybunie. Historia opowiedziana oczami seniora, który pamięta czasy powstania klubu czy budowy stadionu, to nic innego jak lekcja historii dla większości osób obecnych na seansie. W międzyczasie wplatane były wywiady i anegdoty byłych zawodników GKS-u (między innymi Henryka Górnika, Lechosława Olszy). Historia Maćka – czyli „średniego” członka rodziny to zaś przelane na obraz to, co sami już mogliśmy w większości przeżywać. Czasy świetności – tłuste lata (tak zwana „Dekada GieKSy”), a potem kilkanaście chudych. Oprócz opisu emocji sportowych Maciej w fenomenalny sposób wprowadził widzów w świat społeczności kibicowskiej w Katowicach. To, jak była ona budowana i od czego się to zaczęło, zostało uzupełnione wypowiedziami wielu innych osób, które na pewno wszyscy odwiedzający Bukową kojarzą z trybun. Najmłodszy z rodu – Szymon to młody adept futbolu, zawodnik Młodej GieKSy. Na początku mówi on o tym, jak była w nim budowana miłość do futbolu, która przerodziła się w miłość do Klubu. Dla tego młodego chłopaka z Katowic największymi sportowymi marzeniami jest zadebiutowanie w seniorskiej drużynie GKS-u i transfer do Premier League.

Całość zwieńczona jest niepublikowanymi wcześniej archiwalnymi materiałami, zdjęciami i urywkami filmów, które gwarantuję Wam – będziecie oglądać z zapartym tchem. Do tego dziesiątki historii, oraz anegdot opowiedzianych przez ludzi, dla których GKS przez długie lata był i dalej jest częścią życia.

Premiera na klubowych kanale YouTube odbędzie się już w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i zapewniam, że wspólne oglądanie będzie wspaniałą rozrywką dla Was i Waszych rodzin. Jestem pewny, że odnajdziecie wiele wspólnych mianowników pomiędzy Wami a rodziną narratorów tego filmu. Produkcja ma potencjał, by zebrać dobre recenzje wśród kibiców i dziennikarzy z całej Polski, bo jest przepiękną historią o mieszkańcach, kibicach i zawodnikach. O przyjaźniach na całe życie, o sukcesach i porażkach i o całej społeczności budowanej przez lata wokół katowickiego Klubu.

Wszystkim z całego serca polecam film „Bukowa. Nasz Dom”. Reżyserem jest świetnie znany z „Dekady GieKSy” Michał Muzyczuk. Pozycja obowiązkowa dla każdego kibica GKS-u Katowice.

Foto: Grzegorz Bargieła/WKATOWICACH.eu.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Ekstraklasa zweryfikowała – Trener

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W ostatnich kilkunastu dniach mogliście przeczytać na stronie moje opinie na temat tego, jak Ekstraklasa zweryfikowała poszczególnych piłkarzy GKS Katowice. Dziś przyjrzę się pracy trenera Rafała Góraka i zastanowię się nad tym, jak „zweryfikowała” go Ekstraklasa. 

Rafał Górak – debiutancki bilans w Ekstraklasie wygląda nieźle. Nie było większych wpadek, ponieważ przegrane z Legią czy Lechem były wkalkulowane. Były pozytywne zaskoczenia, jak np. wygrane z Jagą i Cracovią czy zdemolowanie Puszczy. Mieliśmy też mecze, które powinniśmy wygrać, a które przegraliśmy – Korona i Zagłębie. Resztę raczej można ocenić normalnie, czyli dostawaliśmy taki rezultat, jaki wynikał z boiska. Samo wejście trenera w ligę oceniam pozytywnie. Ogarnął zespół po pierwszej porażce, drużyna dobrze przeszła przez tryb adaptacji. Odpowiednio zarządzamy szatnią i zawodnikami, którzy wywalczyli awans. Myślę, że nikt nie może się czuć pominięty, że nie dostał swojej szansy.

GieKSa w Ekstraklasie pokazała różne oblicze i dobrze byłoby, by trener Górak starał się równać do tego, które docenili inni, czyli „Bandy Zakapiorów”. Niestety kilka spotkań odbiegło od tego wizerunku i w tym rola trenera byśmy się prezentowali tak cały czas. Cieszy to, że pozostaliśmy wierni swojej taktyce, a nie przeszliśmy nagle na obronę i „lagę” do przodu. Brakuje trochę stabilności w zespole wobec kontuzji i zmian w składzie, ale nie można powiedzieć, że Górak nie próbuje i nie szuka nowych rozwiązań. W przypadku niektórych eksperymentów potrzeba ostatecznej decyzji, ponieważ wydaje mi się, że zawodnicy tacy jak Galan, Czerwiński, Kuusk, Klemenz będą lepiej prezentować się w momencie, w którym będą przywiązani do jednej pozycji.

Na plus stałe fragmenty, po których stwarzaliśmy zagrożenie i strzeliliśmy parę bramek. Na minus fatalnie przegrane derby z Górnikiem. Tutaj trener Górak powinien znaleźć receptę, by takich spotkań GieKSa nie przegrywała już w szatni. To, co może się jeszcze podobać to wychodzenie z kłopotów. W drugiej oraz pierwszej lidze szkoleniowiec przeszedł przez wszystkie możliwe kryzysy z drużyną. Ekstraklasa nie wybacza błędów i kiedy – po kilku ligowych porażkach oraz odpadnięciu w Pucharze Polski – mieliśmy zalążki kryzysu, to trener ogarnął to dość spokojnie. Brawo.

Ogólnie brawa za rundę, ale nie spoczywajmy na laurach. Weryfikacja pozytywna.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Ekstraklasa zweryfikowała – Obrońcy

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Tym razem, pod kątem ekstraklasowej weryfikacji, przyjrzymy się sytuacji zawodników, którzy grali w obronie. W przypadku niektórych z nich oceny dokonamy dwukrotnie, z uwagi na różne pozycje, na których zagrali w tym sezonie. 

Arkadiusz Jędrych – Kapitan przez duże „K”. Jędrych to ostoja obrony GieKSy, także w Ekstraklasie. Nie jest tajemnicą, że zawodnik w pierwszej lidze otrzymywał propozycje transferu, ale wraz z awansem i przedłużeniem kontraktu, spekulacje ucichły. Kto wie, czy za chwilę nie wrócą, z uwagi na bardzo dobrą formę Jędrycha. Cztery strzelone bramki przypominają najlepsze lata GKS Katowice, kiedy to właśnie obrońcy strzelali i rozstrzygali spotkania. Weryfikacja pozytywna.

Lukas Klemenz – Pierwsze podejście do Ekstraklasy nie było udane, drugie z Wisłą umiarkowane, trzecie z GieKSą jest już lepsze i chyba można powoli mówić – „do trzech razy sztuka”. Klemenz prezentował równy poziom, ale pewne zachowania boiskowe są jeszcze do poprawy. Szczególnie bronienie jeden na jeden – za dużo przegrał takich pojedynków. Na ten moment możemy mówić, że jest dobrze. Weryfikacja pozytywna.

Marten Kuusk – Estończyk przebojem wkradł się do składu GieKSy w pierwszej lidze i wydawało się, że będzie silnym punktem w Ekstraklasie. Tutaj jednak walka o miejsce w składzie zaczęła się od nowa i efekt był taki, że Kuusk mocno stracił, jeśli chodzi o regularność. Nie wiadomo z czego to wynika, ponieważ gdy grał, to nie zawodził, a GieKSa z nim w składzie wygrała sporą liczbę spotkań. Do pełni szczęścia brakuje mu bramki, ale należy pochwalić za kapitalne asysty. Wydaje się, że na ten moment jego miejsce jest w zespole, a dyrektorzy oraz trener nie myślą o jego zastąpieniu. Tym bardziej że Marten powoli wchodzi w najlepszy wiek dla defensora. Weryfikacja pozytywna. 

Marcin Wasielewski – Obok Jędrycha najpewniejszy punkt GieKSy i to niezależnie, na której gra stronie. Do dobrej gry dołożył bramkę i asysty. Nie ma się do czego przyczepić na przestrzeni całego sezonu. Weryfikacja pozytywna.

Grzegorz Rogala – Wydawało się, że z dwójki wahadłowych, to Rogala będzie bardziej pasować do stylu gry w Ekstraklasie. Lepsze wrażenie zrobił jednak Wasielewski, a Rogala z każdym meczem zatracał swoje atuty. Pechowa kontuzja wykluczyła go z rywalizacji na kilka spotkań. W kontekście weryfikacji – powinniśmy jednak poczekać i zobaczyć jak będzie prezentował się na wiosnę. Brak weryfikacji.

Alan Czerwiński – Czy liczyliśmy na więcej? Myślę, że tak. Czy jesteśmy zawiedzeni? Myślę, że nie. Powrót Czerwińskiego do GieKSy to miało być spore wzmocnienie przed walką o obronę ligowego bytu. Na razie wychodzi dobrze, ale wiele jest jeszcze do poprawy. Czerwiński od początku musiał walczyć o miejsce w składzie, a gdy już zaczął łapać regularność, to pojawiła się kontuzja. Następnie, z powodu kontuzji innych zawodników, zmienił pozycję na boisku. Zabrakło liczb, bo o ile jesteśmy przyzwyczajeni, że Alan bramek za dużo nie strzela, to spodziewaliśmy się więcej asyst. Trener Górak powinien się zastanowić, gdzie jest najwięcej pożytku z Alana – na boku obrony, wahadle czy w środku defensywy. Mnie bliżej do tej pierwszej opcji. Weryfikacja pozytywna. 

Bartosz Jaroszek – Debiut w Ekstraklasie można uznać za sukces zawodnika. Mało kto się tego spodziewał. Jest solidny uzupełnieniem składu i przede wszystkim dobrym duchem szatni oraz klubu. Czy to powód, by trzymać go w zespole? Jedni powiedzą, że nie i należy się bez sentymentów pożegnać, inni będą chcieli zostawić zawodnika, ponieważ na takich postaciach często budowana jest tożsamość klubu. Mnie bliżej do drugiej opcji. Weryfikacja pozytywna.

Aleksander Komor – Jeden z tych zawodników, który może chyba czuć się trochę rozczarowany swoją postawą oraz liczbą minut, które otrzymywał po awansie do Ekstraklasy. Fakty jednak są takie, że zagrał cztery pełne mecze, w których ponieśliśmy trzy porażki. Dalecy jesteśmy od wyciągania wniosków, że to wina Komora, ale w innym ustawieniu defensywa prezentowała się lepiej. Komor ma 30 lat i to dobry moment, by zastanowić się co dalej z jego karierą. Wypożyczenie/odejście ligę niżej mogłoby być dobrym rozwiązaniem dla klubu i samego zawodnika. Jeśli nie teraz to w lecie. Weryfikacja negatywna.

Borja Galan – Przerzucony do obrony Hiszpan spisywał się nieźle, ale gra na nowej dla siebie pozycji i nie spodziewamy, że zostanie na niej do końca swej kariery. Na razie wychodzi to średnio – zarówno w defensywie jak i ofensywie. Trener Górak powinien się zastanowić nad przyszłością Galana na tej pozycji. Czasu na przygotowania nie ma wiele, a kluczowe mecze będą już na początku rundy. Myślę, że każdy więcej spodziewał się po tym zawodniku. Weryfikacja negatywna.

Mateusz Marzec – Wydawało się, że wobec kontuzji Rogali, to będzie jego naturalny zmiennik. Tym bardziej że już w pierwszej lidze zaczął grać na wahadle. Jednak czegoś mu brakuje, by pokonać drogę z ławki rezerwowych do pierwszego składu. Na razie to solidny zmiennik. Brak weryfikacji.

***

Obrona, jak na pierwszy sezon po 19 latach w Ekstraklasie, spisywała się całkiem nieźle. Plusem jest to, że zawodnicy dają coś w ofensywie. Jędrych z czterema bramkami, Klemenz z golem, Wasielewski z golem, Kuusk z asystami. Formacji brakuje nieco stabilizacji, ponieważ kontuzje nie omijały zawodników. Jeśli chodzi o plan na okienko transferowe, to być może pożegnamy Komora i zastąpimy go innym zawodnikiem? Potrzebne jest również określenie docelowej pozycji Galana na boisku.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga