W niedzielne popołudnie piłkarze GKS-u Katowice pojechali na wyjazdowe spotkanie do Szczecina w ramach 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W wyjściowej jedenastce doszło do czterech zmian i od pierwszej minuty zagrali Szymczak, Kuusk, Drachal i Gruszkowski.
Pierwszą połowę zaczęli zawodnicy GieKSy, ale nie stworzyli realnego zagrożenia. W trzeciej minucie Filip Szymczak wyszedł sam na sam z bramkarzem i mimo tego, że i tak był na spalonym, to nie zdołał pokonać Cojocaru. Chwilę później Alan Czerwiński ruszył prawą stroną boiska aż do linii końcowej i wrzucił piłkę w pole karne. Obrońca gospodarzy strącił futbolówkę wprost pod nogi Oskara Repki, który pokusił się o strzał zza pola karnego, ale został on zablokowany. Pierwszy kwadrans spotkania nie porwał piłkarsko, ale GieKSa częściej zapędzała się pod bramkę Pogoni i dłużej utrzymywała się przy piłce. W 15. minucie Kudła źle wybił piłkę i zrobiło się groźnie pod bramką GieKSy, na szczęście nasz bramkarz zdołał się zrehabilitować i wybronił strzał Kolourisa. Chwilę później znów Pogoń była bliska zdobycia bramki, ale zawodnik gospodarzy uderzył niecelnie. W 19. minucie zrobiło się sporo zamieszania w polu karnym Cojocaru, gdy Mateusz Kowalczyk delikatnie trącił piłkę głowa, zmieniając jej tor lotu, ale nic z tego nie wyszło. W kolejnych minutach gra przeniosła się głównie w środkową strefę boiska i żadna drużyna nie była w stanie skonstruować składnej akcji. W 33. minucie Koutris przeniósł piłkę nad bramką Kudły, uderzając lewą nogą. Chwilę później Drachal był bliski zdobycia bramki, ale w ostatnim momencie piłka mu odskoczyła. W 42. minucie Loncar uderzył głową z bliskiej odległości, ale Kudła zdołał ją wybić końcówkami palców. Po wznowieniu z rzutu rożnego Dawid Drachal chciał oddalić zagrożenie i w momenciem gdy wybijał piłkę, to podbiegł Kurzawa, który dostał prosto w skroń i potrzebował pomocy medycznej. W doliczonym czasie pierwszej połowy Gruszkowski rzucił się, aby zablokować strzał Koutrisa i piłka niefortunnie odbiła mu się od ręki. Po długiej przerwie i analizie VAR sędzia wskazał na jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Koulouris. Po tej bramce arbiter zakończył pierwszą połowę.
Na drugą połowę GieKSa wyszła w takim samym składzie, natomiast w drużynie Pogoni doszło do jednej zmiany. Po czterech minutach drugiej połowy Koulouris znów wpisał się na listę strzelców – tym razem pokonał Kudłę z bardzo bliskiej odległości, a piłkę wrzucił Kamil Grosicki, który przepchał i objechał bezradnego Alana Czerwińskiego. W kolejnych minutach GieKSa, chcąc odrabiać straty, odsłoniła się jeszcze bardziej, co próbował wykorzystać Wahlqvist, ale uderzył bardzo niecelnie. Po upływie godziny gry trener Rafał Górak pokusił się o potrójną zmianę. Na boisko weszli Błąd, Bergier i Galan. Chwilę późnej Arkadiusz Jędrych wpuścił swojego bramkarza na minę. Źle obliczył odległość do Kudły i zagrał zbyt lekko i niedokładnie do tyłu. Kudła musiał opuścić bramkę, aby ratować sytuację i po serii niefortunnych podań piłka trafiła pod nogi Grosickiego, jednak jego strzał został zablokowany przez naszego bramkarza. W 68. minucie Sebastian Bergier wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale nie trafił w światło bramki, była to idealna okazja na złapanie kontaktu. Chwilę później Loncar został sfaulowany przez Kuuska, ale sędzia puścił akcję i do piłki dobiegł Sebastian Bergier, który zaliczył… soczysty upadek. W kolejnych minutach gra zrobiła się bardzo rwana i było dużo niedokładności w obu zespołach. W 82. minucie Kacper Łukasiak pokonał Dawida Kudłę strzałem na dalszy słupek. Warto zaznaczyć, że ten zawodnik wszedł na boisko… minutę wcześniej. Pięć minut później Koulouris trzeci raz wpisał się na listę strzelców, pokonując Kudłę strzałem na długi róg. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.
6.04.2025, Szczecin
Pogoń Szczecin – GKS Katowice 4:0 (1:0)
Bramki: Koulouris (45-k, 49, 87), Łukasiak (82).
Pogoń Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist, Loncar, Borges, Koutris (86. Lis), Gamboa, Ulvestad, Kurzawa (80. Smoliński), Przyborek (46. Wędrychowski), Grosicki (81. Łukasiak), Kolouris (88. Paryzek).
GKS Katowice: Kudła – Gruszkowski (62. Galan), Czerwiński, Jędrych, Kuusk (80. Komor), Wasielewski – Drachal (62. Błąd), Kowalczyk, Repka, Nowak (88. Marzec) – Szymczak (62. Bergier).
Żółte kartki: Kowalczyk.
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów: 19 938.
Pszczyna
4 maja 2012 at 21:20
brawo panowie,ta strona to klasa sama w sobie:}
MAJCK
4 maja 2012 at 22:13
WRÓCIŁEM Z GLIWIC STADION MARZENIE ,
KIEDY U NAS?!
CZY DOŻYJEMY TEGO?!
STADION TO JEDNO, A DRUŻYNA …..
AMBICJA, WALKA I ZOSTAWIENIE KAWAŁEK ŻYCIA NA BOISKU..
Oberschlesien
4 maja 2012 at 23:02
bez jaj,kurnik w gleiwitz to padaka jak pieron.Gdynski trocha za maly jak na Katowice
MAJCK
4 maja 2012 at 23:27
Oberschlesien MOŻE I KURNIK ALE NA POZIOMIE,I SIE NIE SYPIE!
Z
5 maja 2012 at 00:21
jeszcze brakuje, żeby im nazwę zmienili na Tesco Arena.
Jaca
5 maja 2012 at 00:29
Majck po co byłes w Gliwicach?Zgubiles tam coś??
MAG
5 maja 2012 at 07:49
Mam pewną uwagę odnośnie koloru krzesełek w klatce gości…
W początkowej fazie projektu zielone (turkusowe) krzesełka miały być wymieszane na całym stadionie. (żółty – kolor Arki, biały – kolor Bałtyku, niebieski, kolor jednych i drugich, turkusowy – kolor Gdyni.) Przy montażu okazało się, że turkusowe krzesełka wyglądają zbyt zielono, więc zaniechano ich montażu. Na całym stadionie zamontowano żółto-niebieskie i kilka białych. Niestety w magazynach na wymiankę zostały do wykorzystania głównie zielone krzesełka…
Na meczu z Wisłą zdemolowali nam sektor i większość krzesełek była do wymiany… W ostatnim czasie zawitały do nas kolejne wieśniaki – tym razem z Wrocławia i ponownie zdemolowali sektor… Nam pozostało jedynie wykorzystać turkusowe krzesełka i czekać, aż kolejna wieś przyjedzie i je zniszczy. Wtedy zamówi się żółte i niebieskie krzesełka.
Pozdrawiam!
antek1964
5 maja 2012 at 10:12
panowie zejdżmy na ziemie takie stadiony jak ma Arka oraz Cracovia w Katowicach by wystarczył. 15 tys widzów wystarczy na tych kopaczy w tym kraju nigdy nie bedzie chodziło dużo ludzi na szpil Za komuny było więcej bo zakłady dawały darmowe bilety oraz po prostu ludzi było stac iśc z rodziną na szpil dwa, trzy razy w miesiącu Lepiej mniejszy a pełny Jak wygląda np Gdańsk przy widowni na 15-17 tys miejsc :-< kopaczom to też nie pomaga
Lukasz AG
5 maja 2012 at 10:35
Szkoda , że kibice Gieksy nie usłyszą naszego głośnego dopingu 😉
Ale dzięki za poparcie naszego bojkotu!
Może będzie okazja rozegrania normalnego meczu w przyszłym sezonie, jeśli nasz bojkot się skończy.
Powodzenia GKS 🙂
TAG