Dołącz do nas

Kibice

Baník-Sparta, Baník-Jihlava: kibicowsko

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Tak się złożyło że piłkarze Baníka w przeciągu 4 dni musieli rozegrać dwa mecze, pierwszy w sobotę z praską Spartą oraz drugi we wtorek zaległy mecz z Jihlavą. Ciężar gatunkowy obu spotkań był diametralnie różny pierwszy to wręcz czeskie „gran derbi” spotkania dwóch klubów które posiadają największe rzesze fanatyków zawsze budzą emocje, tak było i tym razem. Na trybunach zasiadło 14.774 widzów. 570 osób z tego grona to kibice Sparty którzy pierwszy raz przyjechali do Ostravy w tak dobrej liczbie mieli ze sobą 13 flag i wszyscy ubrani byli w czerwone koszulki, prowadzili też dobry doping, miny tego dnia psuł jeden fakt, to na trybunach gospodarzy we „właściwej” pozycji zawisła flaga czerwono-żółto-niebieska flaga Zabrehu! Cały mecz odbywał się w napiętej atmosferze, obie strony nie szczędziły gardeł dopingując swój zespół, nie przeszkodziło to jednak obu stronom zaprezentować wspólnej (!) oprawy składającej się z 2 transparentów po każdej ze stron ze znamiennym przekazem „Jedno mamy wspólne”, „A.C.A.B.” Jeśli chodzi o pozostałe oprawy tego dnia to po stronie Sparty pojawiła się baloniada w barwach z transparentem „przyjechała do was spartańska zwierz” spalony został też zdobyczny policyjny kask… po stronie Baníka natomiast pojawiła „na prostej” się fenomenalna kartoniada z napisem Chachari, pozostałe oprawy pojawiły się w młynie były to sektorówka wraz z transparentem „Ostrawa miasto grzechu” i okazały pokaz konfetti. Tego dnia Baníkowców wspierało blisko 250 GieKSiarzy. Mecz niestety koczy się wynikiem 0-1.
Wtorkowy mecz nie niał niemalże żadnego ciężaru gatunkowego, poza oczywiście piłkarskim: drużynie Baníka bardzo potrzebne są punkty bo strefa spadkowa jest bardzo blisko. Na trybunach zasiadło 5890 widzów, kibiców gości tym razem było ledwie 20 mieli ze sobą 1 flagę, transparenty z napisem „jest nas mało ale mamy wielkie serca” a także posiadali bęben i…sektorówkę, ekipa wybitnie piknikowa. Baník tego dnia dnia z jedną oprawą, skadającą się z transparentów na kijach.
Na meczu kilkanaście osób z GieKSy. Mecz kończy się wynikiem 1-0 dla gospodarzy dzięki czemu awansowali z 14 na 10 miejsce i mają 4 punkty nad strefą spadkową.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowska galeria z derbów

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do kibicowskiej galerii z derbowego wyjazdu. W Tychach stawiło się 1204 kibiców, w tym wsparcie 5 fanów Banika Ostrava i 34 Górnika Zabrze.

Kontynuuj czytanie

Galeria Piłka nożna

Komplet kibiców na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do obszernej galerii z Bukowej. GieKSa pokonała Wisłę Kraków 5:2, a spotkanie oglądał komplet publiczności. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

GKS Tychy – GKS Katowice Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

10.05.2024 Tychy

GKS Tychy – GKS Katowice 2:3 (2:1)

Bramki: Połap (33), Mikita (45+2) – Jaroszek (18), Repka (61), Arak (90+2)

GKS Tychy: Kikolski – Błachewicz, Machowski, Ertlthaler (67. Szpakowski), Radecki, Połap (82. Wojtuszek), Żytek, Bieroński, Tecław, Mikita, Rumin (67. Śpiączka)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Komor, Repka, Jaroszek (90+3 Janiszewski)– Błąd (90+3 Shibata), Kozubal, Mak (75. Aleman), Marzec (29. Rogala) – Bergier (75. Arak)

Żółte kartki:

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 9691

 

    Kontynuuj czytanie

    Zobacz również

    Made with by Cysiu & Stęga