Dołącz do nas

Społecznie

Czeski film

Avatar photo

Opublikowany

dnia

W sobotę na szczeblu drugiej ligi czeskiej dojdzie do ciekawego pojedynku pomiędzy FC Střížkov który bezprawnie tytułuje się jako FK Bohemians Praha a prawdziwym Bohemians 1905 Praha klubem kilka lat temu uratowanym przed bankructwem przez kibiców.  Historia tego sporu jest ogólnie znana ale pokrótce przypomnijmy w 2005 Bohemians zbankrutował, kibice uratowali klub ale biznesmeni ze Střížkova postanowili zmienić nazwę swojego by przejąć kibiców których ich zespół nie posiadał. Ta machlojka się nie udała, kibiców Střížkov do dziś nie posiada ale nie przeszkodziło to im wciąż tytułować się jako Bohemians, nie przeszkodził w tym także sąd który rozstrzygnął 2009 pozew „1905”  na korzyść prawdziwego spadkobiercy tradycji „kangurów”. Nie pomogła także czeska federacja, która nakładała kary i odejmowała punkty klubowi ze Střížkov który notabene na Střížkovie od dawna nie gra gdyż nie ma tam odpowiedniego stadionu, w związku z czym zmuszony jest wypożyczać cudze obiekty.
Zdziwił by się ten kto doszukiwał by się końca tej historii, oba kluby bowiem grają aktualnie w 2 lidze i tak się złożyło że ostatni mecz sezonu oba kluby rozegrają ze sobą co więcej prawdziwy Bohemians po meczu niezależnie od wyniku będzie świętował powrót do elity. Fetę postanowili popsuć jednak „biznesmeni” i zamiast rozegrać mecz na wynajmowanym przez cały sezon stadione w Žižkovie (nie mylić ze Střížkovem, to dwie różne dzielnice) na którym prawdziwa Bohemka ma swoich kibiców a i do Vršovic matecznika „1905” nie jest daleko, postanowili ostatnie spotkanie sezonu rozegrać w oddalonym o 60km od Pragi, Příbramiu… Nic tylko wysłać tam Króla na korepetycje.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowska galeria z derbów

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do kibicowskiej galerii z derbowego wyjazdu. W Tychach stawiło się 1204 kibiców, w tym wsparcie 5 fanów Banika Ostrava i 34 Górnika Zabrze.

Kontynuuj czytanie

Galeria Piłka nożna

Komplet kibiców na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do obszernej galerii z Bukowej. GieKSa pokonała Wisłę Kraków 5:2, a spotkanie oglądał komplet publiczności. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

GKS Tychy – GKS Katowice Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

10.05.2024 Tychy

GKS Tychy – GKS Katowice 2:3 (2:1)

Bramki: Połap (33), Mikita (45+2) – Jaroszek (18), Repka (61), Arak (90+2)

GKS Tychy: Kikolski – Błachewicz, Machowski, Ertlthaler (67. Szpakowski), Radecki, Połap (82. Wojtuszek), Żytek, Bieroński, Tecław, Mikita, Rumin (67. Śpiączka)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Komor, Repka, Jaroszek (90+3 Janiszewski)– Błąd (90+3 Shibata), Kozubal, Mak (75. Aleman), Marzec (29. Rogala) – Bergier (75. Arak)

Żółte kartki:

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 9691

 

    Kontynuuj czytanie

    Zobacz również

    Made with by Cysiu & Stęga