Dołącz do nas

Piłka nożna kobiet

Do Bielska po awans

Avatar photo

Opublikowany

dnia

W środę 5 listopada piłkarki GKS Katowice zagrają na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała w ramach 1/32 Pucharu Polski.

Starcie GieKSy i Rekordu jest jedyną rywalizacją dwóch zespołów z Ekstraligi w tej fazie pucharowych zmagań. Nasza drużyna jest faworytem spotkania, ale nie można mówić, że mieliśmy wielkie szczęście w losowaniu. Oczywiście, można było trafić gorzej (na czołowy klub Ekstraligi), ale też zdecydowanie można było trafić łatwiej (na wiele klubów z niższych lig). 

GieKSa zajmuje w Ekstralidze czwarte miejsce, a ostatnie spotkanie zakończyło się remisem 3:3 z Medykiem Konin po skutecznej pogoni naszej drużyny w końcówce meczu (relacja). Rekord Bielsko-Biała zamyka tabelę kobiecej elity z zaledwie trzema punktami. W ostatnim spotkaniu nasze środowe rywalki uległy 1:5 Górnikowi w Łęcznej. 

Rekord u siebie wygrał 4:2 z Olimpią Szczecin oraz postawił trudne warunki Śląskowi Wrocław (1:2), a także nie tak wysoko przegrał z AZS UJ Kraków (0:2) na inaugurację Ekstraligi. Wszystko to miało jednak miejsce w sierpniu, potem było już tylko gorzej. Najlepszą strzelczynią Rekordu w tym sezonie jest Klaudia Adamek z 3 bramkami.

W zeszłym sezonie Rekord Bielsko-Biała doszedł do ćwierćfinału Pucharu Polski. Jako zespół grający na zapleczu Ekstraligi pokonał na wyjazdach kolejno: Stomilanki Olsztyn (2:0), Sportową Czwórkę Radom (2:1) oraz Medyk II Konin (1:0). Porażka przyszła dopiero w pierwszym meczu domowym i była dotkliwa – 0:5 z Górnikiem Łęczna. GieKSa także odpadła w 1/4 Pucharu Polski przegrywając 0:2 z późniejszymi finalistkami – drużyną UKS SMS Łódź. Wcześniej pokonaliśmy kolejno: 7:1 WAP we Włocławku, 5:0 Czarnych II w Sosnowcu oraz 4:0 Śląsk Wrocław w Katowicach. Najlepszą strzelczynią pucharowych zmagań była w naszej drużynie Klaudia Maciążka z 5 trafieniami. 

Każdy inny rezultat niż awans GieKSy będzie sporym zaskoczeniem, co oczywiście nie uprawnia nas do lekceważenia rywalek. Po meczu pucharowym czeka nas… kolejny mecz z Rekordem. W sobotę 6 listopada zagramy na wyjeździe w ramach rozgrywek Ekstraligi, ale o tym… napiszemy w swoim czasie. Teraz najważniejszy jest najbliższy mecz i awans.

3.11.2021 (środa, 12:00) Rekord Bielsko-Biała – GKS Katowice

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Marzec na dłużej, kolejne odejścia

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Mateusz Marzec podpisał nowy kontrakt z GieKSą – umowa została przedłużona do czerwca 2027 roku.

30-latek w zakończonym sezonie rozegrał 29 spotkań w Ekstraklasie i był jednym z zawodników, którzy najczęściej wchodzili z ławki rezerwowych. W całym rozgrywkach zdobył dwie bramki, z czego najbardziej zapamiętamy pierwszą. Trafienie z Radomiakiem Radom było pierwszą bramką GKS Katowice po powrocie do Ekstraklasy. Marzec wystąpił również w dwóch spotkaniach Pucharu Polski.

Życzymy sukcesów w naszym klubie.

***

Jednocześnie w klubowym komunikacie o kadrze zespołu na zgrupowanie w Opalenicy przekazano, że bramkarz Przemysław Pęksa i obrońca Jakub Kaduk, którym wygasają kontrakty, nie pojadą na obóz przygotowawczy. Zawodnicy 30 czerwca tego roku staną się wolnymi graczami i opuszczą nasz klub.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Rosołek w Katowicach

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Maciej Rosołek został piłkarzem GieKSy. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia.

23-letek w ostatnim sezonie reprezentował barwy Piasta Gliwice. Wystąpił w 32 spotkaniach, w których zdobył 4 bramki i zaliczył 3 asysty. Rosołek grywał na środku ataku oraz na innych ofensywnych pozycjach.

Jest wychowankiem Pogoni Siedlce, z której trafił do Legii Warszawa. W 2019 roku zadebiutował w ekipie z Łazienkowskiej. Rozegrał tam łącznie 101 spotkań i zdobył 13 bramek, zaliczając przy tym 8 asyst. Z Legią zdobył dwa Mistrzostwa Polski, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski.

Dwie rundy spędził także na wypożyczeniu w pierwszoligowej Arce. Wiosną 2021 rok wystąpił w 21 spotkaniach i zdobył 11 bramek, a jesienią tego samego roku – w 16 spotkaniach strzelił 1 bramkę. 

Życzymy powodzenia w naszym klubie.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Marcel Wędrychowski w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Marcel Wędrychowski został nowym zawodnikiem GieKSy. Piłkarz podpisał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia. 23-latek przychodzi do Katowic z Pogodni Szczecin.

Wędrychowski może występować na pozycji skrzydłowego lub ofensywnego pomocnika. Jest piłkarzem lewonożnym, bardzo przebojowym i ofensywnie nastawionym na grę w ataku. W Pogoni rozegrał łącznie 53 spotkania, w których zdobył 3 bramki i zaliczył 4 asysty. Sezon 2021/2022 spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Górniku Łęczna.

Życzymy powodzenia w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga